Luup peale | Flora särgis pärnakad jätsid kodulinna kurvastama (lisatud galerii!) (0)

Flora särgis pärnakad ehk Sergei Zenjov ja Rauno Alliku jätsid kodulinna kurvastama. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Koduse tšempionaadi kaheksanda vooru avamäng lõppes ainuliidri Tallinna Flora võiduga, kes alistas valgetes särkides mänginud pärnakate toel Pärnu Vapruse.

Esimene poolaeg möödus suuresti florakate taktikepi all, kuid suvepealinlased võitlesid tublisti vastu. Rohevalgetel oli esimese 25 minuti jooksul mitu väiksemat sorti võimalust, kuid Hendrik Vainu väravale suurt ohtu ei kujutatud.

Esimene lubav olukord tekkis 24. minutil, kui Konstantin Vassiljev andis tsenderduse Vapruse kasti, kus kerkis kõige kõrgemale Sergei Zenjov, kes suunas peaga palli vastu posti. Jätkuolukorras sai Rauno Alliku hea söödu vastaste kasti, pööras palliga ümber ning virutas ligi viielt meetrilt peale, kuid Vainu suunas selle üle väravalati.

Ligi kümme minutit hiljem viskas Zenjov vasakult äärelt audi Alliku jala peale, kes üritas Magnus Villotast mööda mängida, aga tabas palliga Vapruse kapteni kätt ning peakohtunik määras Flora kasuks penalti, mida asus lööma Zenjov, kes realiseeris 11 meetri karistuslöögi külma peaga – 1:0.

Esimese poolaja lõpu eel sai haiget Vapruse keskkaitsja Martin Kase, kes näitas vahetusmeeste pingi poole, et soovib vahetust, kuid kaks minutit hiljem jätkas pärnakate kaitsja mänguga. 50. minutil andis Kase teada, et tema mänguga enam ei jätka ning ta vahetati Anton Krutogolovi vastu välja.

Martin Kase tööpäev lõppes 50. minutil vigastuse tõttu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

59. minutil raksus Vapruse väravalatt, kui florakad kombineerisid kenasti omavahel - Martin Miller söötis Allikule, kes jätkas Daniil Kuraksinile ning too andis tsenderduse Zenjovile, kes lõi peaga palli vastu latti.

Viis minutit hiljem juhtus Vapruse ohtlikuim olukord, kui Kevin Kauber virutas ligi 30 meetri pealt väravale ning Karl-Romet Nõmm pidi pantrihüppega palli üle lati lükkama. Pärnakate nurgalöök midagi ohtlikku endast ei kujutanud ning florakad jõudsid kiirrünnakuga vastaste väljakupoolele, Marco Lukka sai vasakul äärel söödu ning andis sealt madala tsenderduse kasti, kuhu sööstis Alliku, kes lõi Flora särgis sajanda Premium liiga värava - 2:0.

76. minutil tabas Zenjovi löödud pall taas posti, kui Vassiljev jättis söödu kasti kaaslasele, kes virutas koheselt peale ning pall veeres vastu väravasammast. Jätkuolukorras sai löögile ka Mark Anders Lepik, kuid Vainu seisis hästi ees.

Mängu lõpuminutitel sai Zenjov kirja ka teise lattilöögi, kui Aleksandr Šapovalov jõudis Vapruse kasti, söötis Millerile, kelle jalalt põrkas pall Zenjovile ning ääreründaja virutas ligi kümnelt meetrilt peale. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Vapruselt igati südi partii, kuid murepilved püsivad

Vapruse kapten Magnus Villota ütles mängu järel, et kohtumisele tuldi selge põlemise ja tahtmisega hambaid näidata ning seda ka tehti. Flora oli küll domineerivam pool, kuid Vapruse kaitseblokk seisis hästi vastas ning ei jätnud florakatele piisavalt ruumi toimetamiseks.

Pealinlaste esimene värav sündis võrdlemisi õnnetust olukorrast, kuid pärnakate usku see ei murdnud, vaid hoiti pea püsti ning aeti oma asja edasi.

Samas lõpetati kohtumine paari kaduga, sest 50. minutil teatas Martin Kase, et ei suuda vigastuse tõttu mänguga jätkata ning kümme minutit hiljem sai haiget ka Ronaldo Tiismaa, kes samuti välja vahetati. Lisaks kahele mainitule on Vapruse laatsaretis Ott Nõmm, Luka Lukovic, Markus Miiter ja Taaniel Usta. Eksperimentaalselt on keskkaitses kasutatud Kristjan Kaske, kes on pigem tipuründaja või keskpoolkaitsja, kuid eks näha ole, kas Kalašnikovs peab Kase asemel Kaske kaitses mängitama.

2. Hea peaproov enne Tallinna derbit

Florakaid ootab järgmisel nädalal ees Tallinna derbi ehk mäng Levadiaga, kellele kaotati penaltitega hooajaeelses Superkarikafinaalis, kuid võeti Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis revanš.

Kahtlemata on kohtumine Levadiaga mõlema meeskonna jaoks senise hooaja tähtsaim mäng, mille peaproov möödus florakate jaoks Vaprusega maadeldes. Valitseva meistri peaproov on homme Kuressaare vastu, kelle Flora eelmises voorus 3:0 alistas.

Pärnakad näitasid hambaid ning ei andnud pealinlastele midagi kergelt, kuid rohevalged päästsid halvimast just nende kaks pärnakat: Rauno Alliku, kes sündis küll Paikusel, kuid kasvas üles Pärnus, ning Sergei Zenjov.

3. Mängu parim - Sergei Zenjov

Kohtumise isukaim ja parim mängija oli Zenjov, kes lõi mängu jooksul kaks korda nii latti kui ka posti ning ühe värava penaltist. Flora ääreründaja hooaja algus oli rabe, kuid mäng-mängult on ta üha enam oma vormi leidnud ning täna oli ta suurim oht Vapruse väravale.