Kangelaseks kerkinud Teniste pikendas Sogndali hooaega (VIDEO!) (1)

Sogndali särgis oma viimaseid mänge pidav Taijo Teniste ei saa klubiga veel hüvasti jätta - eelviimases voorus alistati Valerenga 5:2, mis tähendab Teniste tööandjale üleminekumänge.

Viimasele voorule läks Sogndal vastu teadmises, et Aalesundist tuleb parem olla - meeskonnad olid võrdsetel punktidel ja võrdse väravate vahega. Töö tehti eeskujulikult ära, Sogndal läks Valerenga vastu 1:0 ja 2:1 juhtima, kuid sõitis 2:2 viigiseisult oma teed ja võitis lõpuks 5:2. Aalesund käis Strömgodsetiga esialgu sisuliselt sama stsenaariumi järgi, kuid 2:2 viigist sai "vaid" dramaatiline 4:3 võit.

Järgmisest hooajast Bergeni Branniga liituv Teniste tegi tavapäraselt kaasa kogu kohtumise ja lõi 70. minutil värava, mis Sogndali 3:2 ette viis. See oli Teniste esimene ametlik värav Sogndali särgis seitsme aasta jooksul ja kindlustas klubile koha üleminekumängudel. 60. minutil sai Teniste kollase kaardi. Enar Jääger mängis Valerenga eest samuti 90 minutit.

Nikita Baranov Kristiansundi koosseisu ei kuulunud, nemad lõpetasid hooaja 3:2 võidu ja kõrge seitsmenda kohaga. Valerenga jäi kaheksandaks, Sogndal kohtub üleminekumängudel Ranheimiga.

Video (Teniste värav alates 3:23):