Luup peale | Flora võitis Tammekat kolmandat korda järjest minimaalse paremusega (galerii!) (9)

Flora oli Tammekast minimaalselt parem. Foto: Mauri Levandi
Tartu Tammeka võitles Premium liiga 28. vooru avamängus FC Flora vastu vapralt, aga pidi siiski kolmandat korda  järjest tunnistama 13-kordse Eesti meistri minimaalset paremust.

Mängu esimesed kümmekond minutit kulgesid rahulikult ja ühtegi kindlat võimalust kummalegi meeskonnale ei avanenud. Esimene ärevam olukord leidis aset 13. minutil, kui Sergei Zenjovi tsenderdus kukkus poolkogemata Tammeka lati peale. Tegu oli Eesti edukaima klubi parima šansiga avapoolajal, sest erinevad üritused nii Konstantin Vassiljevi, Aleksandr Šapovalovi kui ka Henrik Ojamaa poolt ei olnud tartlaste väravale kuidagi ohtlikud.

Ka Tammekal oli üks hea võimalus avapoolajal skoor avada, kuid Henri Käbliku löögi tõrjus hüppel olnud Karl-Romet Nõmme eest jalgadega Markus Seppik. Palju üritati Flora karistusalasse läbi tsenderduste murda, kuid need sooritused puhastati kodumeeskonna mängijate poolt kindlalt. Seega läksid mõlemad võistkonnad poolajale erinevate emotsioonide ja mõtetega.

Teisest kolmveerandtunnist oli kulunud viis minutit, kui Konstantin Vassiljev Martin Millerilt söödu sai ning ühe puutega värava suunas tuld andis. Löök maandus Richard Alandi jaoks püüdmatult posti kõrvale ning nii mõnigi murekoorem langes võõrustajatiimi õlult - 1:0.

Edasine mäng kulges Flora taktikepi all. Kohe järgmisel rünnakul sai peaga löögile Sergei Zenjov, kuid Richard Aland oli ülesannete kõrgusel ja tõrjus palli altnurgast. Floral tekkis järelejäänud poolaja jooksul nii mitmeidki teisi võimalusi mäng kindlamalt ära otsustada, kuid Tammeka püsis kindlalt ja rohkem palle enda võrgust välja korjama ei pidanud.

Samas ei saadud ka ise ohtlikuks, sest kuigi mingisuguse pitseri vajutas kindlasti Tanel Tammiku eemaldamine, tulnuks taaralinlastel juba enne seda aktiivsemaks muutuda. Sellest jäädi aga täna siiski kaugele ning lõpuvile kõlades oli Floral järjekordne võit käes. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kolmas kord järjest minimaalselt

FC Flora ja Tartu JK Tammeka kohtusid sellel hooajal Premium liigas omavahel neljandat ehk viimast korda. Kui välja jätta avavooru skoor, on ülejäänud kohtumised lõppenud Flora napi paremusega. Maikuus alistati tartlased 3:2 ning kuu aja jagu tagasi 1:0. Ka tänase puhul kehtis lause, et kaks ei jää kolmandata, sest tablool säras lõpuvile kõlades järjekordselt minimaalset paremust tähistav 1:0 skoor. Uuel hooajal on võimalik näha, kas tuleb järjest ka neljas sarnane mäng või muutub kõik kardinaalselt.

Tartlastel jagus kohtumise jooksul mõtteainet küllaga. Foto: Mauri Levandi

2. Tammeka erinevad poolajad

Avapoolajal oli Tammekal mitu head võimalust Flora uimasus ära karistada ning ise juhtima asuda. Seda aga ei suudetud ning pausile mindi vastu võrdses seisus. Teine kolmveerandtund oli aga tartlaste jaoks võrreldes esimesega nagu öö ja päev. Kohe poolaja alguses tuli nahkkera enda võrgust välja korjata ning ülejäänud mäng Flora võimalusi tõrjuda. Ise ei saadud aga kirja ühtegi ohtlikku olukorda ning tagatipuks teenis veel Tanel Tammik 88. minutil punase kaardi. Järgmisel nädalal peetav kohtumine Kaleviga on koht, kus on võimalik tagasi võidurajale naasta, kuid selle tarbeks peavad mõlemad poolajad olema mõtestatud ideede ja hea mänguga.

3. Tavapäraste ründajatest varumeeste kahvatu mäng

Tänases kohtumises said mõlema meeskonna ründeliinis võimaluse alustada tavapäraselt pingilt sekkuvad või hoopis duublit esindavad mehed. Nendeks olid Aleksandr Šapovalov ja Henri Käblik.  Saadud šanssi aga kumbki ära kasutada ei suutnud ning kuigi Käblikul oli üks päris hea võimalus skoori tegemiseks, võeti ta juba 58. minutil Aleksandr Kukharevi vastu puhkama. Veel vähesemat pakkus omakorda viis minutit hiljem välja vahetatud Aleksandr Šapovalov, kes lõi veel esmaspäeval Esiliigas kaks väravat. Saab näha kas ja kui, siis milliseid võimalusi mehed järelejäänud hooaja jooksul teenivad.

4. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Maestro tegi taas oma ära, lüües Florale olulised kolm punkti toonud (ilu)värava. Terve kohtumise jooksul oli Vassiljev pildis, kui jagas erinevaid standardolukordi ning oli igatpidi aktiivne. Näitas, et 38-aastaselt jaksab veel küll mängida ning et tema roll võistkonna kaptenina on hindamatu.