Luup peale | Flora eurosarja pettumust koduliigasse kaasa ei võtnud, vaid alistas Kalevi kindlalt (galerii!) (0)

Tallinna Flora mängis neljapäeval Seinäjoki JK vastu 3:0 eduseisu maha ja langes väga pettumustvalmistanud moel eurosarjast, aga suutis täna jätkata head koduliiga hoogu, alistades Tallinna Kalevi 2:0. Mängupildi järgi oli rohevalgete ülekaal suurem, kui skoor näitab.

Flora tabas juba esimesel minutil latti. Pärast esimese surve üleelamist tuli ka Kalev kenasti mängu sisse - 13. minutil tõrjus kaptenipaela kandnud keskkaitsja Henrik Pürg peaga Ramol Sillamaa tugeva pealelöögi, mis oli tagumise posti suunas lendamas. Järgenud kornerist sai peaga löögile Daniil Petrunin, see pall jäi siiski nõrgaks.

Avapoolaja keskpaigast sai aga Flora taas hea surve peale ning tekitas ridamisi väravavõimalusi. Markus Poomi ja Martin Milleri madalad löögid läksid napilt mööda, Mark Anders Lepik suunas nurgalöögi peaga üle.

Skoor avati 41. minutil. Mihkel Järviste murdis palliga karistusalasse ja söötis Mark Anders Lepikule, kelle löök võttis rikošeti järjest mõlemast Kalevi keskkaitsjast (Tanel Tambergist ja Kaspar Laurist) ning põrkas ette Daniil Kuraksinile, kes tulistas ristnurka.

Teisel poolajal oli Flora mänguline ülekaal veel suurem ja Kalevi puurivaht Stiven Raider pidi tegema kõvasti tõrjetööd. Raider pareeris posti äärest Lepiku, Poomi ja Aleksandr Šapovalovi sooritused ning võttis suurepärase jalatõrjega ära Rauno Alliku lähilöögi.

Kalev sai siiski ühe hea momendi viigistamiseks. 62. minutil andis Ioan Jakovlev vasakult äärelt tsenderduse ja Ats Purje pääses peaga löögile, Karl-Romet Nõmm tõrjus lati alt.

73. minutil muutis Flora seisu kindlamaks. Vahetusest sekkunud Henrik Ojamaa lõi karistusala joonelt, Raider tõrjus seekord mitte eriti õnnestunult palli karistusala keskele, kus oli teine vahetusmees Konstantin Vassiljev. Kostja tegi ühe konksu ja saatis palli Daniil Ševjakovi jalge vahelt võrku - 2:0.

19 kohtumisest 17 võitu ja kaks viiki teeninud Flora tõusis uuesti Premium liiga liidriks, Kalev jätkab kaheksandal positsioonil. Tähelepanekuid mängust:

1. Kallaste surus tiimi kõrgemale, Henn tahtis rohkem laiust

Esimesel poolajal oli pidevalt kuulda Flora kogenud vasakkaitsja Ken Kallaste hüüdmist, et kaaslased tõuseksid kõrgemale ja jääksidki kõrgele, kui Kalev üritab oma kaitsjate kaudu rünnakuid alustada. "Tõuse! Ei lange!" ja muud samatähenduslikud hõiked kõlasid Kallaste suust avapoolajal vähemalt viis korda.

Teine asi, mida mitu korda staadioni pressitribüünile kuulda võis, oli peatreener Jürgen Henni soov, et paremäär Zenjov teeks Flora positsioonirünnakute ajal mängu laiemaks ehk liiguks rohkem ääre poole. "Serks, tee ruumi!" oli Henni kõige konkreetsem ja valjuhäälsem näpunäide.

2. Zenjov kolistas jälle raame

Eelmise, 19. vooru järgsest InStati raportist nähtub, et Zenjov oli tabanud sel Premium liiga hooajal viis korda posti või latti. Ehk kaks korda rohkem kui selles arvestuses järgmised. Võrdluseks: mullu ei kolistanud mitte keegi terve hooaja peale kokku rohkem kui neli korda väravaraame.

Täna kasvatas Zenjov oma vastavat numbrit veelgi - juba esimesel minutil sai ta Kuraksinilt täpse tsenderduse ja saatis pealöögi latti.

3. Paremini mängisid värsked mehed

Üldiselt jäi Zenjov, kes oli neljapäevases euromängus rassinud 111 minutit (kuni punase kaardini), täna enda kohta väga nüriks, tegi pallikaotuseid ega suutnud vastastest mööduda.

Tänasest algkoosseisust parimat minekut näitasid seevastu värsked mehed, kes kolm päeva tagasi minuteid ei saanud. Mihkel Järviste, Daniil Kuraksin ja Markus Poom hullasid väljakul kõvasti ja lõid teravusi.

4. Mängu parim - Mihkel Järviste

Järviste kontrollis keskvälja hästi, eriti arvestades tema selle hooaja vähest Premium liiga mängupraktikat (põhikoosseisu pääses ta alles teist korda). Ta oli tähtis osaline mängu avaväravas ning tekitas teisel poolajal ühe supervõimaluse (võttis ise Marek Kaljumäelt palli ära, vedas seda ja söötis karistusalasse) Allikule, kui Raideri jalatõrje Kalevi päästis.