VAATA JÄRELE: vägev madin jättis Vapruse üheksakesi ja tühjade pihkudega (6)

Pärnu Vaprus sai Premium liiga 25. voorus ülivalusa 2:3 kaotuse Tallinna Kalevilt, ehkki juhtis kahemehelises vähemuses mängides veel 88. minutil 2:1.

Kohtumise esimene pöördeline sündmus leidis aset 25. minutil kui Vapruse kaitsja Martin Kase lõi õhuvõitluse järel käega selga kalevlasele Tristan Toomas Teevälile ja peakohtunik Kristo Tohver näitas talle punast kaarti. Vähemusse jäänud Vaprus pääses avapoolaja lõpuks aga ise juhtima, sest Tanel Tamberg pareeris Virgo Valliku löögi karistusalas käega ning määratud penalti realiseeris Kevin Kauber.

58. minutil jäi Vaprus väljakule juba üheksakesi, kuna teise kollase kaardi sai Reno Mark. Kalev jõudis siiski viigini alles 75. minutil, kui vahetusest mängu sekkunud Kaspar Laur lõpetas ilusa kombinatsiooni täpse löögiga. Vaprus ei olnud aga oma viimast sõna öelnud ja 81. minutil viis Kauber kodumeeskonna uuesti ette, saades abi ka palli püüdmisel rängalt eksinud Kalevi väravavahilt Stiven Raiderilt.

Kalev ei jätnud jonni ja 89. minutil suutis Foday Trawally tänu Lauri võidetud õhuduellile uuesti seisu viigistada. Mängule antud viiest lisaminutist esimesel hüppas Laur karistusalas üle nii Vapruse kaitsjad kui ka valearvestuse teinud väravavahi Ott Nõmme ning suunas palli kolmandat korda pärnakate võrku, tuues Kalevile 3:2 võidu.

Liigatabelis on Kalev 18 punktiga jätkuvalt kaheksandal kohal, Vaprus jätkab 8 punktiga kümnenda ehk viimasena.

26. augustil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev 2:3 (1:0)
45+2. pen., 81. Kevin Kauber - 75., 90+1. Kaspar Laur, 89. Foday Trawally

Väravasöödud: 45+2. Virgo Vallik, 81. Taaniel Usta - 75. Ioan Jakovlev, 89. Kaspar Laur, 90+1. Ats Purje
Hoiatused: 26., 58. Reno Mark, 57. Siim Aer, 82. Priit Pikker (abitreener, pingilt) - 25. Tristan Toomas Teeväli, 45+2. Tanel Tamberg
Eemaldamised: 25. Martin Kase, 58. Reno Mark
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras