Luup peale | Hoblenko lõi kahest supervõimalusest ühe ära ning Levadia võitleb avaringi võidu eest (galerii!) (0)

Tallinna Levadia alistas koroonaviiruse tõttu edasilükatud ja täna järelepeetud Premium liiga neljanda vooru mängus võõrsil Narva Transi 1:0.

Mõlema meeskonna tipuründes tegi üks ukrainlane oma Premium liiga põhikoosseisudebüüdi: Transil Volodõmõr Prõjomov, Levadial Oleksi Hoblenko. Neist viimane tõusis kohtumise üheks peategelaseks - ta raiskas avapoolaja parima väravavõimaluse, kuid lõi teisel poolajal mängu ainsa värava.

Esimese kolmveerandtunni parim moment tekkis 29. minutil. Zakaria Beglarišvili andis keskväljalt oivalise läbisöödu ja Hoblenko pääses üks-ühele, kuid tema pehme löögi suutis Aleksei Matrossov tõrjuda.

53. minutil pandi võrk sahisema. Mark Oliver Roosnupp söötis karistusalasse Bogdan Vaštšukile, kes hoidis otsajoone lähistel palli ja söötis selle siis tahapoole teise lainesse, kuhu jõudis õigeaegselt Hoblenko, kes skooris.

Esimene poolaeg oli üldiselt rahulik ja võimalustevaene, nurgalöögid olid Levadia kasuks 8:1. Teine poolaeg jätkus Levadia domineerimisel, aga mäng muutus momentiderohkemaks. Narvalaste puurivaht Matrossov tõi heade tõrjetega välja Ernest Agyiri ja Frank Liivaku löögid.

Transi parima võimaluse eest hoolitses 77. minutil Gleb Pevtsov, kes sai keskväljal Bi Sehi Elysee Irielt söödu, mängis Maximiliano Uggest mööda, konksutas karistusalas Maksim Podholjuzini pikali ning tabas viiekasti äärest posti.

Kohe järgmisel minutil oli kuldne võimalus mäng ära otsustada Vaštšukil, kes pääses pärast Robert Kirsi võidetud õhuvõitlust puhtalt Matrossoviga silmitsi, kuid lõi napilt mööda. Pinge püsis seega lõpuvileni, aga favoriit sai kolm punkti kätte.

Tähelepanekuid mängust:

1. Nesterovskilt hea näotõrje, kuid kehv jalalöök

Transi parimat väravakütti, keskkaitsjat Deniss Dedetškot, kes pidi kaartide tõttu kohtumisest eemale jääma, asendas Roman Nesterovski, kes oli avapoolaja olulistel momentidel aktsioonis mõlemalpool väljakut.

Kui esimese poolaja kõige paremaks võimaluseks oli Hoblenko poolt realiseerimata jäetud üks-üks olukord, siis ohtlikkuselt kahes järgmises sündmuses oli võtmeisikuks just Nesterovski. Esmalt tõrjus ta valusalt ja kangelaslikult näoga Zakaria Beglarišvili lähilöögi, kuid 39. minutil raiskas Nesterovski ise Transi poolaja parima momendi, kui pääses kornerist vabalt jalaga löögile ja lõi mööda.

2. Levadial võimas kaitse, kuid langenud resultatiivsus

Kui Levadia alustas liigahooaega 5:1 ja 8:0 võitudega, siis viimases neljas mängus järjest on rohesärgid piirdunud nüüd ainult ühe väravaga.

Samas on Levadia kaitsenäitajad hirmuäratavalt head - kaheksa kohtumisega on endale lubatud lüüa kõigest kaks väravat ehk 0,25 väravat mängu kohta. Võrdluseks: eelmisel hooajal (kui Levadia tuli meistriks!) oli sama näitaja 1,19.

3. Tihe graafik langetab mehi?

Mängudegraafik on praegu tihe, eriti Transil ja Levadial, kes pidid ära pidama ka varasemast edasilükatud kohtumise. Alates 9. aprilli nädalavahetusest kuni kuu lõpuni on mõlemal tiimil mängud iga kolme-nelja päeva tagant. Narvalastel, kes on konkurentsis ka karikasarjas, jätkub maikuu alguses sama tihe andmine.

Kas süüdi on graafik või miski muu, aga teisel poolajal pidid täna mõlemad meeskonnad välja vahetama ühe mängija, kes kunstmurule maha istus ja reiest kinni haaras. Levadial oli selleks mängijaks Ernest Agyiri, Transil Deniss Poljakov. See tähendab, et Agyiri ei pruugi derbiks Flora vastu vajalikus konditsioonis olla. Ka Levadia kapten Brent Lepistu lahkus täna platsilt veidi longates.

4. Levadia püsib avaringi võidu konkurentsis

Levadia tänane võit tähendab, et pühapäevane derbimäng Tallinna Floraga otsustab, kes võidab Premium liiga esimese üheksavoorulise ringi.

Kui tiitlikaitsja oleks täna punkte kaotanud, siis oleks täiseduga Floral avaringi võit kindlustatud. Nüüd jättis Levadia, kes on kaotanud seni ainsad kaks punkti Nõmme Kaljule, endale võimaluse pühapäeval liidriks tõusta. Viik jätaks nädala lõpuks esikohale Flora.

5. Mängu parim - Milan Mitrovic

Mängus, kus ründefaasis väga tulemuslikult ei tegutsetud, väärib esiletoomist Levadia vasakpoolne keskkaitsja Milan Mitrovic, kes aitas taga nulli hoida. Ta surus vajalikul hetkel kehaga Transi ründajad palli pealt minema ja leidis ka mõned head diagonaalsöödud ettepoole.