Luup peale | Komeedina tõusev Kalev venitas Kuressaare võidupõua 10 mänguni (galerii!) (0)

Tallinna Kalev pikendas FC Kuressaare võidupõua kümnele mängule ja tõusis Premium liiga tabelis kaheksandale positsioonile, saarlastest vaid punkti kaugusele.

Kalev tegi Kuressaares võimsa teise poolaja ja väärinuks suurematki eduseisu kui Reinhard Reimaa poolt 66. minutil löödud 1:0, kuid kolmeks punktiks sellest piisas.

Kalev lükkas Viljandi Tuleviku üleminekumängudele viivale üheksandale kohale, olgugi et mulgid kohtuvad selles voorus veel Paidega. Suurepärase hooaja alguse teinud saarlaste olukord muutub aga üha mustemaks. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Võrdne ja nauditav avapoolaeg

Avapoolajal sai näha kahe võrdse meeskonna duelli, kus mõlemad soovisid mänguohje enda kätte haarata. Tulemuseks haarav heitlus värava alt värava alla, käest-kätte liikuv initsiatiiv ning mitmed väravavõimalused väljaku mõlemas otsas.

Juba teisel minutil võinuks Kaspar Laur nurgalöögi järel Kalevi juhtima viia, kuid löök oli ebatäpne. Seejärel kandus kontroll Kuressaare kätte ning Kalevi väravavaht Kalev Andre Vallner pidi korduvalt mängu sekkuma. Teises väljakuotsas tegi omakorda supertõrje Magnus Karofeld, kui Kevin Rääbis pääses Daniil Ševjakovi tsenderdusest vabalt peaga löögile, ent Kure puurilukk tõi palli posti kõrvalt ära. Juba paar minutit hiljem pani aga Mairo Miili kauglöök Kalevi väravalati värisema.

Poolaja lõpus kandus mänguline ülekaal Kalevile, kes sai veel ka ühe hiilgava võimaluse, kuid Wale Musa Alli saatis iseenda suurepärase eeltöö järel penaltipunkti kandist palli väravast mööda. Vaatemängulisele poolajale pani punkti Rääbise efektne käärlöök kasti tagant, mis maandus siiski kõrge kaarega värava katusel ega kujutanud endast tõsist ohtu.

2. Kalev näitas iseloomu ja vääris võitu

Läbi hooaja on Kalev olnud tugev avapoolajameeskond ja Kuressaare omakorda tugev teise poolaja meeskond, kuid täna panid hoopis noored kalevlased teisel poolajal paremuse maksvusele. Kalev sai pallivaldamise enda kätte ja söödu jooksma, tekitades mitmeid väravavõimalusi. Reinhard Reimaal avanes koguni kolm šanssi, millest kolmanda lõi ta 66. minutil ka ära! Musa Alli läbimurdele jõudis Karofeld küll vastu, kuid järgnenud kaosest põrkas pall Reimaale, kel jäi üle see vaid posti kõrvale lükata.

Kuressaare üritas vahetusest sekkunud Sander Lahe kaasabil päästa, mis päästa annab, kuid Kalev oli jätkuvalt parem meeskond väljakul ning saarlaste rünnakuüritused tõid järjekindlalt kaasa hoopis palju ohtlikumaid kontrarünnakuid Kalevi esituses. Alli kiirusega jäädi püstihätta ning Kuressaare pidi korduvalt tänama nii õnne kui ka Karofeldi head tööd, et vahe minimaalsena püsis. Kure enda šansid sündisid standardolukordadest, ent viigiväravale tõsiselt lähedale ei jõutudki.

3. Kuressaare kukub kivina, Kalev tõuseb komeedina

Enne mai lõpus toimunud omavahelist kohtumist lahutas Kuret ja Kalevit tabelis neli positsiooni ja kümme punkti. Nüüd on kalevlased saarlastest vaid ühe punkti ja ühe koha kaugusel. Kalevi mängupilt paraneb pidevalt ning kuigi sisse satub ka ärakukkumisi, on neil viiest viimasest mängust ette näidata koguni seitse punkti - peaaegu sama palju (üheksa) kui kogu eelneva hooajaga.

Kuressaare on samal ajal vajunud sügavale auku, sest praeguseks püsitakse Premium liigas võiduta juba kümme kohtumist järjest ning selle seeria sees on juurde saadud vaid kaks punkti. Saaremaa esiklubi oli üks esimese ringi suurimaid üllatajaid koos Paidega, aga praeguseks tuleb neil juba vägagi tõsiselt üle õla vaadata, sest pingeline püsimajäämisheitlus on ikkagi tõsiasi.

4. Mängu parim - Wale Musa Alli

Kalevi välkkiire ründaja jätkas oma silmapaistvat hiljutist vormi, olles selgelt kõige väravaohtlikum mängumees väljakul. Ise ta seekord küll resultatiivsuspunkte ei teeninud, kuid suur osa Kalevi teravustest sündisid läbi tema kiiruse ja triblingute kas talle endale või eeltööna teistele. Ka väravaolukord sai alguse tema läbimurdest. Eriti ohtlikuks muutus 18-aastane nigeerlane mängu lõpuosas, kui Kuressaare oli sunnitud rohkem riske võtma ning Alli nihutati äärepoolkaitsest tipuründesse, kus ta tekitas kontrarünnakutel ühe ohtliku olukorra teise järel.