Luup peale | Kalju vajas Vapruse alistamiseks kahte penaltit (lisatud pildigalerii!) (0)

Hendrik Vainu ühest penaltitõrjest jäi täna Vaprusele väheks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Nõmme Kalju realiseeris võimalustevaeses Premium liiga 11. vooru kohtumises kahest penaltist ühe ning alistas võõrsil Pärnu Vapruse 1:0.

Esimese penalti määras kohtunik Kristo Külljastinen 14. minutil, kui Alex Matthias Tamme kannasööt viis Andri Markovitši palliga karistusalasse. Reno Mark, kellel oli selleks hetkeks juba kollane kaart all, libistas küll puhtalt palli pihta, aga Markovitš säilitas selle ning siis tiris Magnus Villota nõmmekate wing-back'i särgist pikali.

Igor Subbotin lõi penalti enda poolt vaadates paremale posti kõrvale, kuid Hendrik Vainu tegi hea tõrje. Sel Premium liiga hooajal on nüüd jäetud realiseerimata (mõlemad on tõrjutud) kaks penaltit. Esimese puhul ei õnnestunud Narva Transi ründajal Volodõmõr Prõjomovil Paide Linnameeskonna puurivahti Mihkel Aksalut üle mängida.

Avapoolaeg jäi täna Pärnus väravateta viiki. Teise poolaja keskpaigaks hakkas Vaprus küll väga madalale vajuma ja Kalju jätkas pallivaldamist, aga sajaprotsendilisi võimalusi ei paistnud. Kuniks Martin Kase mängis 67. minutil karistusalas käega, kui oli Giannis Tsivelekidise tõste järel Tammega võitlemas.

Subbotin oli endiselt väljakul, aga teist penaltit läks lööma Kaspar Paur, kes ei eksinud - pall lendas Pauri poolt vaadates vasakule, Vainu paremale.

Tähelepanekuid mängust:

1. Marki ohustasid valu ja vile

Vapruse vasakkaitsja Reno Mark sai juba kuuendal minutil kollase kaardi, kui ta niitis oma karistusala kõrval Welvesi jalust. Hoiatuskaart teda edasises mängus tagasi ei hoidnud ning 22. minutil libistas ta Markovitšile jala pihta ja pidi kuulama Külljastineni tõsist loengut.

Mark pidas kõik 90 minutit vastu, aga lisaks eemaldamise ohule pidi ta tõrjuma ka sunnitud vahetuse ohtu. Nimelt jäi ta pärast kontakte vastastega lausa kolm korda natukeseks ajaks väljakule maha. Kõigepealt sai ta haiget kuuenda minuti olukorras, kus ta teenis ise kollase kaardi. Siis esimese penalti olukorras, kus Villota poolt kukutatud Markovitš tabas Margi jalgu. Ning seejärel 61. minutil pärast võitlust Tammega, mil kaitsja vajas ka meditsiinitöötaja Diana Oiukase sekkumist ja pidi korraks platsilt lahkuma.

2. Perk sai üsna lihtsalt esimese nullimängu

Suurimaks üllatuseks algkoosseisudes oli Kalju väravavahi koht, mille oli kõigis kümnes varasemas voorus täitnud Marko Meerits, aga mille täitis täna Henri Perk. Karjääri jooksul oli see Pergile kaheksandaks Premium liiga kohtumiseks.

Kaheksas mäng tõi talle esimese nullimängu. Midagi imelist ei pidanud Perk selleks aga tegema - mõned õigeaegsed vastutulekud ja üleajal Anton Krutogolovi kauglöögi püüdmine.

3. Tiheda graafiku ja hõreda koosseisuga on Vaprusel raske

Vaprus sai aprillikuus kokkuvõttes seitsme mänguga seitse kaotust. Hõreda koosseisu tõttu pole pärnakatel lihtne punktilisa teenida. Täna oli Vaprusel kaheksa päeva jooksul kolmas kohtumine ning kolme matši peale kokku on algkoosseisu kuulunud vaid 12 erinevat mängijat.

Tänasegi kohtumise jooksul tegi Vaprus ainult ühe vahetuse ja selle alles 84. minutil, kui väljakule jooksis ajateenija Enrico Veensalu. Kalju sai kaitseliinis üsna segamatult palli kõigutada, kuniks viis minutit enne normaalaja täitumist hakkas Vaprus lõpuks jõuvarusid kokku võttes kõrget pressingut tegema.

4. Mängu parim - Henri Järvelaid

Järvelaid torkas selles kohtumises kõige rohkem teravuse tekitamisega silma. Ta hoolitses lahtise mängu ohtlikema pealelöögi eest, mille ta sooritas karistusala vasakust servast ja mille Vainu ülestõstetud rusikatega tõrjus.