Luup peale | Levadia tegi Kalevi vastu kindlalt oma ära (galerii!) (0)

Premium liiga pühapäeva lõpetasid Lillekülas Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalev. Koduvõistkond suutis klassi kindlalt maksma panna ning mäng tüüriti seisuga 3:0 võidusadamasse.

• Vaata Jana Pipra galeriid siit või artikli alt!

Mäng kulges algusest peale Levadia marulise pressi all ja Kalev pääses palliga vastase väljakupoolele esmakordselt alles paarikümneminutilise mängu järel. Tundus vaid aja küsimus, mil Levadia skoori avab ning täpselt nii ka oli - 22. minutil Maksim Podholjuzin justkui viskas palli jalaga üle Kalevi kaitseliini ning euromängust B36 Torshavniga kõrvale jäänud ründeäss Juri Kolomojets lahendas olukorra külmavereliselt väravaks. Kalev vajas väravajärgselt kosumisaega ning indu juurde saanud Levadia kasutas oma võimaluse ära viis minutit hiljem, kui Bogdan Vaštšuki poolt kasti tõstetud palli suunas peaga väravasse Robert Kirss.

Teise poolaja esimese poole jooksul Levadial eriti palju võimalusi ei tekkinud, kuid olukord muutus 77. minutil, kui Vaštšuk andis madala söödu Kalevi kaitseliini vahelt läbi ning väravaks realiseeris selle vaid mõni minut varem vahetusest sekkunud Manucho. Kolmanda värava järgselt tekkis Levadial veel mitmeid võimalusi, kuid Kalevit hoidis mitmel korral vee peal puurilukk Karl Andre Vallner. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1.  Levadia tahab, Levadia võtab

Tablool olevad numbrid 3:0 ei peegelda just ühe võistkonna mäekõrgust ülekaalu, kuid reaalsuses oli Levadia Kalevist üle pea igas elemendis. Seda kinnitab ka fakt, et palliga suutis Kalev vastase väljakupoolele pääseda ning midagi rünnakulaadset ette võtta alles veidi enne 20 minuti täitumist.

Näha oli ka, et euromäng enam Levadia meestel jalgades ei olnud ja mängiti suurepärast jalgpalli, lükates rahulikult söötu, kontrollides mängu ja otsides võimalusi. Kuigi Kalev seisis kaitses ilusti ja Levadiale midagi lihtsalt ei antud (mida näitab ka lõpptulemus), neil täna erilist šanssi ei olnud.

2. Klassivahe ongi suur

Kuigi tänavune hooaeg on toonud oodatud tulemuste sekka mitmeid üllatusi, siis täna Levadia ühel neist sündida ei lasknud. Näha oli, kuidas kodumeeskond tegi kõiki liigutusi natuke kiiremini, oli natuke aktiivsem ja agressiivsem ning sellest piisas, et vormistada ilus võit.

Samas ei maksa ka Kalevile liiga teha - ei saa öelda, et nad oleks klassivahega liigselt hätta jäänud. Mängitigi teadlikult oma võimete piiril, hoiti kaitses enamus ajast asjad korras ning Levadiale jalutuskäiku ei pakutud. Tänasel päeval lihtsalt ongi Premium liiga tippmeeskonna ja tabeli punase laterna vaheline klasside erinevus niivõrd suur, et Kalevi noor koosseis terve kohtumise jooksul pea kordagi Levadia väravat tõsiselt ohustada ei suutnud.

3. Kalev kaotas väravaolukordades hetkeks valvsuse ja Levadia karistas kohe

Kalevi kaitseliin tegutses nii, nagu suutis. Suurem osa mängust hoiti taga asjad väga hästi kontrolli all, kuid nii, kui hetkeks valvsus kaotati, karistas Levadia selle ära. Esimese värava puhul unustati liini taha avanenud Kolomojets totaalselt ära ja mehel ei jäänud muud üle, kui pall Vallnerist mööda suunata. Teise värava puhul jäi Kirss Kalevi keskkaitsjate vahele täiesti üksi ning sai segamatult palli vasakusse nurka koksata. Kolmanda värava olukorras ei jõudnud äärele Trevor Elhi tsenderdust takistama jooksnud Dominik Ivkic veel tagasi suluseisuliini hoidma, kui Vaštšuk leidis sööduga liini taha Manucho, kes palli väravasse saatis. Levadia-sugusel Eesti tippmeeskonnal ei ole palju vaja, et omad momendid ära realiseerida.

4. Mängu parim - Brent Lepistu

Tuleb ära mainida, et Levadia tänases koosseisus ei olnud pea ühtki meest, kes mängu parima auhinda ei vääriks. Kapten Lepistu dirigeeris mängu ja võitles mitme mehe eest, selle eest ka mängu parima tiitel.