Luup peale | Kalju hoidis teist mängu järjest üheväravalisest eduseisust kinni ja lisas lõpus veel kaks väravat (galerii!) (0)

Kalju sai Legionist jagu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nõmme Kalju sai Premium liigas teise 3:0 võidu järjest. Kui eelmises voorus alistati Narva Trans, siis seekord murti sarnase stsneaariumiga mängus maha Tallinna Legion.

Kalju haaras initsiatiivi ja kontrolli enda kätte. Esimene võimalus avanes seitsmendal minutil, kui German Šleini löök penaltipunkti juurest blokeeriti. Kaljul oli mängu alguses veel võimalusi, aga Henri Järvelaid lõi viiekasti nurgast üle, Kaspar Pauri löök ebaõnnestus samuti ja Nikita Komissarovi löögi tõrjus Ivans Baturins.

Mäng toimus ainult Legioni väljakupoolel, kuni avapoolaja keskpaigas sai Legion Kalju karistusala lähistele, kus Leonid Arhipov teenis karistuslöögi. See aga Kaljule probleeme ei valmistanud.

Kalju avas skoori 26. minutil kui Mihhail Babitšev andis oma väljakupoolelt pika palli Legioni kaitseliini selja taha, kuhu oli jooksnud Alex Matthias Tamm, kes võttis palli omaks ja lõi teise puutega postipõrkest sisse - 1:0.

Legioni esimene poolvõimalus oli 31. minutil, kui Kalju mängijad magasid Pavel Dõmovi umbes 25 meetri kaugusel väravast maha, aga kogenud poolkaitsja löök ebaõnnestus. Paur teenis 34. minutil Kaljule karistuslöögi, mida ise ka lööma asus, aga Baturins tõrjus palli posti kõrvalt.

Kui esimesed 35 minutit kuulusid selgelt Kaljule, siis avapoolaja viimased kümme minutit olid võrdsed. Legion suutis palliga Kalju väljakupoolel mängida, aga võimalusi ei tekitatud.

Kaljul oli 41. minutil võimalus eduseisu suurendamiseks, kui Baturins jooksis väravast välja ja Tamm võitis võidujooksu Mihhail Kolobovi vastu, aga Legioni kaitsja suutis Kalju ründajat piisavalt segada ja löögi blokeerida. Vaheajale mindi Kalju üheväravalises eduseisus.

Kalju sai suuremad pinged maha 79. minutil, kui Igor Subbotin pikendas Pauri nurgalöögist palli värava ette, kus Šlein selle peaga võrku suunas - 2:0. Seejärel sahistas nurgalöögi olukorras ka Yohan Mannone, aga värav ei lugenud, sest peakohtunik Juri Frischer määras Legioni kasuks karistuslöögi. 89. minutil leidis Subbotin karistusalast Pauri, kes lahendas meisterlikult - 3:0.

Kalju kerkis liigatabelis teiseks, aga langeb uuesti kolmandaks, kui Tallinna Levadia suudab kolmapäeval võõrsil Tartu Tammeka vastu vähemalt punkti kätte saada. Legion on endiselt kümnendal kohal. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kummaline teine poolaeg

Kalju oli esimesed 35 minutit selgelt parem meeskond väljakul ja paremal päeval oleks vaheajale mindud (vähemalt) kolmeväravalises eduseisus. Legion mängis alates 34.-35. minutist kuni 79. minutini nagu võrdne võrdse vastu, aga ei suutnud kordagi Kalju väravale ohtlik olla. Sama käib Kalju kohta.

Teisel poolajal väravavõimalusi eriti ei olnud, kuigi pall käis võrgus kolm korda. Šleini ja Pauri väravad olid reeglitepärased ning Mannone värav ei lugenud. Need olidki ainsad arvestatavad võimalused. Kumbki meeskond rohkem väravale lähedale ei jõudnud. Kalju nagu kontrollis mängu, aga samas püsis Legion peaaegu lõpuni mängus sees.

Legion on tänavu lagunenud ainult korra, kui koosseisuga vangerdati ja Paide Linnameeskonnale kaotati 0:5. Täna saadi alles teine vähemalt kolmeväravaline kaotus, aga langeti alles lõpus, olgu siis põhjuseks väsimus või Kalju meisterlikus. Samas Kalju näitas teist mängu järjest, et suudab pikalt üheväravalisest eduseisust kinni hoida ja lõpus veel kaks väravat lüüa.

2. Tamme vastus Reinkortile

Enne kümnenda vooru algust oli Premium liiga väravalööjate edetabelis viiel mängijal viis väravat, neist kaks on oma saldo kasvatanud kuue peale. Sten Reinkort realiseeris päeva esimeses mängus penalti ja kerkis ainuliidriks, aga Tamm vastas kaks tundi hiljem.

Seejuures oli Tamm eelmised neli mängu kuivale jäänud. "Eelnevates mängudes ei suutnud palju lihtsamatest kohtadest ära lüüa. Nüüd lõpuks tuli õnneks ära. Ma olen enesekriitiline ja eelmised võimalused olid sellised, mida ei saa lubada, kui tahad tipus mängida.

"Ma arvan, et sain eelmisel hooajal väga hea karastuse, mängisin kokku 36 mängu. Eelmistel hooaegadel olid vahetusest sekkumised. Kogemuste pealt tulevad kõik need väravad ja head esitused," sõnas Tamm Soccernet.ee otseülekandes.

Kui Tammel oli vastus Reinkortile olemas, siis nüüd on huvitav jälgida, kuidas reageerivad Konstantin Vassiljev, Rauno Alliku ja Zakaria Beglarišvili, kes on viie värava peal.

Alex Matthias Tamm. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

3. Mängu parim - Kaspar Paur

Kalju tegi meeskondlikult korraliku partii, kus kerkisid esile Alex Matthias Tamm, Igor Subbotin, Mihhail Babitšev ja veel mõned mängijad, aga kõige aktiivsemalt oli algusest lõpuni mängus sees Kaspar Paur, kes on stabiilseid esitusi teinud kogu hooaja jooksul ja ilmselt kandideerib ka Premium liiga aprillikuu parima mängija auhinnale. Ja seda auhinda Paur ka väärib.

26. aprillil kell 20.00 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC - Tallinna JK Legion 3:0 (1:0)
26. Alex Matthias Tamm, 79. German Šlein, 89. Kaspar Paur

Väravasöödud: 26. Mihhail Babitšev, 79., 89. Igor Subbotin
Hoiatused
: 13. Welves, 70. Trevor Elhi, 73. Sergei Lepmets (väravavahtide treener) - 34. Leonid Arhipov, 77. Ivan Timofejev
Mänguolud: +5, vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras