Luup peale | Kaks punast kaarti teeninud Vaprus võitles väga vapralt, aga langes siiski lõpuga (galerii!) (0)

Kalevi päästjaks kerkis Kaspar Laur. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 25. vooru avas Pärnu Vapruse ja Tallinna Kalevi mõõduvõtt. Kuigi koduvõistkond teenis kaks punast kaarti, suudeti vastastele korralikult hambaid näidata. Lõpuminutite tabamustega suutis aga siiski Kalev kõik kolm punkti Tallinnasse viia.

Mäng algus oli võrdlemisi rahulik. 15. minutil konksutas aga Kevin Kauber kenasti Reinhard Reimaa ära ning pani karistusala tagant väga kena pommlöögi teele. Potentsiaalset kuu väravat siiski sealt ei sündinud, kuna pall raksatas latti ning jätkuolukorrast teenis Vaprus nurgalöögi, millest ei saadud midagi.

Hoopis suuremad sündmused hakaksid toimuma aga kümmekond minutit hiljem. 24. minutil oli Vaprusel kasutada karistuslöök, mis ei tekitanud otsest ohtu ning langes kindlalt Stiven Raideri saagiks. Kalevi puurivahi taga sattusid omavahel sõlme aga Martin Kase ning Tristan Toomas Teeväli. Olukorra järgselt lõi Kase küll õrnalt, aga siiski selgelt Teeväljale laksu vastu selga, mille peale viimane murule langes. Peakohtunik Kristo Tohveri otsus antud olukorras oli kollane kaart Teeväljale ning punane kaart Kasele. See omakorda tähendas, et ülejäänud mäng tuli Vaprusel vähemuses mängida.

Paarikümne minuti jooksul avanes Kalevil paar head võimalust, kuid neid ei suudetud realiseerida. Hoopis Vaprus oli meeskond, kes esimese poolaja lisaminutitel juhtima asus. Esimesel lisaminutil pääses Vapruse noor ääreründaja Virgo Vallik jooksma ja konksutama, tehes olukorra lõpetuseks pealelöögi värava suunas. Üritusele jäi ette aga Tanel Tambergi käsi, mille peale vilistas peakohtunik Tohver kodumeeskonna kasuks penalti. Seda läks lööma korra latti kolistanud Kauber, kes paigutas palli kindlalt nurka, viies niimoodi omad poolajaks eduseisu - 1:0.

Teisest poolajast oli mängitud alla kümne minuti, kui Vaprus lõi mänguvahendi teist korda Kalevi puuri. Virgo Vallik sai kõrge palli kenasti rinnaga ette võtta ning Raideri valvatavasse väravasse lüüa. Abikohtunik Maikel Mikson fikseeris aga määrusterikkumise, kuna suluseisus olnud Ronaldo Tiismaa lükkas pikali olukorda sekkunud Daniil Sõtšugovi, kellel polnud seejärel võimalik Vallikut peatada. Seis jäi muutumatuks ja seega jätkus mäng Vapruse minimaalses eduseisus.

Mõned minutid hiljem jäi Vaprus juba üheksakesi, kui avapoolajal esimese hoiatuskaardi teeninud Reno Mark sõitis keskväljal eelmainitud Sõtšugovile sisse, teenides nii enda teise kollase ja kokku punase kaardi. See tähendas, et rohkem kui pool tundi tuli kodumeeskonnal läbi ajada kahemehelises vähemuses.

Reno Marki punane kaart jättis Vapruse üheksakesi. Foto: Liisi Troska

Järgneva veerand tunni jooksul vahetasid mõlemad meeskonnad agaralt ning domineerivamaks pooleks oli mõistagi Kalev, kelle erinevad üritused ei kandnud vilja. Usku aga ei kaotatud ning 75. minutil saadigi tasu kätte, kui liiga suurim väravasöötude andja Ioan Jakovlev suunas kõrge palli ühe puutega kenasti Kaspar Laurile, kes tekkinud võimaluse ära kasutas ning nahkkera penaltipunkti lähistelt Ott Nõmme valvatavasse puuri lõi - 1:1.

Selline seis ei heidutanud aga kodumeeskonda, sest 81. minutil tsenderdas Taaniel Usta kena palli tahaposti, kus oli avavärava löönud Kevin Kauber. Endine noortekoondiste ründaja läks peaga löögile ning kuigi sooritus polnud esmapilgul kõige tugevam ja täpsem, pudistas Stiven Raider selle siiski väravasse, lubades nii Vapruse taas ette - 2:1.

89. minutil tekkis Vapruse karistusalas korralik segadus, mille järgselt ei pääsenud palli korralikult puhastama kodumeeskonna kapten Magnus Villota. Pall kukkus ette vahetusest sekkunud Foday Trawallyle, kes selle kindlalt võrku rammis ning viigi majja seadis - 2:2.

90+1. minutil sai Kalev siiski kauaoodatud eduseisu kätte, kui karistusalasse tsenderdatud pallini ei küündinud Vapruse puurivaht Ott Nõmm. Peaga pääses löögile Kalevi avavärava löönud Kaspar Laur, kes mänguvahendi tühjaks jäänud puuri suunas ning sellega suure hulga pingeid Kalevi leerist maha võttis - 2:3.

Järelejäänud minutitega ei suutnud kumbki võistkond enam väravalukku lahti muukida ning seega saigi Kalev raske, kuid igati väärtusliku võidu kätte. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Koduvõistkonna võiduseeria omavahelistes mängudes katkes

Senise hooaja jooksul olid iga punkti väärtustavad Vaprus ja Kalev kohtunud kahel korral ning mõlemal puhul jäi peale kodus mänginud võistkond. Täna õhtul Rannastaadionil toimunud matšis muutis seda seeriat aga Kalev, kes surus lõpus siiski "tati ja tahtejõuga" kahe mehega vähemuses olnud Vapruse ära ning viis kolm tähtsat võidupunkti pealinna. See tähendab, et üleminekumängudele viivast kohast tõusti enne homset kaheksa punkti kaugusele. Vaprus jätkab aga liiga punase laterna rollis.

2. Martin Kase poleemikat tekitanud punane kaart

24. minutil oli Vaprusel kasutada standardolukord, mis lõppes kiirelt Kalevi väravavahi Stiven Raideri kindla tegutsemise tõttu. Siiski peatas tänast kohtumist ohjanud Kristo Tohver mängu, kuna murule olid jäänud Kalevi poolkaitsja Tristan Toomas Teeväli ning Vapruse kaitsja Martin Kase. Peakohtunikul ei läinud otsuse langetamisega kaua: Teeväljale kollane ning teda selja pihta löönud Kasele punane kaart. Korduste põhjal ei olnud võimalik aru saada, kui tugevalt Teeväli tegelikult haiget sai, kuid Vapruse esimene eemaldamine kõnealuses mängus oli tõsiasi. Sellest toibuti ning edasi võideldi võrdlemisi edukalt, kuid sellest ei piisanud siiski lõppude lõpuks.

Olukord, kust sündis Vapruse 2:1 värav. Kas Taaniel Usta (paremal) oli suluseisus ja kas joonekohtuniku Maikel Miksoni (all paremal nurgas) positsioon võimaldas üldse seda hinnata? Foto: kuvatõmmis ülekandest

3. Vapruse 2:1 juhtvärav

81. minutil pääses Taaniel Usta paremalt äärelt jooksma ning tsenderdama, mille järgselt lõi palli teistkordselt väravasse Kevin Kauber. Kordused näitavad aga, et Usta oli söödu hetkel selges suluseisus. Samuti oli assistent Maikel Miksoni positsioon tolles olukorras võrdlemisi kehv, kuna esimene abikohtunik asetses kõnealusel momendil isegi Ustast eespool. Seega võib oletada, mis oleks järelejäänud minutitega juhtunud, kui pärnakate tabamus poleks lugenud.

4. Mängu parim - Kaspar Laur

Tavapärane keskkaitsja sekkus täna vahetusest ründesse ning sillutas tee Kalevi jaoks raskelt tulnud võiduni. Avavärava puhul näitas ta head realiseerimisvaistu, tegi seejärel eeltöö ka teisele väravale ning võiduvärava puhul tuli kasuks tema pikkus ja Ott Nõmme valearvestus olukorra hindamisel.

26. augustil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev 2:3 (1:0)
45+2. pen., 81. Kevin Kauber - 75., 90+1. Kaspar Laur, 89. Foday Trawally

Väravasöödud: 45+2. Virgo Vallik, 81. Taaniel Usta - 75. Ioan Jakovlev, 89. Kaspar Laur, 90+1. Ats Purje
Hoiatused: 26., 58. Reno Mark, 57. Siim Aer, 82. Priit Pikker (abitreener, pingilt) - 25. Tristan Toomas Teeväli, 45+2. Tanel Tamberg
Eemaldamised: 25. Martin Kase, 58. Reno Mark
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras