Luup peale | Legion kasutas pärnakate uimasuse ära ning lõpetas avaringi plusspunktidega (1)

Täna oli Legioni, mitte Vapruse päev. Foto: Oliver Tsupsman

Koduse tšempionaadi punane latern Tallinna Legion pani otsese vastase Pärnu Vapruse 3:0 selili ning lõpetab avaringi plusspunktidega.

Mõlemad meeskonnad saabusid kohtumisele võidumõtetega, sest päev varem suutis Legioni ja Vapruse otsene konkurent Kalev mõnevõrra üllatavalt alistada Tammeka ning tõusta tabelis kaheksandale kohale.

Esimene poolaeg kulges mõlema tiimi jaoks üpriski rabedalt, sest ohtlikke olukordi tekkis emmal-kummal vähe ning tehnilist praaki tuli sisse pidevalt.

Kohtumise esimene ohtlik võimalus tekkis 17. minutil, kui Markus Vaherna spurtis mööda paremat äärt vastaste kasti ning söötis vabaks jäänud Nikita Ivanovile, kes virutas palli üle värava.

Ligi 18 minutit hiljem oli Vapruse mängu seni ohtlikuim olukord, kui poolkaitsja Sander Sinilaid jooksis palliga Legioni värava suunas ja virutas ligi 25 meetrilt peale, kuid pall lendas napilt väravast mööda.

Nikita Ivanov lõi Vapruse võrku kaks palli. Foto: Oliver Tsupsman

Kohtumise avavärav sündis 41. minutil, kui Legioni äärekaitsja Ivan Timofejev liikus paremalt äärelt keskele, söötis Ivanovile, kes võttis esimese puutega palli omaks, teisega liikus kõrvale ja kolmandaga virutas nahkkera Hendrik Vainu selja taha - 1:0.

Teise poolaja algus möödus suuresti Legioni taktikepi all ning pealinlastel oli kasutada hulganisti standardolukordi, mille Pavel Dõmov moel või teisel ära käkkis.

Umbes 70. minutil sai selgeks see, et Legion domineeris kohtumist juba ka psühholoogilisel tasandil, sest Vapruse mängijates oli näha selget frustratsiooni ning ebamugavust väljakul.

84. minutil sündis Legioni ja Ivanovi teine värav, kui noor Legioni ründaja sai vasakult äärelt audiviske rinnale, Ivanov võttis palli omaks ning pööras kasti, kust läks ka löögile ja pall maandus Vainu väravas - 2:0.

Sel hetkel tundus, et Vaprus peab võtma riske, et päästa vähemalt viigipunkt, aga seda ei suudetud ning viis minutit pärast Legioni teist väravat tuli ka kolmas, kui Aleksandr Volodin andis nurgalöögist kavala söödu kastijoonele, kus oli Dõmov, kes virutas koheselt peale ning Martin Kase seljast põrkas pall Vapruse võrku - 3:0Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:

1. Väga rabe esimene poolaeg

Mängud otseste vastastega on teada-tuntud kuue punkti kohtumised, kus mõlemad meeskonnad annavad endast maksimumi, kuid esimesel poolajal ei paistnud kusagilt, et keegi endast maksimumi annaks - ebakõlad mängijate vahel ja lubamatud tehnilised praagid.

Teisel poolajal oli näha, et Legion püsis paremini mängus sees ning pärnakad olid mängu lõpuni raskustes. Ka kohtumise järel tõdes Vapruse kapten Magnus Villota, et meeskond ei saanud täna millegagi hakkama.

2. Legion lõpetas avaringi plusspunktidega

Legioni võit Vapruse üle viis tallinlased tõotatud maale, kus kõikidel tiimidel on plusspunktid kirjas. Avaring on nende jaoks lõppenud ning tuleb Legioni noorte ees kaabut kergitada, sest vaatamata raskele olukorrale suudeti mängida kaasahaaravat jalgpalli ning iga kohtumisega muututi paremaks.

Mõnevõrra õnnelik peab olema ka Vaprus, sest hetkel oleksid just nemad tabelis viimasel kohal, kui Legion poleks nelja miinuspunktiga tänavust hooaega alustanud. Kohati on näha, miks Legion, Vaprus ja Kalev on tabeli kolm viimast, aga vähemalt on seal lõpus tihe konkurents.

3. Mängu parim - Nikita Ivanov

Möödunud hooajal näitas just Ivanov, et tegu on väga põneva ründajaga. Ta on tänavusel hooajal olnud Legioni ründemängu liider ning tubli töö tulemusena lõi ta Vapruse vastu kaks väravat.

Kindlasti tasub kiita ka Legioni äärekaitsjat Ivan Timofejevit, kes oli paremal äärel väga distsiplineeritud ning tekitas hulganisti ohtlikke olukordi.

23. aprillil kell 14.30 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion - Pärnu JK Vaprus 3:0 (1:0)
41., 84. Nikita Ivanov, 89. Pavel Dõmov

Väravasöödud: 41. Ivan Timofejev, 84. Aleksander Švedovski, 89. Aleksandr Volodin
Hoiatused:  77. Aleksander Švedovski, 87. Ivans Baturins, 90+2. Pavel Dõmov, 90+2. Sergei Terehhov - 43. Uku Kõrre, 52. Martin Kase, 62. Virgo Vallik, 90+2. Magnus Villota
Mänguolud: +9, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras