Loe järele: Kuressaare muutis lõpu väga pingeliseks, kuid võttis tänu tugevale avapoolajale siiski võidu (0)

FC Kuressaare võõrustas Premium liiga viiendas voorus Pärnu Vaprust ning sai tabelisse kirja 3:2 võidu. Seejuures võideti avapoolaeg 3:0, kuid ülejäänud 45 minutit lõpetati kaheväravalises kaotusseisus.

Kuigi esimesed ohtlikumad rünnakud tegi Pärnu Vaprus, siis tasapisi muutusid võõrustajad üha ohtlikumaks. Esimene saadi kirja 14. minutil, mil saarlaste hea söödumäng kulmineerus Mattias Männilaane täpse tabamusega. 20-aastane pallur mahtus pilti ka edasipidi ning tekitas parajalt ohtlikuid olukordi. Seejuures oli just tema see, kes teenis nii 32. minutil penalti kui ka teisel üleminutil karistuslöögi, mis lõppes Kuressaare kolmanda väravaga.

Teise poolaja alguses proovisid mõlemad kordamööda ettevaatlikult rünnata, kuid midagi liialt ohtlikku teha ei suudetud. Pisut peale tunni möödumist said pärnakad aga oma esimese kätte, kui Sander Sinilaiu nurgalöök keris otse Martin Kase peanupule ning sealt edasi põrkas pall täpselt tagumisse nurka. Kaks minutit hullem vajusid kaalukausid veelgi rohkem pärnakate kasuks, kuna Sander Seemani ränk viga jättis saarlased kümnekesi.

Kuigi külalised jahtisid vägagi aktiivselt, siis oma teine löödi alles üleminutitel, mil Kevin Kauber realiseeris penalti. Seejuures oli Kuressaare samuti paaril kontrarünnakul lähedal oma neljandale, ent erinevalt esimesele poolajale ei suutnud kollasärgid enam väravavõrku sahistada.

3. aprillil kell 17.15 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare - Pärnu JK Vaprus 3:2 (3:0)
14. Mattias Männilaan, 32. pen., 45+2. Sten Reinkort - 66. Martin Kase, 90+3. pen. Kevin Kauber

Väravasöödud: 14. Rauno Tutk, 32. Mattias Männilaan, 45+2. Sander Laht - 66. Sander Sinilaid, 90+3. Taaniel Usta
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson

Kuressaare: Kristen Lapa, Sander Seeman, Sander Alex Liit, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk, Oliver Rass, Markus Allast, Mattias Männilaan, Ralf-Sander Suvinõmm (6. Moorits Veering), Sander Laht (81. Otto-Robert Lipp), Sten Reinkort.
Varus: Magnus Karofeld, Moorits Veering, Joonas Soomre, Märten Pajunurm, Otto-Robert Lipp, Tristan Toomas Teeväli, Kristjan Kurim.

Pärnu Vaprus: Hendrik Vainu, Reno Mark, Martin Kase, Kristjan Kask (45+4. Kairo Kiltmaa), Magnus Villota, Kevin Kauber, Sander Sinilaid, Uku Kõrre, Igor Ustritski (64. Ronaldo Tiismaa), Amar Yunis Abdallah (46. Virgo Vallik), Taaniel Usta.
Varus: Ahti Strati, Virgo Vallik, Robin Mõtt, Ranet Ristikivi, Robin Limberg, Kairo Kiltmaa, Mathias Villota, Ronaldo Tiismaa, Markus Miiter.

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Vapruse esikinnas Hendrik Vainu tähistab täna oma 26. sünnipäeva ning Kure soovib teda sel puhul väravatega kostitada. Eelmises kahes omavahelises liigamängus lõid saarlased pärnakatele kokku kümme vastuseta väravat.

Kuressaare tõuseb võidu korral tabeli esimesse poolde, viiendale kohale, juhul kui Narva Trans ei üllata tänases varasemas kohtumises võõrsil Tallinna Florat. Vaprus tõuseb aga enda võidu korral kuuendaks ehk praegu saarlaste valduses olevale positsioonile.