Luup peale | Flora turmtule alla jäänud Vaprus blokeeris palle ettepoole, aga ka oma väravasse (galerii!) (0)

Tallinna Flora ja Pärnu Vapruse duell kujunes selliseks, nagu Premium liiga tabeli erinevates otstes paiknevate meeskondade mängust võiski oodata. Flora sai kohati Vapruse karistusala piirimail korraliku vurri käima ja võitis 6:1, kuigi teisele poolajale vastu minnes oli vahe minimaalne.

Pärnakad tegid tallinlaste löökide puhul kaitsefaasis palju vajalikke blokeeringuid, aga suunasid ka palle kogemata oma väravasse. Flora kuuest tabamusest koguni pooled leidsid tee võrku Vapruse meeste kaudu.

Esimesed kaks väravat sündisid järjestikustel (14., 15.) minutitel. Kõigepealt söötis Ken Kallaste karistusala vasakust servast keskele, kus Virgo Vallik sai küll palli Daniil Kuraksini jalalt pisut eemale lükatud, aga ainult sinna, kus hiilis Markus Poom, kellel oli trahvikasti paremal poolel palju tühja ruumi. Poom sättis endale palli mugavalt ette ja virutas selle tugevalt alla nurka, kuigi Magnus Villota püüdis väravajoonel jalaga tõrjuda. Teisele tabamusele tegi suure eeltöö Sergei Zenjov, kes lõikas oma väljakupoolel vahelt Kairo Kiltmaa söödu. Zenjov spurtis palliga oma poolelt vastaste trahvikasti ja söötis Poomile, kes jätkas omakorda ühe puutega Kuraksinile, kelle löök pärnakate topeltrikošetiga võrku sahistas. Löök võttis esmalt väikese põrke Uku Kõrre kannast ja siis suure põrke Martin Kase jalast, kui Ott Nõmm oli juba nurka ära hüpanud.

34. minutil tabas Konstantin Vassiljevi hirmus kauglöök madalalt posti. Tundus, et domineeriv Flora on juba oma teed läinud, kuid Vapruse 39. minuti korner jättis teiseks poolajaks seisu lahtiseks. Sander Sinilaid tsenderdas, Ronaldo Tiismaa ennetas Michael Lilanderi ja paigutas jalaga palli posti äärde.

Teisel poolajal läks Flora siiski oma teed. Lilanderi tugev löögikatse lendas 55. minutil Vapruse karistusalast küll nurgalipu kanti, kuid sealt tsenderdas Vassiljev palli kasti tagasi ning Kallaste löök põrkas Villota jalast puuri.

59. minutil lisas Flora kolmikvahetusega värskust juurde, tuues platsile korraga Rauno Alliku, Martin Milleri ja Henrik Ojamaa. Seitse minutit hiljem Alliku skooris, kui lõpetas rohevalgete pika söödumängu. Viimase söödu, mis lipsas läbi Nõmme käte, andis Zenjov.

73. minutil lõi Zenjovi madalast tsenderdusest omavärava Kase. Lõppskoori vormistasid kaks vahetusmeest 82. minutil, kui Ojamaa tõstis palli liini taha karistusalasse, Miller võttis selle rinnaga maha ja sahistas võrku.

Flora tõusis võiduga liidriks, edestades nüüd Tallinna Levadiat, kes on pidanud ühe mängu rohkem, kahe punktiga. Kõik võõrsilmängud kaotanud Vaprus paikneb viimasel tabelireal.

Tähelepanekuid mängust:

1. Valliku kannapuude hoidis palli platsil ja Vapruse mängus

38. minutil tegi Virgo Vallik küljejoone kohal õhus efektse kannapuute, takistades pallil auti minemast. Tagantjärele tarkusena takistas ta sellega osaliselt ka mängul ära libisemast, aidates Vaprusel minna teisele poolajale minimaalses kaotusseisus, kuna kannapuutele järgnes kohe rünnak, millest teeniti nurgalöök, millest löödi omakorda värav. Korner tuli sellest, et Enrico Veensalu tsenderdus oli suundumas otse tagumisse ristnurka ja Karl-Romet Nõmm lükkas palli käega üle lati.

Kuigi värav Vaprust punktideni ei aidanud, siis vähemasti skoorisid pärnakad teise Tallinna tippklubi vastu järjest (eelmises voorus kaotati Tallinna Levadiale 1:4) ning hoidsid oma keskmise väravasaagi mängu kohta 1,00 peal.

2. Kolme vahetuse paradoks

Vaprus oli 11 liigamängu järjest teinud maksimaalselt kaks vahetust, kuid seekord tegi kolm. Ometi ei saa sellest järeldada, et pärnakate koosseisuvalik on nüüd laiemaks muutunud, pigem vastupidi.

Esimeseks vahetuseks oli sunnitud väravavahi vahetus. Ott Nõmm jõudis 50. minutil oma karistusalas napilt enne Poomi pallini ja sai selle kätte, kuid sai ka Poomi jalaga vastu pead. Flora poolkaitsja teenis sellest olukorrast kollase kaardi. Pärast kaheminutilist turgutamist suutis Nõmm jätkata, aga neljanda värava järel, olles Zenjovi söödu kinnaste vahelt Allikule läbi puterdanud, jäi ta uuesti maha lebama. Siis Nõmm enam jätkata ei suutnud ja viimaseks kaheks väravaks asus postide vahele Hendrik Vainu.

70. minutil, kui Vaprus tegi teise vahetuse, lahkus Tiismaa väljakult tugevasti longates. Suvepealinlasi ei saanud palaval õhtul Tallinnas aidata põhikoosseisu kandidaatidest ei Kevin Kauber, Anton Krutogolov, Luka Lokovic (tema oli pärast vigastuspausi küll tagasi pingil, aga mängukõlbulik veel polnud), Taaniel Usta, Igor Ustritski ega ka Aamir Abdallah Yunis. Terveid väljakumängijaid oli pingilt võtta vaid neli, kellest kaks polnud varem sel Premium liiga hooajal kordagi platsil käinud, üks oli käinud ühe korra 15 minutiks ning üks oli saanud murule kahes kohtumises.

Seevastu Floral oli pingilt võtta mängijaid, kes vahetusest sekkudes teravust lisasid ja ka skoori kasvatasid.

3. Mängu parim - Sergei Zenjov

Eelmises omavahelises mängus Vapruse vastu neli korda väravaraame kolistanud ja ühe penalti realiseerinud Zenjov seekord ise jalga valgeks ei saanud, aga oli suur osaline kolme tabamuse sünnis. Ta lustis paremal äärel Kiltmaa vastu mängides, vahepeal võttis ta edukalt ette nii Kiltmaa kui ka Veensalu korraga.

29. juunil kell 18.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Pärnu JK Vaprus  6:1 (2:1)
14. Markus Poom, 15. Daniil Kuraksin, 55. Ken Kallaste, 66. Rauno Alliku, 73. ov. Martin Kase, 82. Martin Miller - 39. Ronaldo Tiismaa

Väravasöödud: 14. x, 15. Markus Poom, 55. Konstantin Vassiljev, 66., 73. Sergei Zenjov, 82. Henrik Ojamaa - 39. Sander Sinilaid
Hoiatused: 10. Michael Lilander, 50. Markus Poom - 43. Kairo Kiltmaa, 54. Reno Mark
Mänguolud: +27, vahelduv pilvisus, muruväljak väga heas seisukorras.