Kui Inger Eesti Laulu kinni paneb ja Eurovisionile sõidab, tuleb tänada ka Lionel Messit! (26)

Endine Eesti U19 neidude koondise ründaja ja Viimsi Martin Reimi Jalgpallikooli noortetreener Inger Fridolin püüab tänasel Eesti Laulul pääset Eurovisionile. Foto: Liisi Troska

Tänases Eesti Laulu finaalis, mille võitja pääseb Eurovisionile, on esindatud ka Eesti jalgpall, kui eelviimase ehk 11-ndana astub lavale endine Eesti neidude koondise ründaja Inger Fridolin.

19-aastast muusikut ootab märtsis ees esinemine Katy Perry, Jessie J ja mitme teise popstaari karjäärile alguse pannud muusikakonverentsil Musexpo. Enda kirjutatud palaga "Coming Home" südamete vallutamise kõrval pole ta aga jätnud oma teist armastust, jalgpalli. Poisid ja tüdrukud Viimis Martin Reimi Jalgpallikoolis vajavad juhendamist.

Intervjuus Soccernet.ee-le räägib Inger, kuidas ta erinevaid kohustusi kombineerib ning mis ja miks teda loomingulistes tegemistes inspireerib. Olgu öeldud, et ilma jalgpalliartisti Lionel Messi abita poleks Inger pruukinud Eesti Laulu finaali jõuda.

Nüüd, kui Eesti neidude U19 koondises kuus mängu pidanud ja ühe värava löönud ründaja on end tänasele kontserdile juba läbi murdnud, läheb ta areenile tervemõistusliku sihiga: "Minu eesmärk on esineda paremini kui poolfinaalis. Võibolla teised sihivad kõik Eurovisionile pääsemist, ent olen veel nii noor inimene, et nii võimsaid sihte ei sea. Aga annan endast parima!"

REKLAAM

Inger, kes sa nüüd praegu oled – abiturient, laulja või jalgpallitreener?
Olen kõike seda kolme. Tallinna 32. Keskkooli lõpetades olen abiturient, Viimsi Martin Reimi jalgpallikoolis olen poistele ja tüdrukutele jalgpallitreener ja olen ka muusik. Loon enda laule ja konkureerin Eesti Laulu finaalis. Olen tõesti kõike kolme.

Küsisin "laulja", sa vastasid "muusik", sest lisaks laulmisele ka lood laule. Mis nende kahe tegevuse vahe on? Kumb sulle rohkem meeldib?
Enda laulude loomine ja esitamine on mulle väga hingelähedane. Kui keegi teine teeb mulle laulu, siis ei tekitaks selle esitamine nii südamelähedast tunnet. Ma loon seda, mis mu südamest tuleb.

Tõmmates robustse paralleeli jalgpalliplatsile, siis sulle meeldib mitte pelgalt väravat lüüa, vaid seda tabamust ka eelnevalt ise oma peas kavandada ja alles seejärel kombinatsioon lõpuni viia.
Just, täpselt nii! Praegu meeldib mulle jalgpallis kõige rohkem jälgida, kuidas mu treenitavatel lastel edasiminek toimub ja kuidas nad oma eesmärkidele lähemale jõuavad.

Mis positsiooni sa väljakul mängisid?
Ründajat. Kas paremal äärel või tipus.

Aga ründaja peab ju olema egoistlik.
Eks ikka, jah! (naerab). Väravajanu oli mul igas mängus olemas. Proovisin ka kaitsjana ja seisin isegi väravas, aga see tunne ja adrenaliin, mis värava löömisega kaasnevad, on mu elus suurt rolli mänginud.

See on kaif?
Jah, kaif!

Võrdle palun väravalöömise kaifi esinemise kaifiga, sest solisti töö on ründaja omaga ju sarnane – tuleb särada.
Mõnes mõttes on nad väga sarnased. Eesti Laulu poolfinaalis lavale astudes tundsin tohutut adrenaliini, mis oli sarnane tunne värava löömisele väga lähedal olemisega. Lavalt ära tulemine ja värava löömise järel platsilt lahkumine olid kah samasugused. Südames oli tunne, et see oli mega ja tahaks seda kindlasti veel teha! Väravalöömist ja laval esinemist saab kindlasti omavahel võrrelda.

Laulja Ingeri intervjuu Soccernet.ee ajakirjanikule Ott Järvelale. Foto: Liisi Troska

Aga millise naudingu saad sa treeneritööst? Solist peab esile tõusma ja särama, noorte treenimine on korrapidajaliku hõnguga tegevus.
Esimestel aastatel oli platsi kõrval ikka veidi keeruline. Sees pakitses tahtmine platsile joosta ja ise värav ära lüüa! Aga aastate jooksul on lapsed õpetanud mind paindlik olema. Mul on tõsiselt hea meel, et saan treenerina töötada, sest mul on privileeg lapsi motiveerida ja ma näen nende silmis sära, mida kunagi ise tundsin. Lavale minnes valdab mind sama tunne, kui neid platsile minnes. See on ju suurepärane tunne!

Kui vanu lapsi sa juhendad?
2009. aastal sündinud poiste grupil olen abitreener. Ja treener 2004.-2008. aastal sündinud ehk 10-14-aastastel tüdrukutel. Nad ei ole üldse minust nii palju nooremad, ainult viis-kuus aastat.

Oleme ausad. See vanusegrupp on Eesti Laulu auditooriumi seas olulise kaaluga. Milline on trennilaste tagasiside su osalemisele Eesti Laulul ja mida nad palast "Coming Home" arvavad?
Neile läheb mu lauljakarjäär korda küll. Juba mõned aastad tagasi, kui laulmisega alustasin, käisid trennilapsed mu esinemisi kuulamas…

Kas see on imelik ka? Sest trennis oled sina nende suhtes võimupositsioonil, aga esinemisel on asi vastupidi, sest publik kontrollib ju artisti?
Kontrollimise õhkkonda pole, on soe tunne. Nagu mina toetan mängu ajal platsi kõrval neid, toetavad nemad mind laval. Üksteise toetamine annab elule väga palju juurde. Mul on väga hea meel, et meil on selline soe suhe. Laupäeva õhtul on trennilastel korraldatud Eesti Laulu ühisvaatamine.

Mis nad su laulu "Coming Home" kohta on öelnud?
Paistab, et ikka meeldib, sest minu teada on see kõigil playlist'is.

Seega Viimsi lastelt on paarsada häält tagatud?
Jah, loodan küll (naerab häbelikult).

Inger Fridolin 2014. aastal, kui on FC Flora tüdrukute võistkonnaga just tulnud Põlva Lootos Cup 2014 võitjaks. Foto: FC Flora Facebook/ErakoguEesti Laulu finaalil ootab sind elu suurim publik. Kas see, et oled Eesti noortekoondise mängijana sinist särki kandes platsile sammunud ja riigihümniks üles rivistunud, on närvipinge alistamise mõttes sinu jaoks eelis? Külma kõhuga sa ju olukorras, kus saalis on 10 000 ja telekate ees paarsada tuhat inimest, lavale minna ei suuda.
Kindlasti mitte. Väike närv on ikka sees ja loodan, et see närv aitab kaasa, et suudan laval oma laulu enda südamest teiste südametesse edasi kanda.

Spordis öeldakse, et harjutamine teeb meistriks, aga on olemas ka üleharjutamine, mille tulemusel võib ära kaduda tuju, aga ka tunnetus. Kui palju sina trenni teed? Mitu korda päevas sa "Coming Home'i" laulad?
Vast kaks korda. See laul on täiesti sisse salvestunud. Tekib üleharjutamise ja pisiasjadele liigse tähelepanu pööramise oht. Kaks korda on hääle paigas hoidmise mõttes paras.

Aga peas kummitab …
… kogu aeg! Ja konkurentide lood samuti, magada ei saa!

Ning kogu selle tramburai kõrvalt tegeled ka keskkooli lõpetamisega.
Jah. Olen abiturient, käin jalgpallitreenerina tööl, tegutsen muusikuna. Tegelikult olen ma koolis ka aktiivi liige ja aitan erinevaid sündmusi korraldada. Ja autokooliga proovin ka ühele poole saada. Tegevusi jagub. Aga arvan, et noorena tulebki teha nii palju, kui vähegi jaksu jagub. Rahmeldamist ma ikka pigem naudin!

Keskkooli lõpetamine on reeglina inimese jaoks sügav mõttekoht, et kuidas edasi. Aga paistab, et kõrvaltegevused on su hinges ja südames juba nii sees, et lähitulevik on otsustatud.
Tee on tõesti paigas. Ja ega ma üle ka mõtle. Lasen voolul kulgeda. Eks näis, mis ja kas pärast Eesti Laulu ja muid suuremaid esinemisi saama hakkab. Loodan edasi tegeleda kõigega – nii treeneri- kui ka muusikutööga. Aga eks ma pean realistlikult mõtlema, mis elus edasi.

Kummas valdkonnas on sul hetkel suurem ambitsioon – kas treeneri või muusikuna?
Mõlemad on südamelähedased, aga kaalukauss on hetkel muusika kasuks.

Sest sa oled seal tipule lähemal.
Võib-olla tõesti. Aga ma ei taha jalgpallitreeneri tööd jätta ja loodan, et sügisese seisuga saan seda jätkata.

Põhimõtteliselt sa nõustusid eelnevalt, et jalgpallur on artist. Oled öelnud, et sinu lemmik on Lionel Messi. Miks ta artistina sulle meeldib?
Tema tahe imponeerib ja inspireerib. Kui muusikutest on mu eeskuju Ed Sheeran, siis jalgpalluritest kindlasti Lionel Messi. Tema väravad, tehnika ja vankumatus innustasid mind tohutult. Tahtsin olla tema moodi, mitte kunagi alla anda!

* * *

Eesti Laul 2019 finaal toimub täna Saku Suurhallis. ETV otseülekanne algab kell 19.00. Inger astub oma looga "Coming Home" tosina võistleja seas üles 11-ndana. Eesti Laulu võitja pääseb 14.-18. maini Iisraelis, Tel Avivis peetavale 64. Eurovisionile.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
Kommentaarid

heh   •  
(90.191.87.***)
mul kass kräunub jooksu ajal sama häälega, moaaaa.
telekavaataja   •  
(185.63.72.***)
Mida see jalkauudis teeb meie muusika lehel?
123   •  
(82.131.26.***)
Väga hea, minu hääle teenis välja! :D
Kiefer Sutherland   •  
(82.131.84.***)
Väga naiseliku välimusega :D :D :D
123   •  
(82.131.26.***)
Ta ongi naine :D
Wtf   •  
(91.129.96.***)
Ta on naine ??
Tõesti   •  
(2001:7d0:8b87:a80:2470.***)
On mis on, aga ausalt ärge kirjutage sellist pealkirja, ehmatab rohkem kui asi väärt, eurovisioonile Ilmselgelt ei ole kandidaat, täiesti cancel.
Silver   •  
(62.102.148.***)
Päris pandav preili, hurmavalt naiselik ja lopsakas päts
Sambaz   •  
(2001:7d0:84ef:c880:ddb.***)
Sümpaatne noor naisterahvas. Muusika meenutab veidi Mumford and Sonsi. Vahelduse mõttes täitsa hea lugemine.
Abituriendist treener   •  
(87.119.182.***)
Kas ei ole midagi valesti? Inimene töötab treenerina, kuid kehakultuuri õpinguid selja taga ei ole. Ta alles lõpetab gümnaasiumi ja juba kogemustega treener- ajab naerma.
Nii keerataksegi noor ja andekas sportlane tuksi, kuna treeneriteks on kõrghariduseta inimesed.
123   •  
(82.131.26.***)
Treenerina löövad ikka läbi need kellel motivatsiooni ja huvi selle vastu. Mingi paber ei näita midagi.
Kiefer Sutherland to 123   •  
(82.131.84.***)
123...see oligi mõnitavalt mõeldud. Kahju, et sa nii rumal olid ja kirjutasid oma kommentaari. Vaata selle eide pilte ja mõtle veelord minu lause peale!
"Väga naiseliku välimusega" = kus sa seal naiselikkust näed.
markovkina   •  
(2001:7d0:8b1f:7280:bc9.***)
kudas lood omasooiharusega on?
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
Kebab   •  
(2001:7d0:87e8:df80:34d.***)
Point on selles, et Ott Järvela hääletaks ka siis jalgpalli poolt kui ta laulaks halvemini kui Arnold Oksmaa.
to Markovkina   •  
(82.131.60.***)
Täpselt sama orientatsiooniga nagu Nastjagi...

Sisene
MEISTRITE LIIGA
Juventus murdis Atletico müüri, aga mitte hinge
Juventus tegi midagi, mida on Diego Simeone ajastul suutnud veel vaid Lissaboni Benfica (2015) ja Chelsea (2017) - lõi Meistrite liigas Atletico Madridile nende enda kodus kaks väravat.
MEISTRITE LIIGA
PREMIUM LIIGA KÕVAD LAHINGUD
Luup peale | Šampanja külma! Vassiljevi hiline värav viis Flora meistritiitli veerele  (galerii!)
SOCCERNET TV
Soccernet.ee avas oma TV-keskkonna
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGA TEISIPÄEV
Linnaruumist Hamburgi näitel
MUSTA MÕTISKLUSED
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
28
22
3
3
76:18
69
2.
Tallinna FCI Levadia
29
20
4
5
87:25
64
3.
Paide Linnameeskond
29
19
5
5
66:23
62
4.
Nõmme Kalju FC
27
15
10
2
53:26
55
5.
Tartu JK Tammeka
29
10
6
13
42:47
36
6.
JK Narva Trans
29
9
9
11
47:44
36
7.
Viljandi JK Tulevik
28
5
7
16
29:54
22
8.
JK Tallinna Kalev
28
5
5
18
20:71
20
9.
FC Kuressaare
29
4
5
20
18:69
17
10.
Maardu Linnameeskond
28
4
4
20
23:84
16
REKLAAM
 
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • N, 19.00 Tammeka U21 - JK Järve (Esiliiga)
  • R, 19.00 Portugal U17 - Eesti U17 (sõprusturniir)
  • L, 13.00 Paide - Tulevik (Premium liiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Maardu (Premium liiga)
  • P, 17.00 Eesti U17 - Sloveenia U17 (sõprusturniir)
  • KÕIK näidatud mängud on siin!
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
69
Tallinna FCI Levadia
64
Paide Linnameeskond
62
Nõmme Kalju FC
55
Tartu JK Tammeka
36
JK Narva Trans
36
Viljandi JK Tulevik
22
JK Tallinna Kalev
20
FC Kuressaare
17
Maardu Linnameeskond
16
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK