Luup peale | Kuressaare näitas ilmetu avapoolaja järel, miks nendega tänavu tõsiselt arvestama peab (2)

Premium liiga 16. mänguvoorus läksid vastamisi Kuressaare ja Tartu JK Tammeka. Kuigi esimese poolaja järel võis jääda mulje, et koondisepausile minnakse kuivalt, siis nii ei olnud. Kohe üldse mitte. Olulisi märksõnu: prohmakad, omavärav, punased kaardid, Sander Laht.

Vihmasel kodumurul mänginud Kuressaare alustas särtsakalt, sest esimestel minutitel lubati liduma nii Sten Reinkort kui ka Otto-Robert Lipp. Oht suudeti aga klaarida enne, kui tõeliseks asjaks läks. 8. minutil oli õhus hoopis teises kastis, sest Sander Kapperi teravale pallile tormanud Sander Puri lõpetas selili. Kordused reetsid, et mängus võisid olla kollased jalad, kuid Juri Frischer nägi teisiti.

Mida aeg edasi, seda usinamalt toimetasid külalised. Teisalt, isegi kui Kuressaare karistusala lähistel saadi toimetada, siis naljalt sisse neid ei lastud. Ja kui lastigi, siis vaid hetkeks. Pooltunni täitumise järel sähvatasid kollasärgid taaskord, kuid Reinkorti karistusala joonelt teele saadetud pallil jäi ristnurgast pisut puudu.

Avapoolaja lõpus tegutses Sander Kapper usinalt, mispeale rappis Märten Pajunurm meest korralikult. 43. minutil tõusis kaitsja ees ka kollane kaart, mis esialgu tundus omavat vaid sümboolset tähtsust. Hilisemad olukorrad tõestasid sootuks vastupidist.

Teisele poolajale tulid meeskonnad küllaltki sarnaselt vastu, kuid tšakrad olid tüki avatumad. 51. minutil sahises Tammeka väravavõrk, kui Sander Lahe nurgalöögist tulnud palli klaarimisega oldi hädas ning mänguvahend leidis tee väravasse "tänu" Tanel Langile - 1:0.

Minut hiljem olid tartlased Kuressaare peole kriipsu peale tõmbamas, sest mööda paremat äärt rünnakule tõtanud Kapperi mahavõtt tähendas Pajunurmele kokkuvõttes punast. See pani Tammekale takka väikse vopsu ning vastust prooviti pakkuda kord ühest, siis juba teisest küljest.

Tulu ei toonud mitmed järjestikused nurgalöögid ega ka kaugemalt teele saadetud ambitsioonikad katsed. Kuressaarele sobis minimaalne edu, mis tähendas, et oma karistusala lähistel toimetamises probleemi ei nähtud.

Tammeka üks parimaid võimalusi avanes küllaltki täpselt tunni täitumisel. Vasakult äärelt teele pandud pall jõudis karistusala keskele ja põrkas enne Kevin Mätast maha. Ründaja sai mänguvahendile väikse vopsu külakostiks kaasa anda, kuid kõrgele-kaugele kerkinud Magnus Karofeld hoidis puuri puhtana.

Neli minutit hiljem võitles kontrarünnakusse tõusnud Lipp omadele kasti joonelt karistuslöögi. Laht asus palli taha, põrutas madalalt ning enne Carl Kaiser Kiidjärve maha põrganud pall lõpetas lati all - 2:0.

Lipp oli aktsioonis ka mõni minut hiljem, sest ajas Tanel Tammikul kopsu üle maksa, mispeale tartlane talle käega virutas. Frischeri käsi käis taskus ning ka Tammik saadeti teise kollase kaardi tõttu platsilt ära. Niisiis jätkati võrdsetel alustel.

Mehed kangutasid edasi, kuid Kuressaare jättis ka viimase sõna omale. 85. minutil sai Reinkort palli jooksu peale, lükkas selle edasi seltsi tulnud Lahele, kes põrutas omade kolmanda. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kuressaare ja Tammeka tuletasid meelde, et poolajad pole vennad

Nagu kirjeldatud, siis oli avapoolaeg võimalusi silmas pidades küllaltki nukravõitu. Kollased ja sinised toimetasid hoolega, aga sekka sattus lubamatult palju erinevat praaki. Niisiis ei jõutud ülemäära ohtlike võimalusteni.

Kuigi Sander Laht sõnas kohtumise järel, et vihma tõttu libe ja mõnest kandist pehme väljak andis tunda, siis vastasleeri kapteni sõnul ei saa selle taha pugeda. Jah, eks need väljakud olegi kord nii ja siis juba naa, kuid tasub ka meeles pidada, et kõike ei saa muruliblede ja mulla arvele kirjutada.

Teisel poolajal jäid mustad puuted tagaplaanile, sest hoopis paremat värvi ja elu tõid punased kaardid ja väravad. See tõi kohtumisse uut elu ja sundis meeskondi oluliselt vangerdama. Tammeka sai kord nautida arvulist ülekaalu, Kuressaare seevastu demonstreeris kaitsemüüri. Seda, kuidas nimetatud elemendid õnnestusid, näitas aeg.

Aga just selline mäng tuletas meelde, et esimene kolmveerandtund ei pruugi mitte midagi tähendada. Kui Kuressaare pealinnas käies sai Tallinna FC Floralt 4:0 sahmaka vaid avapoolaja väravate toel, siis täna toimetati Tammeka vastu teistpidises suunas.

2. Koondisepaus on üks vägagi oodatud tegelane

Kuressaare puudujate nimekiri on pikaks veninud just vigastuste tõttu. Sander Laht andis mängujärgses intervjuus lootust, et kuna järgmine vastasseis toimub alles 18. juunil, siis võiks nii mõnigi nägu selleks ajaks tagasi olla. Numbritest rääkides käis ta välja arvu kolm, juuliks lubas ehk isegi neljandatki pallurit tagasi. Muidugi oluline on sealjuures ka see, et terved mehed tervetena ka sinistes särkides püsiksid.

Ka Sander Puri sõnul on pausi vaja, aga hoopis seetõttu, et mõtted klaariks saada ja uue energiaga naasta. "Loodame, et peale pausi tuleme teistsuguse võistkonnana tagasi," kõlasid tema intervjuu viimased sõnad. Tõsi, Tammekal on olnud raskusi, sest teisi külastades on vastu võetud koos tänasega kuus kaotust. Võidupunkte on võetud vaid kahel korral.

3. Kohtumise parim - Sander Laht

Kui meeskond lööb kolm väravat ja üks mees on ikka ja jälle aktsioonis, siis on raske näppu kellegi teise peale suunata. Lahe nurgalöögi järel sündis avavärav, teised kaks palli saatis ta ise võrku. Lihtne.