Luup peale | Kui piirilinlaste masendav seeria sai lõpu, siis pealinlaste positiivne jada jätkub (0)

Aleksandr Zakarljuka lõi esimesel poolajal värava, millest piisas viigipunktiks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga 17. vooru matšis mängisid Narva Trans ja Tallinna Kalev 1:1 viiki. Narvakate kaheksamänguline kaotusteseeria on tänu viigile lõpenud, aga kalevlased on suutnud viimases neljas kohtumises kaotust vältida.

Kohtumise algus kulges võrdlemisi ettevaatlikult ning otsivalt. Matši esimese pealelöögi tegi Kalev, kui 12. minutil võitis Ats Purje keskväljal palli tagasi, triblas Artjom Škinjovist karistusalas mööda, kuid lööginurk jäi nii üürikeseks, et Purje virutusele jäi Transi väravavaht Aleksei Matrossov ette.

Minut hiljem tekitas ohtlikku olukorra Trans – Gleb Pevtsov lõi penaltipunkti juurest peale, Kalevi puurilukk Stiven Raider tõrjus ning jätkuolukorras jäi Raider ka teisele piirilinlaste löögile ette.

Kellal tiksus täis pooltund, kui Kalevil tekkis seni parim võimalus. Purje pani läbisöödu vasakule äärele, kus Jakovlev sai palli omaks ning jätkas teekonda Transi värava suunas, ääreründaja jõudis kasti ning andis madala tsenderduse Anierile, kes virutas peale, kuid Matrossov oli õigel ajal õiges kohas ning päästis piirilinlased halvimast.

Mängu avavärav sündis kolm minutit enne esimese poolaja lõppu. Nikita Mihhailov liikus paremalt äärelt keskele ning lõi väravale peale, Raider tõrjus palli Martin Käose jalale, kes andis söödu Aleksandr Zakarljukale ning Transi poolkaitsja veeretas nahkkera võrku – 1:0.

Trans alustas teist kolmveerandtundi aktiivselt, kui 55. minutil avas Matrossov kiiresti mängu vasakusse äärde Arseni Kovaltšukile, kes sai mitukümmend meetrit mööda vasakut äärt üles tõusta, jõudis Kalevi karistusala juurde ning andis tsenderduse Pevtsovile, kes tabas palli peaga, kuid see löök lendas napilt Kalevi väravast mööda.

Neli minutit hiljem pääses sünnipäevalaps Martin Käos ohtlikult löögile, kuid Raider tõrjus. Pool minutit hiljem andis Käos kena tsenderduse Volodõmõr Prõjomovi pea peale ning ukrainlane skooris, kuid äärekohtunik fikseeris suluseisu.

65. minutil pealinlased viigistasid, kui Ioan Jakovlev mängis vasakul äärel Käosest mööda ning läks löögile, ent Škinjovi käest põrkas pall Purjele, kes lükkas palli Matrossovi selja taha - 1:1.

Ligi 15 minutit hiljem proovis Transi ääreründaja Kovaltšuk ligi 30 meetrilt oma õnne ning pall oli lendamas ristnurga suunas, ent Kalevi puurilukk Raider sai pantrihüppega käe vahele.

Kohtumise viimase kümne minuti jooksul proovisid mõlema meeskonna mängijad kaugelt peale lüüa, kuid kõikidel kordadel lõpetas pall otsajoone taga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Transi rekordiline kaotusteseeria lõpes

Enne tänast kohtumist teenis Trans viimati punkte sellesama Kalevi vastu, kui 13. aprillil alistati pealinlased 5:0. Pärast seda kaotas Trans kaheksa järjestikust liigamängu ning ühe karikavõistluste poolfinaali Nõmme Kalju vastu.

Tänu 1:1 viigile sai piirilinlaste väga nukker seeria oma lõpu ning siit saab edasi minna vaid paremuse poole. Samas, kui kaheksamänguline kaotusteseeria on nüüdseks läbi, siis üheksa liigamängu järjest pole narvakad võidumaitset tunda saanud.

Tallinnast külla sõitnud Kalev suutis tänu viigile pikendada oma põnevat jada, kus on kaotust välditud neli kohtumist järjest.

2. Narvakate koosseis on selgelt hõre

Transi poolelt olid mängukeelu all meeskonna parim väravakütt Deniss Dedetško, kapten Roman Nesterovski ja poolkaitsja Jegor Žuravljov, eelmisel nädalal lõpetati koostöö kanadalasest keskkaitsja Ryan Lindsayga ning tervislikel põhjustel ei teinud kaasa Eduard Golovljov, Sergei Kondrattsev ja Aleksei Stepanov.

Täna pidi olude sunnil põhikoosseisus alustama Oleg Gonsevitš, kes oli varasemalt Premium liigas pallinud vaid ühe minuti. 2005. aastal sündinud Gonsevitš tegi tubli mängu ning tõenäoliselt pälvib peatreener Eremenko usalduse sel hooajal veelgi.

Vangerdusi kaitseliinis oli veelgi - muidu äärekaitses mänginud Kevin Aloe pidi täna olema keskkaitses koos Artjom Škinjoviga, kelle jaoks oli tegu esimese Premium liiga kohtumisega sel hooajal.

Ei ole saladus, et Transil oli ja on koosseisuga pidevalt probleemid. Premium liiga üleminekuaken avaneb 1. juulil ning piirilinlased peavad turul väga aktiivsed olema.

3. Mängu parim – Ats Purje

Kalevi meeskonna staar tekitas kaaslastele mõlemal kolmveerandtunnil arvukaid võimalusi ning teisel poolajal sai ka ise võimaluse, mille ta ei jätnud kasutamata. Kalevi eelmises mängus Legioniga polnud Purje puudumist nii väga tunda, kuid täna Transi vastu oli kalevlase oskusi näha kõige rohkem.