Luup peale | 17, tuul ja torm jäänuks kaua hinge, kuid Dedetško eest ei ole mõtet põgeneda (0)

Sten Reinkort ja Deniss Dedetško on paar parajaid, kes särasid ka täna. Foto: Allan Mehik

Premium liiga 36. mänguvoorus üheskoos palli toksinud JK Narva Trans ja FC Kuressaare pidasid maha tõelise tormilahingu, kust ei puudunud kõva tuul ega ka robustsed penaltivead. Lõpuks lepiti ikka 2:2 viiki.

Narva Kalev-Fama staadionil peetud duelli oli ilmataat õnnistanud kõva tormiga, mis tundus saarlastele olevat päris kodune. Juba esimestel minutitel hirmutati kohalikke ka, kuid ei Sten Reinkort ega Mattias Männilaan jõudnud otsustavalt sihile. Ka polnud tolku Deniss Taraduda "abist": Männilaane kõrge tsenderdus jõudis narvakate värava alla, keskkaitsja õnnelikust valearvestusest lattigi.

Vahelduva pilvisusega kulgenud matš võttis seejärel suuna teise värava alla. Pisut peale pooltunni täitumist saadi abistav noos kätte: Aleksandr Kulinitši sööt tabas värava all Markus Allasti kätt ning Grigori Ošomkov ei võtnud erilist mõtteaegagi - penalti. Palli mängimine jäeti ilmselgelt Deniss Dedetškole, kes vajutas palli pehmelt võrku - 1:0.

Poolaja lõpp läks taas külaliste kätte. Kord kombineerisid üheskoos Silver Alex Kelder ja Sander Seeman, siis pääses kõrget palli suunama Männilaan. Variandid jäid küll kesiseks ning poolajapausile mindi 0:1 kaotusseisuga.

Eri mõtteid mõlgutanud narvakad ja saarlased panid platsile naastes sarnaselt edasi. Esimesed ärevad hetked elati üle küll Ingmar Krister Paplavskise värava all, kuid sahin jäi esimese hooga tulemata. Seda suuresti tänu kindamehe enda soliidsetele sekkumistele.

Järgnes periood, mida maakeeli võiks vabalt nimetada Michael Schjönning-Larseni minutiteks. Nimelt tõusis Kuressaare äärekaitsja korduvalt rünnakutele appi ning 59. minutil oli tabamuski ülilähedal. Olukord sepistati väikeste kõksudega, millest viimane läks Dedetško ja Sergei Kondrattsevi vahelt läbi. Sinna tsooni lidus ei keegi muu kui Schjönning-Larsen, kes virutas mänguvahendi mõne meetri pealt latti.

Paar minutit hiljem jäi Dedetško nurgalöögi klaarimine lühikeseks, jaol oli Schjönning-Larsen, kelle vasak jalg tõi viigi majja - 1:1!

Michael Schjönning-Larsen sai kirja oma kolmanda tabamuse sel hooajal. Foto: Brit Maria Tael

Tabamus andis saarlastele indu juurde ning järgnenud veerand tunnikest tõid erineva kaalukategooria võimalusi juurde. Trans oli seevastu püstihädas, sest Paplavskise külastusi tehti aina harvem. Kuressaarele see muidugi sobis, sest nende mäng liikus tõusvas joones.

78. minutil takerdus Otto-Robert Lipp süütuna näinud Kondrattsevi jalgadesse ning Ošomkovi käsi näitas teist korda penaltipunkti poole. Reinkort võttis otsustamise enda peale, saates palli värava keskele - 1:2!

Mäng polnud veel kaugeltki tehtud. Transil õnnestus endast viimnegi sportlik viha välja pigistada, abiks ka värskemad jalad. Loetud minutid hiljem oli Allast liigselt uljas Oleksandr Koževnikovi peatamisega ning kohalike kasuks vilistati koguni teine penalti. Dedetško mängis Paplavskise ka sel korral üle - 2:2! Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Saarlased tõid koduse trumbi Narva kaasa

Juba kohtumise eel oli tunda, et oma vingerpusse hakkab näitama ka Narvas tõusnud tuul. Esimesel poolajal ründasid narvakad vastutuult, teisel juba pärituult. Vastupidine seis oli seega saarlastel.

Kuigi mängu otsustamisse tuul oma selget pitserit ei jätnud, siis lõbusaid seiku tuli ette küll. Kord ei õnnestunud Aleksei Matrossovil palli mängu panna, sest tuul kippus palli minema viima. Siis olid hädas Transi varumehed, kes pidid sõiduvette sattunud pinki omale kohale tagasi tarima. Niisiis said varumehedki oma koormuse kätte.

Varumehed said koormust teisel moel. Foto: kuvatõmmis jalgpall.ee otsepildist

2. Kuressaare täitis miinimumkava, verstaposte kogunes lisakski

FC Kuressaare ronis lõppenud hooajal 5. pulgale, mida pole kunagi varem kätte saadud. Peale selle saadi kätte ka 50 punkti piir, mis on varasematel hooaegadel küllaltki utoopilisena tundunud. Näiteks mullu saadi kirja 34 silma, 2020. aastal 24 ja enam-vähem nii edasi.

Ka ründefaasis oldi võimsad, sest 36 vooruga sahistati väravavõrku 49 korral (50 piir, mida ehk järgmisel hooajal rünnata!). Mullu kogunes tabamusi 39, 2018. aastal näiteks 34.

Suurimaks kõmmutajaks jäi Sten Reinkort (särginumbriga 17), kelle nimele läks 15 tabamust. Muuhulgas teenis ta saarlastest ka kõige enam mänguaega, saades kätte 3000 minuti piiri. Reinkortile passis eriti hästi ka Narva Trans, sest ründeäss tegi skoori igas piirilinlastega peetud matšis.

3. Trans lõpetas hooaja "ilmselgelt" Aleksei Eremenkota

Juba enne matši anti teada, et leping Aleksei Eremenkoga on lõppenud ning viimane juhendamine jääb abitreener Aleksei Jagudinile. Selle lükke taga seisid perekondlikud põhjused ning seetõttu sõitis Eremenko juba enne hooaja lõppu Eestist ära.

Klubi tänas oma teates Eremenkot tehtud töö eest, märkides, et hooaeg kujunes raskeks, kuid pakkus ka eredaid hetki. Eremenko käe all sai Trans 14 võitu, viigistas seitse kohtumist ja kaotas 19 korral.

Aleksei Eremenko sai oma viimases matšis kirja viigi Tallinna FCI Levadiaga. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

See oli Transi varasemat käekäiku arvestades nii-öelda loogiline lüke, sest mullu lahkus hooaja viimase kohtumise eel Igor Põvin. 2020. aastal ei jõutud Cenk Özcaniga isegi hooaja lõpusirgele. Kiirelt läks luhta ka 2019. aasta suvel ametisse nimetatud Andrei Sjominiga ning samal aastal üheksas mängus ametis olnud Dmitrijs Kalašnikovsiga. Viimane etem periood meenub aastatest 2015-2018, kui toimetati Adjam Kuzjajevi käe all.

4. Mängu parim - Deniss Dedetško

Deniss Dedetško on olnud Transi vingeim kuju lõppenud hooajal ning ukrainlane pani vastava punkti ka viimases vastasseisus. Mehe mõlemad tabamused sündisid küll penaltipunktilt, kuid omajagu ärevust pakkusid ka teravad nurga- ja karistuslöögid. Lisaks olulised sekkumised kaitsefaasis.

Deniss Dedetško toimetused jätsid ka narvakatele punkti. Foto: Janek Eslon

13. novembril kell 14.00 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - FC Kuressaare  2:2 (1:0)
34. pen., 85. pen. Deniss Dedetško - 61. Michael Schjönning-Larsen, 80. pen. Sten Reinkort

Väravasöödud: 34. Aleksandr Kulinitš, 85. Oleksandr Koževnikov - 61. x, 80. Otto-Robert Lipp
Hoiatused: 80. Aleksei Matrossov, 82. Volodõmõr Prõjomov - 75. Silver Alex Kelder
Mänguolud: +13, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras