LOE JÄRELE: Legion juhtis pikalt, aga väsis lõpus ära ning Paide sai võidu siiski kätte (0)

Tallinna Legion võõrustas Premium liiga 18. vooru viimases mängus Paide Linnameeskonda ning avapoolaja viimasel sekundil mindi karikavõitjate vastu ka juhtima. Eduseis püsis teise poolaja keskpaigani ning lõpuks said vastased kirja ka oma võiduvärava.

Mängu favoriidina alustanud Paide alustas kontrollivamalt, kuid mitte ilmtingimata paremini. Mõlema tiimi poolt tuli sisse väga palju söödupraaki ning kumbki ei saanud liiga häid võimalusi. Seetõttu otsustas Paide loots Karel Voolaid teha juba avapoolaja lõpus kaks vangerdust, kui välja võeti ründamisega tegelenud Edgar Tur ja Ebrima Singhateh. Kohe peale vahetusi jäi tiim aga sootuks vähemusse, kuna kolmas ründeäss Kaimar Saag teenis oma teise kollase kaardi.

Poolaeg lõppes Paide jaoks eriti viletsalt, kuna viiendal lisaminutil lõi Markus Vaherna palli tühja võrku. Olukord sündis Nikita Grankini tugevast pealelöögist, mis raksatas ristlatti.

Teisel pooajal oli Paide juba efektiivsem ning kui kõik viis vahetust said tehtud, siis tulid ka väravad. Esiteks lõpetas Siim Luts kindlalt ilusa söödumängu ning 74. minutil sahistas väravavõrku Robi Saarma. Kuigi lõpuminutitel mängis Paide vägagi ebatavalise kaitseliiniga, siis olid Legioni mängijad selleks hetkeks ilmselgelt väsinud ning ei suutnud viigiväravat lüüa.

29. juunil kell 19.30 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - Paide Linnameeskond 1:2 (1:0)
45+5. Markus Vaherna - 66. Siim Luts, 74. Robi Saarma

Väravasöödud: 45+6. Nikita Grankin - 66. Robi Saarma, 74. Kristofer Piht
Hoiatused: 2. Stefan Tšendei, 45. Leonid Arhipov, 82. Mark Antonio Havier, 85. Nikita Ivanov, 89. Daniel Fedotov - 19., 38. Kaimar Saag, 57. Siim Luts
Eemaldamised: 90+3. Sergei Terehhov (abitreener) - 38. Kaimar Saag
Mänguolud: +26, vahelduvalt päikseline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 145
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Jaan Roos, Aron Härsing
Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov

Tallinna Legion: Ivans Baturins, Nikita Kondratski, Aleksandr Nikolajev, Aleksandr Volodin, Mihhail Kolobov, Vladimir Ištšenko, Leonid Arhipov (45+3. Pavel Dõmov), Stefan Tšendei, Nikita Ivanov, Nikita Grankin (72. Daniel Fedotov), Markus Vaherna (72. Mark Antonio Havier).
Varus: Martin Žukov, Aleksander Švedovski, Pavel Dõmov, Daniel Fedotov, Mihhail Tõsjatov, Anton Mazur, Mark Antonio Havier.

Paide Linnameeskond: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Kristjan Pelt (72. Kristofer Piht), Hindrek Ojamaa (56. Robi Saarma), Deabeas, Karl Mööl, Kevor Palumets (46. Andre Frolov), Edgar Tur (37. Siim Luts), Ebrima Singhateh (37. Bubacarr Tambedou), Kaimar Saag.
Varus: Mihkel Aksalu, Kristofer Piht, Andre Frolov, Robi Saarma, Raimond Eino, Siim Luts, Bubacarr Tambedou, Siim Aer, Rasmus Kallas.

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Legion on tänavu Premium liiga suurim viigimeister ning on kaotanud viimasest viiest matšist ainult ühe, kuid pole veel esinelikuklubisid hammustanud.

Just Paidelt on Legion saanud oma senise hooaja suurima, 0:5 kaotuse - aprillikuises mängus läks Linnameeskond 2:0 juhtima juba 12. minutiks.

Tabelis paikneb Paide hetkel neljandal ning Legion, kellel on täna võimalik positsiooni parandada, üheksandal kohal.