Luup peale | Kolm latti ja kolm väravat - latid esimesel, Mošnikovi maagia ja väravad teisel poolajal (galerii!) (0)

Paide murdis Kalevi teisel poolajal maha. Foto: Oliver Tsupsman

Paide Linnameeskond sai Premium liigas hooaja kolmanda võidu ja tegi esimese nullimängu, kui alistas Sportland Arenal 3:0 Tallinna Kalevi, kes pole endiselt punktiarvet avanud.

Paide haaras kohe alguses kontrolli enda kätte ja domineeris esimesed kümme minutit, aga seejärel sai Kalev mängu sisse. Esimene poolvõimalus oli Kalevil, kui Foday Trawallyle kukkus karistusalas pall õnnelikult ette, aga tema löögi tõrjus Paide väravasuul olnud Mattias Sapp.

Sellele järgnenud Kalevi nurgalöögi Paide kaitsjad klaarisid ja Deabeas nõelas kontrarünnakust, aga kauglöök lendas Reinhard Reimaa rikošetist latti. Mõned minutid hiljem sai Kaimar Saag aga Edgar Turi tsenderdusest löögile, aga ei suutnud palli keerulises olukorras raamidesse suunata.

Kalev ei olnud magama jäänud, sest hoopis Hannes Anier oli väravale lähedal, aga tal ei õnnestunud Ioan Jakovlevi läbisöödust sahistada ja Sapp tuli õigeaegselt vastu.

29. minutil juhtus palju. Kevor Palumets riputas palli Kalevi karistusalasse, kus Kaimar Saag selle peaga latti suunas, tagasipõrkunud palli lõi Saag jalaga latti ja sealt uuesti tagasipõrkunud palli saatis Siim Luts käärlöögiga värava suunas, kuid Kalevi väravavaht Stiven Raider tõrjus.

Raider oli esimesel poolajal Kalevi kangelane, kui tegi mitu väga otsustavat sekkumist. Ta lükkas 36. minutil Deabeasi kauglöögi üle otsajoone, püüdis 37. minutil Abdul Razak Yusifi kauglöögi, tõrjus 42. minutil Lutsu lähilöögi ja tõrjus 45+.1 minutil Saagi pealöögi. Vaheajale mindi väravateta viigiseisul.

Paide ei suutnud avapoolajal Stiven Raiderit üle mängida. Foto: Oliver Tsupsman

Teise poolaja alguses sai Paide siiski avavärava kätte, kui Saag pääses 52. minutil karistusalast terava nurga alt löögile ja Kalevi õnnetuseks lendas pall Tanel Tambergi puutest väravasse. Seejärel sekkus väljakule Sergei Mošnikov, kes mängu lõplikult otsustas.

Mošnikov andis 60. minutil karistuslöögist suurepärase tsenderduse värava ette, kus Kalevi kaitsjad magasid Yusifi jooksu maha ja Paide keskkaitsja suurendas akrobaatilise löögiga eduseisu. Sama duo hullas 81. minutil, kui Yusif suunas Mošnikovi nurgalöögi väravasse.

Kalev püüdis järelejäänud aja jooksul meeleheitlikult viigiväravat kätte saada, kuid see võõrustajatel ei õnnestunud ja Paide noppis hooaja esimese nullimängu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paide tegi nullimängu ilma Aksalu ja Klavanita

Paide sai esimesest neljast mängust kaks võitu ja kaks kaotust väravate vahega 9:7. Pärnu Vaprus ja Tartu Tammeka muukisid Paide väravaluku lahti korra, Tallinna Flora kaks ja Nõmme Kalju kolm korda. Teisisõnu, Paidel nullimängu kirjas polnud, aga nüüd on see olemas. Hooaja esimene nullimäng tehti ilma Mihkel Aksalu ja Ragnar Klavanita. Väravasuul seisis Mattias Sapp, keskkaitsepaari moodustasid Kristjan Pelt ja Abdul Razak Yusif.

Hiljuti rahvusmeeskonnaga Küprosel käinud Klavan ja Aksalu jäid mängust eemale tervislikel põhjustel. Klavan ei mänginud lihasvigastuse ja Aksalu külmetuse tõttu. Klavan on Kalevi president, aga hooaja esimeses omavahelises mängus ta väljakule ei jooksnud. Omavahel minnakse praeguse plaani järgi veel kolm korda vastamisi.

Lisaks Aksalule ja Klavanile jäid Paide poolel mängust eemale kapten Andre Frolov ja pikalt vigastusega väljas olnud Hindrek Ojamaa. Frolovi puudumisel kandis esimesel poolajal kaptenipaela Siim Luts ja teisel vahetusest sekkunud Sergei Mošnikov.

2. Paljude puudujatega Kalev murdus teisel poolajal

Paidel oli palju puudujaid, aga Kalevil veel rohkem, sest lisaks vigastustele rappis nende ridu ka koroona, mängust jäid erinevatel põhjustel eemale koguni seitse mängijat - Jakob Tamberg, Ramol Sillamaa, Maico Rimmel, Markus Riisenberg, Romet Kaupmees, Mark Mälksoo ja Karl Stefan Lill.

See pealtnäha Kalevi mängu suures plaanis ei mõjutanud, sest esimesel poolajal näidati selle hooaja parimat minekut. Kohati suudeti Paide pressingu alt suurepäraselt välja tulla, mehed pakatasid enesekindlusest ja asjad õnnestusid. Ründefaasis jäi lõppteravusest puudu, aga koosseisu naasnud, Paidest laenatud Foday Trawally sai mõned korrad lubavalt löögile, kuid skoorida ei õnnestunud. Tõsi, korra õnnestus, aga suluseisust.

Kalevile maksid kätte Tanel Tambergi õnnetu puude karistusalas ja kaks standardolukorda, kui Abdul Razak Yusif magati karistusalas kaks korda maha. Siinkohal tuleb kiita Paide mehi, aga kindlasti on see mõttekoht Kalevile, kuidas edaspidi standardolukordade ajal karistusalas mängida. Kuid isegi kolmeväravalises kaotusseisus ei visatud püssi põõsasse, vaid otsiti auväravat, mida seekord kätte ei saadud.

Kas see jutuajamine otsustas mängu saatuse? Foto: Oliver Tsupsman

3. Mängu parim - Sergei Mošnikov

Mošnikov vahetati väljakule 55. minutil, kui Paide oli üheväravalises eduseisus. Vaid viis minutit hiljem oli Mošnikov see, kes tegi eeltöö teisele väravale. Suuremad pinged olid maha võetud. Ka viimane värav sündis Mošnikovi söödust. Ta otsustas lõplikult mängu saatuse.

"Saan öelda, et Mošnikov tuli jälle väga hästi sisse. Meil oleks Mošnikovi abi ka esimesel poolajal vaja, et need enda kasuks pöörata. Ma usun, et ta on vormis ja näitas teisel poolajal, milleks ta on suuteline," lausus Paide vasakkaitsja Joseph Saliste mängujärgses intervjuus.