Luup peale | Kuressaare oli kirja saamas viimast puuduvat linnukest, ent halastamatu Flora Pürgis võidule (galerii!) (0)

FC Kuressaare kaotas Premium liiga 21. voorus kodus 2:3 Tallinna FC Florale, kes lõi oma võiduvärava alles kohtumise teisel üleminutil.

Flora, kes oli mänguks saanud valmistuda üle nädala aja, alustas matši innukalt. Esimeste minutite jooksul teeniti väga palju nurgalööke, millest suurt ohtu ei tekkinud. 22. minutil mängiti aga hea kombinatsioon, kui Ken Kallaste püstsööt leidis Martin Milleri, kes jätkas kaitsjate selja taha avanenud Rauno Allikule. Tipuründaja lahendas olukorra külmavereliselt - 1:0 Florale.

Kaotusseisu jäämise järel sai Kuressaare end parermini käima ja jõudis mitmel korral Flora värava alla. Nende parimaks momendiks jäi Märten Pajunurme karistuslöök, mille Karl-Romet Nõmm tõrjus värava ette, kust Sander Alex Liit ei suutnud palli raamidesse suunata.

Teist poolaega alustas Flora sunnitud vahetusega, sest Ken Kallaste ei saanud jalaprobleemi tõttu enam jätkata. Mõlemapoolsete olukordade ja kõrge võitluslikkuse tähe all möödunud teise poolaja esimene väga ärev moment tekkis Kuressaare värava all, kui vahetusmees Kristo Hussar tsenderdas teisele pingilt sekkunud kamraadile Mark Anders Lepikule, kelle pealöögist teele saadetud palli koukis ristnurgast välja Ingmar Krister Paplavskis.

Kui ise ei löö, siis Kuressaare viigistab. Nii võis võtta kokku järgnevad minutid, sest Märten Pajunurme 72. minutil keskväljalt antud karistuslöögist jõudis pall küll kasti, ent florakad puhastasid selle karistusala taha. Seal ootas Michael Schjönning-Larsen, kes kontrollis ja virutas siis nahkkera madalalt Flora värava nurka - 1:1!

Sisuliselt järgmisel külaliste rünnakul muutus aga taas skoor. Markus Poom kruttis nurgalöögist palli värava ette, kus Sergei Zenjov kerkis kõige kõrgemale - 2:1 külalistele! Kuressaare ei andnud aga alla, vaid 82. minutil jõuti taas viigini, kui Mattias Männilaane tsenderdus leidis kasti avanenud Joonas Soomre, kes edestas Henrik Ojamaad ja lõi 2:2.

Tundus juba, et Kuressaare saab pärast kahte omavaheliste mängude kaotust nüüd Flora skalbi ka sel hooajal kätte, ent Premium liiga liidrid arvasid teisiti. Kohtumise teisel üleminutil tsenderdas Poom palli karistuslöögist kasti, kus Henrik Pürg lõi Moorits Veeringu ja Joonas Soomre vahelt Flora 3:2 võidule. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Ainus puuduv linnuke jäi tõmbata

Kui Kuressaare meestel ripub kodus tabelike eesmärkidega, siis puudub sealt tänavu vaid üks linnuke - Floralt punktide röövimine. Kuressaare on sel aastal punkte võtnud nii Levadialt, Paidelt kui ka Nõmme Kaljult. Mullu võeti neid ka Floralt, ent sel hooajal pole see veel õnnestunud.

Pühapäeval oldi sellele väga-väga lähedal, ent lõpuks jäi neid sellest kõigest lahutama umbes minutike ja mõned grammid hoolikam tegutsemine standardolukordades. "Teiste vastu saame standardites hakkama, aga Flora ikka suudab meile neist lüüa. Peame veel rohkem selle kallal tööd tegema," tõdes Kuressaare kaitsja Märten Pajunurm lõpuvile järel.

2. Hooaja jagu mänge kaotuseta

Flora tänavune võit lõpetas Kuressaare seitsmemängulise kodumängude kaotuseta seeria. Viimati oldi Saaremaal vastase paremust tunnistatud 12. aprillil just Flora vastu.

Seevastu Flora aga jätkas oma imelist seeriat. Nimelt ei ole praegune Premium liiga liider koduliigas koos eelmise hooaja lõpuga kaotanud juba 36 mängu järjest. 36 mängu on Eestis ühe hooaja pikkuseks. Läbida selline periood ilma ühegi suurema vääratuseta, on fenomenaalne saavutus.

Kõik see tähendab, et Floral on praegu ka liigatabelis tiitlikaitsja Levadia ees kindel viiepunktiline edu.

3. Kuressaare uus väravavaht kohe põhis

Eelmise nädala lõpus tegi Flora ootamatud tõmbed üleminekuturul. FC Kuressaarest kutsuti laenult tagasi nende võtmemängija, väravavaht Kristen Lapa, kuigi Flora esiväravavaht Karl-Romet Nõmm on heas vormis ning tervise on korda saanud ka hooaja alguses üllatuslikult rohevalgete väravasuud kaitsnud Evert Grünvald.

Et Kuressaare aga päris pika ninaga ei jääks, saadeti sinna laenule vastu Ingmar Krister Paplavskis, kes on küll tervisemuredega maadelnud, ent olnud kõige hoolimata Floras väga selge varuvaht.

Kuivõrd Kuressaare teine väravavaht Magnus Karofeld oli esmaspäeval karikasarjas Pärnu Vapruse vastu teinud hea etteaste ning tõrjunud muuhulgas penaltiseerias vastaste otsustava löögi, võis teda ka täna eeldada saarlaste algkoosseisu. Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski otsustas aga teisiti, pannes uue mehe Paplavskise kohe esimesel võimalusel põhikoosseisu.

Mängu alguses ei olnud Paplavskisel väga palju tööd, sest suurema osa olukordadest klaarisid kaitsjad. Teisel poolajal säras varemgi Kuressaares laenul käinud Paplavskis tõelise robinsonaadiga, kui tõrjus Lepiku pealöögi.

Flora uus väravavaht Lapa istus üpris oodatult rohevalgete pingil.

Florast laenatud Ingmar Krister Paplavskis tegi oma selle hooaja Premium liiga debüüdi Flora vastu. Foto: Allan Mehik

4. Pürg otsustas mängu

Flora võiduvärava lõi teisel üleminutil keskkaitsja Henrik Pürg, kes on standardolukordades väga ohtlik jõud. Seegi kord näitas ta head kohavalikut ja liikumist, lugedes palli trajektoori perfektselt, kerkides Soomre ja Veeringu vahelt kõige kõrgemale.

Pürg oleks võinud mängu lõpptulemust mõjutada aga ka teisiti, sest veidi enne saarlaste 2:2 viigiväravat tabas pall Flora karistusalas ta kätt. Kuigi Kuressaare protesteeris innukalt, selgitas peakohtunik Kristo Külljastinen, et Pürgi käsi oli sedavõrd keha küljes, et penaltit selle eest määrata ei saanud.

See ei olnud aga ainus moment, kus saarlased kohtunikega kurjustasid. Neid häiris ka see, et veel enne kirjeldatud Pürgi olukorda käis Nõmm käes olnud palliga karistusala joone kohal - jalad olid seejuures kastist väljas ning seetõttu eeldati, et ka pall, mistõttu sooviti trahvilööki. Samuti nõuti üks hetk Markus Soometsale teist kollast kaarti olukorras, kus ta oli võõrustaja kukutanud Flora karistusala ees.

5. Mängu parim - Markus Poom

Kohtumise saatuse otsustasid standardolukorrad ning ei Sergei Zenjovil poleks olnud kiiret vastust Kure esimesel viigiväravale ega Henrik Pürgil võimalust lüüa emotsionaalset võiduväravat, kui poleks olnud perfektset palli, mida rünnata. Mõlemal juhul näitas Markus Poom oma imelist vasakut jalga, millega andis suurepärased tsenderdused, mis aitasid sedapuhku Flora olulise kolme punktini.

31. juulil kell 19.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora  2:3 (0:1)
72. Michael Schjönning-Larsen, 84. Joonas Soomre - 22. Rauno Alliku, 75. Sergei Zenjov, 90+2. Henrik Pürg

Väravasöödud: 72. x, 84. Mattias Männilaan - 22. Martin Miller, 75., 90+2. Markus Poom
Hoiatused: 18. Moorits Veering, 20. Märten Pajunurm, 60. Silver Alex Kelder, 90. Ingmar Krister Paplavskis, 90+1. Otto-Robert Lipp - 31. Markus Soomets
Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras