Luup peale | Flora uus esiründaja karistas Legioni varaküpsed teismelised ära (galerii!) (0)

FC Flora võttis Premium liigas järjekordse võidu ja jätkab täiseduga, kuid TJK Legioni noor võistkond suutis taaskord lagunemist vältida. Rauno Alliku kaks tabamust tagasid Florale 2:0 võidu.

• Vaata Jana Pipari pildigaleriid SIIT või artikli lõpust

Teist mängu järjest Flora tipuründajana alustanud Alliku jätkas kiiresti väravalainel, kui ta 7. minutil vastaste väljakupoolel Aleksandr Nikolajevilt palli ära võttis, sellega kuni kastijooneni liikus ja sealt palli võrku saatis - 1:0!

Floral oli küllalt võimalusi, et mäng juba avapoolajal magama panna, kuid rohkem palli võrku ei saadud. 22. minutil lõikas Alliku vastaste kastis söödu vahelt, ent Henrik Ojamaa ei suutnud järgnenud võimalust ära kasutada. 36. minutil leidis Markus Poomi diagonaalpall ohtlikust positsioonist Zenjovi, kelle löök aga ebaõnnestus. 38. minutil päästis Aleksandr Volodin väravajoonelt Ojamaa löögi. Ning 42. minutil suunas Martin Miller viielt meetrilt jalaga üle värava Ojamaa tsenderduse.

Teisel poolajal sai Flora tegutseda taganttuules, millega kaasnes vahepeal tihe lörtsituisk, ning Legion surutigi üsna sügavale. Väravatki ei tulnud kaua oodata, kui Milleri läbisööt viis 53. minutil Alliku väravavahiga silmitsi ja Flora ründaja realiseeris üks-üks-olukorra külmavereliselt - 2:0!

Sellega oli võitja saatus sisuliselt otsustatud. Esialgu Flora ründas veel isukalt ja jõudis mitme võimaluseni, aga tormiliseks kiskunud ilm ja suur hulk vahetusi võtsid peagi mängust tempo välja.

Tüüpiline Eestimaa kevad pakkus nii päikest kui ka lumetormi. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Legion üritas aktiviseeruda, teenis paar nurgalööki ning jõudis oma ainsa hea väravavõimaluseni, kuid Nikita Ivanov saatis palli üle värava. Lõpuks ei pidanudki Flora väravat kaitsnud Karl-Romet Nõmm ainsatki tõrjet sooritama. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Allikust on saanud Flora esiründaja

Nooruses mängiski Rauno Alliku ründes, aga viimastel aastatel on ta seal tegutsenud vastavalt vajadusele, olgugi et tihedamini pärast seda kui Sergei Zenjov toodi tema tavalisele paremääre positsioonile.

Rauno Sappineni lahkumise järel ei ole Flora leidnud omale püsivat esiründajat, kasutades seal sel hooajal varasemalt Tristan Koskorit ja Mark Anders Lepikut. Kumbki neist ei ole tipus särama löönud ning meeskonna parimad väravakütid tulevad hoopis keskväljalt Konstantin Vassiljevi ja Martin Milleri näol.

Viimases kahes mängus on aga tipus alustanud Alliku, lüües neis mängudes kõik kolm väravat ehk kasutades talle pakutud võimaluse hiilgavalt ära. Mida Flora kaotab õhuvõitluses, seda kompenseerib ta suurepärase liikuvuse, hea söödu ja tsenderdusega ning isetu ja targa kombinatsioonimänguga. Samuti teeb Alliku efektiivselt pressingut, mis tõi täna kaasa avavärava.

Ivan Timofejev, Nikita Kondratski ja Nikita Ivanov. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

2. Legioni varaküpsed teismelised

Talvel suure hulga kogenud mängumehi kaotanud Legioni koosseisu keskmine vanus on väga noor, mistõttu tuleb seda hinnata väga kõrgelt, et meeskond on kohtunud sel hooajal kõigi nelja tiitlipretendendiga, kaotamata kellelegi suuremalt kui kahe väravaga.

Kaotus Florale oli senistest mängudest kõige ühepoolsem, kuid isegi siin suudeti vältida lagunemist, olgugi et teisel poolajal kasvas vastaste surve vahepeal päris tugevaks ning ka ekstreemsed ilmaolud surusid Legionit oma värava alla. Ometi säilitas verinoor võistkond struktuuri ja eneseusu ning jõudis lõpu eel oma parimate olukordadeni.

Niivõrd tasakaalukas tegutsemine näitab küpsust, mida sellises vanuses noorukitelt oodata ei oskaks. Täna alustasid Legioni põhikoosseisus koguni seitse teismelist mängumeest: Nikita Ivanov (18), Aleksander Švedovski (17), Daniil Pankov (19), Aleksandr Nikolajev (18), Leonid Arhipov (19), Ivan Timofejev (19), Nikita Kondratski (17). Flora noorim alustaja oli seejuures 22-aastane Markus Soomets.

3. Flora snaiprid paugutavad

InStati andmetel oli Flora löönud esimese viie vooruga neli väravat väljastpoolt karistusala, mida oli sama palju kui kõigil teistel tiimidel kokku. Seejuures oli Legionil paremuselt teisena kirjas kaks väravat kauglöökidest.

Kuna täna lõi Alliku esimese värava samuti trahvikasti tagant, siis kasvatas Flora oma statistikat veelgi, mis teeb neist hooaja varases faasis pika puuga kõige edukama kauglöögivõistkonna.

4. Mängu parim - Rauno Alliku

Nagu eelpool kirjeldatud, on Allikul olemas kõik omadused, et Flora tipuründes särada. Isegi kui tal puudub üks eriti särav trump, kompenseerib ta seda oma mitmekülgsuse ja järeleandmatu töötahtega. Igal juhul on 32-aastane Alliku noorematele konkurentidele sel hooajal silmad ette teinud.

9. aprillil kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna FC Flora - Tallinna JK Legion  2:0 (1:0)
7., 53. Rauno Alliku

Väravasöödud: 7. x, 53. Martin Miller
Hoiatused: 63. Markus Soomets, 90+2. Aleksandr Šapovalov
Mänguolud: +4, vahelduva pilvusega, ka lumetormine tuuline ilm, kunstmuru heas seisukorras