Kas Tunjov teenib märtsiks koondisekutse? Voolaid: ta peaks end esialgu U21 eest näitama (17)

Foto: SPAL

Eelmise kalendriaasta lõpus Serie A debüüdi teinud Georgi Tunjov märtsikuisteks sõprusmängudeks veel kutset ei teeni.

18-aastane Narva Transi kasvandik, kes SPAL-i noorteakadeemiaga liitus 2018. aasta alguses, tegi oma Serie A debüüdi 15. detsembril, olles võõrsilmängus AS Romaga keskpoolkaitsjana platsil 17 minutit. Täpselt kuu hiljem sai ta karikamängus AC Milani vastu vasakul äärel mängides kirja kõik 90 minutit.

"Ma arvan, et kõige reaalsem on, et ta peaks U21 koondises ennast esmalt näitama," vastas Karel Voolaid Soccernet.ee küsimusele tema potentsiaalse koondisekutse osas märtsikuuks.

"Minu jaoks ei ole tegemist üldse mitte võõra mängijaga. Ma tunnen teda noorusajast ja ta on minu ajal noortekoondises mänginud. Ma tean tema iseloomu, võimeid ja oskuseid. Olen kõiki tema mänge vaadanud, mis ta Itaalias mänginud on. Aga ma arvan, et ta peab veidikene veel küpsema. Tundes teda persoonina, siis temas pole selliseid reaktsioone, et kui teda A-koondise nimekirja ei valita, siis viskab püssi põõsasse," lisas Voolaid.

REKLAAM

Seni on Tunjov esindanud Eestit U19 vanuseklassis. Foto: Liisi Troska

"Nikolai Burdakov ütles kunagi, et Tunjov jätab jalgpalli pooleli, kui ta meestega mängida ei saa. Talle anti eriluba ja sai noorena päris vara meestega mängida. Aga ma arvan, et tema jaoks oleks U21 esimene loogilisem lahendus. Väga loodan, et noortekoondiste treenerid hoiavad tal silma peal ning annavad talle võimaluse. Ja siis, kui ta seal ennast näidata saab, on väga palju tema enda kätes. Ma arvan, et talle tuleb lihtsalt natukene aega anda ja läheks samm-sammult edasi. Vaatame, kuidas klubis asjad lähevad. See, et ta praegu on mängida saanud, ei tähenda, et kahe kuu jooksul teda järjest rohkem mängimas näeme."

Kui Martin Reim 2016. aasta sügisel koondise peatreeneriks sai, tõusis toona samuti 18-aastane Mattias Käit koondise põhimeheks Fulhami noortemeeskonna tausta pealt. Kas Käidi ja Tunjovi saatused on koondise kontekstis võrreldavad?

"Eks seal on erinevaid asjaolusid. Georgi positsioon SPAL-is on olnud vasakul äärel ja on näha, et treener on usaldanud talle mitte nii suure vastutusega positsiooni. Naturaalselt näen ma tulevikus teda pigem keskväljal. Ta on noorena mänginud ründava poolkaitsjana number 10 positsioonil.

Mattiase tulemist ja tegemist ei saa ma seetõttu kommenteerida, et mina ei olnud tema valikute ja otsuste juures ning ei tea, mis konkreetselt need põhjused olid. Too moment mina ei skautinud teda ja mul on raske kommenteerida, kas ta sai koondisesse seepärast, et ta oli nii hea või anti talle krediiti või keegi kukkus lihtsalt eest ära. Praegu ma ei näe, et Eesti koondis nii kehvas seisus oleks, et kui meil Georgi Tunjovi ei ole, siis me ei saa kuidagi hakkama. Pigem näen ma teda lähitulevikus koondisele midagi juurde andmas."

Üleminek Hollandisse tõstis Anieri aktsiaid

Eelmise hooaja Lõuna-Korea esiliigas Suwonis mänginud koondise pikaaegne esiründaja Henri Anier sai Voolaidi all mänguaega vaid novembrikuises sõprusmängus Ukrainaga. Üleminek Hollandi esiliiga ülemise poole satsi Go Ahead Eaglesisse tõstab aga ka 29-aastase Anieri aktsiaid.

"Kahtlemata. Eks see Lõuna-Korea esiliiga tase ... Ma sinna koha peale ei sõitnud, aga vaatasin kõiki tema mänge. See tähendab seda, et kui ma nägin kõiki mänge, kus tema mängis, siis ma nägin ka vastaseid ja kogu seda miljööd, staadioneid ning kõike seda. Selge on, et see ei ole võrreldav Hollandi esiliiga tasemega," sõnas Voolaid.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

"Hollandi esiliiga on taktikaliselt ning tehniliselt väga-väga tugev ning see on Euroopa tipptrennidest läbi imbunud. Ja see vahetu kontakt ja lähedus, mis Euroopas on, aga mida seal kaugel Aasias ei ole, tõstab tema aktsiaid."

Voolaid jätkas: "Just eile õhtul rääkisin temaga peale seda, kui oli kindel, et ta on kohal ja leping sõlmitud. Ta teab, mis on need asjaolud, mida ma tema puhul jälgin. Tal ei ole olnud hooaja ettevalmistus selline nagu on näiteks Eesti meeskondadel, vaid Henri läheb praktiliselt puhkuse pealt kohe mängima. Loodetavasti hakkab ta kohe ka minuteid saama. Aga kui sul on lühike ettevalmistus olnud ja sa pole seda meeskonnaga teinud, siis kuidas see kohanemine toimub ... Ma loodan, et hästi. Tal on head võimalused, võistkond vajab kindlasti ründajat ja väravaid ning tegelikult on ka Eaglesil hea hooaeg olnud. Mul on ainult hea meel."

Sorga Ameerikasse mineku osas skepsist ei ole

Kui Anier naasis Euroopasse, siis vastupidise käigu ette võtnud Premium liiga mullune suurim väravakütt ja Voolaidi all koondise esiründajaks kerkinud Erik Sorga lahkus Euroopast ning siirdus ookeani taha D.C. Unitedisse. Kas pikk vahemaa ja Joel Lindpere koondisekarjääri ajutine katkemine MLS-i päevil annavad Voolaidile põhjust olla kergelt skeptiline?

"Ma olen skeptiline ainult siis, kui on põhjust skeptiline olla," lausus Voolaid. "Erikuga vestlesime, kui ta ära sõitis. Vaatasin D.C. Unitedi play-off mänge ja nägin, mis see endast tasemes kujutab. Ma ootan kindlasti ära, milliseks tema roll seal algfaasis kujuneb. Hooaeg hakkab kohe-kohe pihta ja väga pikalt ei ole enam oodata."

Foto: FC Flora

"Kindlasti on soov minna teda ka Ameerikasse vaatama, aga mitte mingit skeptilisust mul ei ole. Seda võib olla ainult tagantjärele, kui asjad lähevad nii, et on kehvasti. Aga praegu ei ole mul mitte mingisugust alust kommenteerida, et see ei ole kõige parem samm või midagi muud sellist. Vastupidi, ma olen väga äraootaval seisukohal, mis toimuma või juhtuma hakkab. Arvan, et mängijale lisab see enesekindlust, kui minu kui treeneri poolt tuleb signaal, et selline samm on okei. Vaatame, mis saama hakkab. Äkki hakkavad asjad paremini kulgema, kui me oleme minevikust harjunud."

Koondisemängijad peaksid märtsiks heas seisus olema

Märtsikuisele koondiseaknale vaatab Voolaid mängijate olukorrast hinnates vastu optimistlikult ning otseseid murekohti ühegi mängija puhul ei ole.

"Praegu on ju seis, kus keegi põhimõtteliselt ei mängi võistlussarja. Henri on võib-olla isegi kõige esimene selline mängija ja sain aru, et tal on kõik asjad veel kodus ja pidi veel korra ära käima. Ehk vaatab, kui kiiresti treener näeb võimalust tema kasutamiseks. Aga teised kõik alustavad võistlussarju kas veebruari lõpus või märtsi alguses.

Nii palju kui keegi mänginud on, olen ma neid mänge ka jälginud. Muretsemiseks põhjust ma ei näe. Just suhtlesin "armeenlastega" (Nikita Baranov ja Ilja Antonov - M. P.). Olen sisuliselt kõikide välismängijatega olnud kontaktis. Kõik on päris häid mänge saanud ja nad on minu silmis kevadeks väga heas seisus. Isegi need, kellel hooaeg pole veel alanud, näiteks Taijo Teniste. Neil oli just laager Kanaaridel ja nüüd lähevad Marbellasse ning mängivad seal piisavalt palju treeningkohtumisi. "Armeenlastel" ning Zenjovil on Türgi laagrid, mis kubisevad mängudest. Tammel algab kohe veebruari lõpus hooaeg, Sorga saab loodetavasti mängima. Käidil hakkavad mängud kohe veebruari lõpus - Käidi olukord ongi hetkel selline, et kes teab, mis täpselt saama hakkab. Aga kuna tal on väga-väga palju mänge alguses, siis usun, et ta saab kohe mänguaega. Pigem ma arvan, et koondisemängijad on kevadeks väga heas seisus."

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Märtsikuuks on hetkel kokku lepitud vaid A. Le Coq Arenal toimuv Aleksandr Dmitrijevi lahkumismäng Uus-Kaledooniaga. Siiski võib eeldada, et õige pea selgub ka teine vastane.

"Ma saan aru, et on teatavad läbirääkimised, aga pole ametlikku kinnitust veel tulnud. Kui tuleb ametlik kinnitus, siis tõenäoliselt potsataks ka uudis ülesse. Ma pigem ei hakka spekuleerima nimedega, mis ei ole veel kinnitatud, aga tean, et see on kohe-kohe lukku minemas. Selge on see, et teine vastane leitakse," avaldas Voolaid.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Jormma   •  
(176.46.54.***)
Aleksandr Dmitrijevi lahkumismängus Tunjovile vahetusest võimaluse andmine oleks igatipidi kõige õigem tegu.
parool_on_123456   •  
(91.129.100.***)
Las tõestab end kõigepealt Serie A's.
Fussball   •  
(37.157.100.***)
Jah Florapoisid on ju tohutult tõestanud ennast juba Tallinna derbides !! Kui mees saab Serie A -s platsile siis on see põhjusega. Eriti kui Eesti jalgpallil on käsil täiesti kohutav periood tuleks võimalus kohe, nüüd ja praegu anda! Voolaid ajab täiejõuga Aivari väärastunud vuti poliitikat, mis krdi U21 ????????
ton666   •  
(62.65.58.***)
Ma olen hämmeldunud. Selline avaldus võtab lihtsalt sõnatuks.
See jutt kõlab, nagu me oleks mõni jalgpalli suurriik, kellel on meeletult valikut ja vaja mängijaid küpsetada nooremates.
Võtsin välja siinkohal viimase koondise nimekirja. Meie keskpoolikud: Vassiljev, Antonov, Käit, Ainsalu, Kreida, Puri.
Ääred: Zenjov, Puri, Ojamaa, Liivak, Miller
Ei taha solvata kedagi, kuid ma päris mitme puhul ei näe, mida nad praegu paremat pakuvad kui Tunjov. Isegi kui ütleme, et ok, keskpoolikus on konkurents suur ei pääseks algkoosseisu, siis vabandust, vb Zenjov on parem, kuid ülejäänud on maksimaalselt temaga samal tasemel. Rääkimata sellest, et kõik teised ääred on ründavad ja teevad haruharva tööd ilma pallita oma klubides. Tunjovi kogemused Itaalia suurte vastu on jällegi olnud täpselt sarnased eesti olukorraga. Peab kaitsma ja siis vastu nõelama.
Laseme noortel mängida, mõni vana kogemusi andmas juures ja mõne aasta pärast oleks arvestatav löögirusikas olemas. Flora noored + välismaa noored ja mõni veel. Sealt võiks saada ilusaid tulemusi.
das.hf   •  
(185.104.184.***)
Olen eelmistega nõus. Järgmistes sõpruskohtumisteks võiks ju kohale kutsuda. Siis saab nii koondis Tunjovist pildi ette ja Tunjov koondisest. Mõlemale osapoolele ju kasulik.
Anonmne3   •  
(88.196.58.***)
#VoolaidOut
Rumalad põhjendused Pohlaku kaitseks, et noori florakaid eelistada Serie A mehele. Staadionile tuleks ka rohkem rahvast, kui mängitataks neid, keda publik näha tahab.
parool_on_12345   •  
(91.129.109.***)
tundub tõesti, et pohlak tõmbab niite. võib veel silma kinni pigistada kui enam-vähem samal tasemel ja siis eelistatakse flora poisse, aga me räägime serie a kogemusega noorest. natuke hullu tunne on sellist teksti kirjutada :D
magicm   •  
(82.34.149.***)
Ajuvaba tõesti. Pohlakule jälle ei sobi. Enne löögu Serie A-s paar kübaratrikki ja siis hakkame vaatama, kas kiratsevasse koondisesse kutsume. Ja see, et ta on 30ne aasta jooksul kolmas jalgpallur pärast Poomi ja Klavanit, kes top5 liigas platsil käinud ei tähenda ka midagi.
Pierre   •  
(85.253.10.***)
Voolaid on puhas lammas. Kes ta on või mis ta on treenerina saavutanud? Mitte sittagi. Tunjovi suurepärane kohavalik ja selline küpse lähenemine mängule on meile väga väärt. Täielik perse on meil praegu koondises. Ja treener on nii kuradi loll, et ta ei näe selle mehe vajalikkust? Täielik müstika! Millal need posti otsa topitud tondid ära kaovad ükskord ja jalgpalli mõistvad mehed ette pannakse? Noo midagi pole imestada, pohlak pikendas ju ka Persessoniga lepingut, kuigi oli kaugele läbi teleekraani näha, et see vana on tont ja koondis mängib sunniviisiliselt! Ja nüüd on eesotsas samasugune kuradi kukk!
Tarmo Metsamaa   •  
(195.250.177.***)
Võibolla noormees isegi võidab sellest, selles naljakoondises mängimine võib ikka
frustreeriv kogemus olla
parool_on_123456   •  
(91.129.100.***)
Selline süsteem tekib siis, kui on klapid peas ja aetakse oma asja. Oled kõik läbi skautinud ja kõigi mänge vaadanud, ning on tekkinud idee, kuidas midagi töötama peaks. Ilmselt Kaarelil on see idee olemas, elada edaspidi oma mullis ja muutustele mitte avatud olla: see seletaks vist ainukesena seda kommentaari "ma tunjoviga tutvusin noorteklassis, tema iseloomu omadustega" jne.

Aasta oli 2016 ja Tunjov oli laps ja kindlasti pole ta iseloomu omadused muutuses olnud?

Hale on vaadata, et me saame 35aastastega 7:0 - näilik muudatus tehakse sellega, et eesotsast vahetatakse üks teise vastu ja tegelikku muutust pole ikka. Esiteks, Kaarel oleks pidanud ammu koondise juures olema, mängijatega ühise keele leidjana, motiveerijana, psühholoogina. Teiseks, me vajame juhendajat, kes on strateeg ja taktik, ning saab mängu dünaamikast une pealt aru, seda Kaarel pole.

Nartsisstliku süsteemijuhi ambitsioonikad Balti liiga võidusoovid on omaette teema - Eesti jalgpalli areng pole ammu enam prioriteet. Läbi ussim*nni tuleb suruda, et mingigi märk maha jääks, ükskõik kus (balti turniiri võit) - no lubage naerda.
parool_on_12345   •  
(91.129.9.***)
voolaid out
Taavi Usta   •  
(37.157.110.***)
parool_on_12345

Üldiselt on põnev, et selliseid teemasid üldse arutatakse meedias. Eks neid keda võiks ja peaks kellegi meelest koondisesse kutsuma on veelgi peale Tunjovi. Olin oma sõbraga eelmine nädal Pärnus koos ja ma andsin oma hinnangu, kes on koondises tegijad 5 aasta pärast. Ta kirjutas selle nimekirja üles - nüüd on huvitav vaadata kui palju täppi läheb. Alles hiljuti arvasin et tennis on ala, kus võistlustele pääsevad ühel või teisel viisil parimad. Kanepiga juhtunu näitab, et ka tennises ei loe ainult paremus.... ka sobivus.
Ma kujutan ette, et “poliitiliselt korrektseid” vastuseid, miks valikud on sellised nagu on (jäädes südamelt siiraks) polegi nii kerge anda peatreeneri nahas. Aga kõik ei mahu ja mingeid valikuid peab tegema...
Jälgija   •  
(82.131.28.***)
No jommajoo, kus ma üldse alustan. Mis inimesed määratakse koondise etteotsa, mulle ei jõua lihtsalt kohale. Nagu Reimiga, noortekoondistega pole absoluutselt mitte midagi ette näidata, kuid Rahvuskoondise peatreeneriks sobib nagu valatult. Tol hetkel kui kõik oli nii perses kui perses, oleks oodanud ikka mingit huvitavamat nime või kasvõi välismaalast, kes oleks aidanud ehk meid sellest seisust välja kuid no ega see seis pole paremaks läinud, natukene julgemalt mängiti palliga hollandi vastu aga see oli ka kõik, sest resultaat 5 0 näitabki kogu pildi ära.
Täiest arulage on mõelda, et mees kes on saanud Serie As platsile, ei kõlba meie peatreeneri soosikusse, kui seis on sitt mis sitt. Pigem kaasame Poola esiliigas(Mitte midagi isiklikku ojamaa ega kallaste suunal, kallaste vaieldamatult platsi parim hollandi vastu võõrsil), Premium liiga, Soome liigas mängivad mehed. Samal ajal kui saame kümnemehelise Saksamaa käest kuivalt 0.3 . Kas keegi märkas, et oleks tulnud mingi taktikaline muutus meeskonna siseselt, hetkest kui saksamaa jäi 10ne mehega? Absoluutselt mitte midagi. Peatreener ei ole piisavalt pädev ja tema valikud ja põhjendused ajavad oksele. Juba sooviks muutust peatreeneri rollis.
parool_on_123456   •  
(91.129.100.***)
Nii on. Järelehüüdena võib öelda küll, et teisel poolajal teine lähenemine mängule oleks pidanud olema.

Kui esimesel poolajal üllatame julge oma poolel palliliigutamisega, siis esimehel võiks ju nupp põlema lüüa, et teisel poolajal maailmaklassiga meeskond tuleb seda meie vastu ära kasutama.

Ja kui olemasoleval treeneril nupp selles osas ei noki, siis võiks tal juures olla peatreener nr 2, kes tegeleb vastase taktikalise ülemängimisega. Kaarel aga on mängija julgemalt mängima pannud ja seda hingan Kaareli puhul väga.
parool_on_123456   •  
(91.129.100.***)
Kaarel on mängijad julgemalt mängima pannud
Peeter Paan   •  
(90.191.153.***)
Jürgen Henn võiks koondise peatreeneriks saada. Tundub väga asjalik mees!

Sisene
Premium liiga parimad noored ja vanameistrid 2020
LEGEND LAHKUS
Maradona võitlus kartellide külje all
MEISTRITE LIIGA
Luup peale | Kui mõistust jagati, oli Vidal ... kus?
TERE TULEMAST TAGASI, VAPRUS!
Premium liiga parimad ja halvimad üleminekud 2020
PÕHJALIKUD JUTUAJAMISED
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
27
24
2
1
67:16
74
2.
Paide Linnameeskond
28
20
1
7
72:32
61
3.
Tallinna FCI Levadia
27
16
6
5
64:35
54
4.
Nõmme Kalju FC
28
14
7
7
48:22
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
29
7
7
15
23:43
28
8.
JK Narva Trans
29
6
7
16
30:46
25
9.
FC Kuressaare
29
5
8
16
27:62
23
10.
JK Tallinna Kalev
29
5
4
20
19:67
19
HOOAEG LUUBI ALL

Loe Soccernet.ee põhjalikke Premium liiga hooaja kokkuvõtteid!

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
74
Paide Linnameeskond
61
Tallinna FCI Levadia
54
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
28
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
23
JK Tallinna Kalev
19
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK