A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Karl Jakob Heina koduklubi Real Valladolidi augustikuu sai nukra lõpu: võõrsil võeti suurepäraselt mänginud FC Barcelonalt vastu 0:7 kaotus.
Valladolidi jaoks oli septembrikuise koondiseakna eel kavas neli liigamängu, neist igaüks omamoodi tähtis ja eriline. Kahes kodumängus mindi vastamisi kahe teise meeskonnaga, kes koos Valladolidiga kevadel esiliigast kõrgliigasse tõusid (1:0 võit Espanyoli üle ja 0:0 viik Leganesiga), kahes võõrsilmängus mindi ja minnakse vastamisi aga Hispaania kahe suurima klubiga (0:3 kaotus Real Madridile ja nüüdne kohtumine Barcelonaga).
Eelmises kolmes kohtumises oli Eesti koondise esinumber näidanud end heast küljest ning kuulus ta ka seekordses mängus Valladolidi algkoosseisu.
Barcelona olümpiastaadionil (FC Barcelona tavapärane kodustaadionil Camp Noul toimuvad veel mastaapsed renoveerimistööd, mis peaksid lõppema 2026. aasta suvel) toimuva kohtumise avapoolaeg kuulus täielikult kodumeeskonnale, kes ei andnud Valladolidile erilist sõnaõigust - Barcelona hoidis ise palli ja leidis pidevalt Valladolidi kaitseliinis pilusid ja pragusid, mida täpsete söötudega rünnati. Kui juba esimestel minutitel ragises Dani Olmo lähilöögist Karl Heina kaitstava värava post, siis esimest väravat tuli oodata 20. minutini - siis lahendas Raphinha väga hästi ära liini taha tulnud püstsöödu, lükates selle ühe puutega Heinast mööda posti kõrvale.
Vaid neli minutit hiljem tegi Robert Lewandowski seisuks 2:0, realiseerides üks ühe vastu olukorra. Poolaka pealelöök oli küll võrdlemisi Heina tsooni, kuid siiski piisavalt tugev, et eestlase käepuutest ikkagi võrku jõuda. Vaheaja eel sai kodumeeskond veel korra emotsiooni üles, kui Jules Kounde nurgalöögiolukorras lahtise palli postipõrkest ristnurka suunas.
Asjad ei läinud Valladolidi jaoks paremaks ka teisel poolajal - Raphinha vormistas seal oma kübaratriki, lahendades esmalt 64. minutil karistusalas suure segaduse ning saates 72. minutil palli üks ühe vastu olukorras Heina jalge vahelt väravasse.
Viimase kümne minuti jooksul läks seis Valladolidi poolt vaadatuna veel inetumaks. 82. minutil sahistas lähilöögiga võrku Dani Olmo, kolm minutit hiljem sai terava löögiga jala valgeks ka vahetusmees Ferran Torres.
Pisut paremal päeval oleks Hein võinud mõne värava kindlasti ära hoida, kuid ühtegi suurt eksimust või apsakat eestlane korda ei saatnud - oleks ülekohtune mõnda seitsmest tabamusest otseselt tema hingele kirjutada.
Valladolidi hooaeg jätkub koondisepausi järel 15. septembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Celta Vigoga.
FC Barcelona - Real Valladolid 7:0
20., 64., 72. Raphinha, 24. Robert Lewandowski, 45+2. Jules Kounde, 82. Dani Olmo, 85. Ferran Torres
Barcelona: ter Stegen, Balde, Martinez, Cubarsi (61. Garcia), Kounde, Pedri (62. Dominguez), Casado (62. Lopez), Olmo (83. Torre), Raphinha, Lewandowski (73. Torres), Yamal.
Valladolid: Hein, Rosa, Cömert, J. Sanchez, L. Perez, Moro (88. Meseguer), K. Perez, Juric, I. Sanchez (62. Martin), Marcos Andre (56. Latasa), Amallah (56. Chuki).
Tekstipõhine LIVE-ülekanne:
Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Kreeka esiliigat Lõuna-Koreale ja Hiinale eelistanud Yakovlev: siin on huvitav projekt ja hea raha
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?