Luup peale | Flora harjutas tänavu teist korda lagunenud Legioni vastu väravate löömist (galerii!) (6)

Flora lõi Legionile seitse vastuseta väravat. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga liider FC Flora sai oma hooaja suurima võidu, kui alistas 13. vooru järelepeetud mängus TJK Legioni 7:0 ja kasvatas liigatabelis edumaa FCI Levadia ees viiepunktiliseks.

Flora läks oma teed juba avapoolaja esimeses pooles. Henrik Ojamaa proovis nii karistusalast kui ka kaugelt, aga esimene löök lendas väravast mööda ja teise tõrjus Legioni väravavaht Ivans Baturins nurgalöögiks, millest sündis avavärav. Konstantin Vassiljevi nurgalöögi suunas Ken Kallaste põlvega väravasse - 1:0 Florale.

Seejärel proovisid kaugelt Ojamaa ja Kallaste, aga kumbki löök raamidesse ei läinud. Ka Rauno Alliku lähilöök lendas mööda ja Markus Poomi löök blokeeriti. 16. minutil avanes Legionil kontrarünnak, mis lõppes Daniil Tarassenkovi löögi ja Karl-Romet Nõmme tõrjega.

17. minutil mängis Markus Poom karistusalas kokku Ojamaa ja Vassiljeviga, andis seejärel palli värava ette, kus Mark Anders Lepik selle võrku suunas - 2:0. 23. minutil kombineerisid Alliku ja Vassiljev, misjärel söötis Alliku palli värava eest läbi, kus see jõudis Ojamaani, kes lükkas mänguvahendi uuesti värava ette, kus taas Lepik selle väravasse lõi - 3:0.

Flora domineeris ja otsis neljandat väravat. Löögile said Alliku, Kallaste ja nurgalöögist Henrik Pürg, aga seis ei muutunud. Poom leidis 40. minutil paremalt äärelt Alliku, kes purjetas kahest mängijast mööda ja jooksis ka kolmandalt eest ära, kuni jõudis karistusala joone juurde, kus lõi palli vasaku jalaga ristnurka - 4:0.

Teisel poolajal muutis Legion formatsiooni, kui läks kolmemehelise kaitseliini peale. See esialgu toimis, sest nad said palliga rohkem mängida kui esimesel poolajal. Lõpuks lõi siiski Flora veel kolm määrustepärast väravat.

Kohe teise poolaja alguses sahistas Lepik, kes oli lähedal kübaratrikile, aga värav ei lugenud suluseisu tõttu. Lisaks proovisid Alliku ja Lilander, aga ebaõnnestunult. Ka Legionil avanes arvestatav võimalus, kui Markus Vaherna sai terava nurga alt löögile, aga Nõmm tõrjus.

68. minutil pääses Lepik Markus Soometsa läbisöödust Baturinsiga silmitsi, mehed põrkasid karistusalas kokku, aga peakohtunik Martti Pukk ei määranud penaltit, vaid näitas Lepikule sukeldumsie eest kollast kaarti. Seejärel sekkusid vahetusest mängu Aleksandr Šapovalov ja Daniil Kuraksin.

Šapovalov ei vajanud palju aega, et endise koduklubi vastu skoorida, sest Ojamaa talle 75. minutil tsenderduse, mille noor ründaja latipõrkest väravasse lõi - 5:0. Kuraksin sahistas 85. minutil, kui suunas Soometsa tsenderduse henriklarssonlikult peaga väravasse - 6:0. Lõppseisu vormistas 90. minutil Kuraksinilt söödu karistusala joone juurde saanud Poom, kes lõi palli parema jalaga lati alla - 7:0. Florale veenev võit. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legioni teine lagunemine

Premium liiga hooaega nelja miinuspunktiga alustanud Legion on jalgpallisõpru positiivselt üllatanud, sest meeskond on peaaegu alati lõpuni mängus sees püsinud. Ka tippude vastu, aga punkte pole kätte saadud. Levadialt on tänavu saadud kaks kaheväravalist (0:2 ja 1:3) kaotust ning Floralt enne tänast üks ühe- (0:1) ja üks kaheväravaline (0:2) kaotus.

Nõmme Kaljule on alla jäädud 2:4 ja 0:3, aga mõlemas mängus löödi viimane värav 89. minutil. Paide Linnameeskonnale on kaotatud 1:2 ja 0:5. Viieväravaline kaotus oli Legioni esimene lagunemine, kuid siinkohal tasub märkida, et Legioni peatreener Deniss Belov andis selles mängus paljudele põhimängijatele puhkust, sest ees ootas kohtumine Tallinna Kaleviga.

Täna Belov põhimängijatele puhkust ei andnud, sest Legioni algkoosseis oli parim võimalik (Pavel Dõmov ja Ivan Timofejev olid mängukeeluga väljas). Flora tundus hammustatav, sest kaks korda oli tänavu omavahel mängitud ja mõlemal korral hambaid näidatud. Seekord läks kõik valesti, kuid selliseid asju juhtub.

"Milles asi oli? Teie ootasite seda või sellest räägiti palju, et Legion peaks kunagi lagunema. Täna see toimus. See on jalgpalli osa. Noored ei saa kogu aeg mängida samamoodi. Täna oligi see, et meid lihtsalt ei olnud esimesel poolajal väljakul. Ja kõik, mitte midagi muud. Plaan oli okei, kõik pidi toimima, aga ei toiminud. See on minu vastutus, mina tegin midagi valesti, vaatame järele, teeme järeldused ja töötame edasi," sõnas Belov Soccernet.ee otseülekandes.

Legioni ridades tegi Premium liiga debüüdi 21-aastane poolkaitsja Andrei Bespomoštšnov, kes sekkus vahetusest 63. minutil.

2. Seppiku hooaja esimene mäng Premium liigas

Mullu Premium liigas 17 matši mänginud ja kaks väravat löönud, lisaks Euroopas mänguaega saanud keskkaitsja Markkus Seppik ei olnud tänavu kordagi Flora esinduse eest Premium liigas väljakul käinud, vaid mänginud duubli ridades Esiliigas. Täna vahetati 21-aastane Seppik avapoolaja järel väljakule.

Parandatud. Esialgu oli artiklis ekslikult kirjas, et Seppik ei olnud tänavu Flora esinduse eest mänginud, kuid Konverentsiliiga esimese eelringi kordusmängus soomlaste Seinäjoki vastu vahetati ta 86. minutil sisse.

Teist mängu järjest alustas tipuründaja kohal Mark Anders Lepik. Kui Tallinna Kalevi vastu jäi Lepik nullile, siis Legionile lõi 21-aastane ründaja kaks väravat, millega duubeldas oma selle hooaja väravatearve. Tema eelmised väravad sündisid märtsis Kalevi ja Paide vastu.

"Ma ei olnud pikka aega väravat löönud. Vahepeal on olnud raskemaid aegu ja võib-olla ei ole seda väravasoont nii hästi leidnud. Tahaks öelda, et varuks on nii mõndagi. Vorm läheb aina paremaks ja loodetavasti näete sellel hooajal pärismind rohkem," kommenteeris Lepik Soccernet.ee-le.

3. Neli florakat kaheksa väravaga

Enne tänast olid Premium liigas Flora parimad väravalööjad Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov, kes jagasid esikohta kaheksa tabamusega. Vassiljev täna lisa ei saanud ja Zenjov jäi pingile. Lisa said hoopis Rauno Alliku ja Daniil Kuraksin, kes tõusid seitsmelt väravalt kaheksa peale. Neile hingab kuklasse seitsme väravaga Martin Miller, kes täna sekkus 69. minutil vahetusest, aga skoori ei teinud.

4. Mängu parim - Markus Poom

Markus Poom ja Rauno Alliku olid esimesel poolajal, kui mäng ära otsustati, selgelt kõige teravamad Flora mängijad. Mõlemad mehed tekitasid Legioni karistusalas ja selle lähistel lubavaid võimalusi. Lõpuks lõid mõlemad iluvärava, aga Poomi arvele kogunes ka kaks resultatiivset söötu.

22. juulil kell 19.00 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - Tallinna FC Flora 0:7 (0:4)
7. Ken Kallaste, 17., 23. Mark Anders Lepik, 40. Rauno Alliku, 75. Aleksandr Šapovalov, 85. Daniil Kuraksin, 90. Markus Poom

Väravasöödud: 7. Konstantin Vassiljev, 17., 40. Markus Poom, 23., 75. Henrik Ojamaa, 86. Markus Soomets, 90. Daniil Kuraksin