Luup peale | Kalevi varumehed polnud Paide jaoks absoluutselt mingi probleem (0)

Ander Ott Valge lõi mängu avavärava. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskond sai Premium liigas järjekordse võidu, kui varumeestega mängule tulnud Tallinna Kalevist kindlalt 2:0 jagu saadi.

Pinge kadus mängust sisuliselt esimeste minutitega, kui Ander Ott Valge kiirelt omad juhtima viis. Värav sündis kolmandal minutil, hilinemisega mängule saabunud Paide fännklubi astus Kalevi staadioni väravast sisse paar minutit hiljem.

Siiski nägid ka nemad üht väravat, kui eelmise mängu punase kaardi tõttu vahele jätnud Mikel Gurrutxaga jätkas sealt, kust FCI Levadia vastu pooleli jäi. Bruno Caprioli riputas taas kasti suurepärase nurgalöögi ning bask lõi selle peaga kindlalt võrku. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Kalev keskendus selgelt Narva Transiks

Tallinna Kalevi peatreener Aleksandr Dmitrijev lähenes mängule pragmaatiliselt, aga ehk mitte kõige spordimehelikumalt. Kohe kindlasti ei pannud Dmitrijev platsile parimat võimalikku algkoosseisu, kuid samas vaatas ta suurt pilti, mis võib Kalevile üldplaanis rohkem kasu tuua.

Niisiis jättis Dmitrijev pingile meeskonna kapteni Andreas Raudsepa, oma kõige ohtlikuma ründemängija Wale Musa Alli ning tavapärased põhimehed Reinhard Reimaa ja Markus Vaherna. Arvestades, et mitu mängijat on U17 koondises ning kogenud ründajad Kevin Rääbis ja Hannes Anier kaasa teha ei saanud, siis võimaluse said paljud enamasti Esiliigas tegusid tegevad mängijad. Kalevi ründemäng sisuliselt puudus, aga arvestades, et poolkaitses tegutsesid tavapärased (kesk)kaitsjad Roger Lee ja Ben Kouyate, siis on see ka enam-vähem arusaadav.

Kui peatreener teiseks poolajaks kolm esimesena mainitud mängijat platsile tõi, siis läkski mäng veidi paremaks, aga see oli juba põhimõtteliselt kaotatud. Samas kordame: kui peaks õnnestuma Narvast vähemalt punkt võtta, siis Dmitrijevi plaan õigustas end.

2. Paide ei olnud midagi erilist, aga siiski teiselt planeedilt

Erinevalt Dmitrijevist saatis Vjatšeslav Zahovaiko platsile eranditult põhimehed, kes tegid professionaalidena oma töö ära. Esimene värav sündis juba kolmandal minutil ning sellega kadusid mängust ka need vähesed pinged. Paide poolelt torkas silma palju praaki, aga see ei kõigutanud nende ülekaalu vähimalgi määral. Kalev ei suutnud absoluutselt millegagi vastata ning südamerahuga võeti lõpuks võit.

Mängu kokkuvõtteks sobib imeliselt klassikaline "suur vs väike" jalgpallimatši klišee ehk üks ei suutnud ja teine ei pidanud/tahtnud. Paide otsustas mängusaatuse kiirelt ja võttis tugevama õigusega oma.

Caprioli nurgalöök, Gurrutxaga peaga - Paide suurepärane duo. Foto: Liisi Troska

3. Mängu parim - Bruno Caprioli

Paide brasiillane hakkab end algkoosseisus aina mugavamalt tundma. Täna tegi ta kaitsefaasis ideaalse partii ning praktiliselt kordagi ei suutnud Kalev keskelt temast läbi trügida. Rünnakul pani ta palli hästi liikuma ja kirsiks tordil tuli taas ka väravasööt.