Luup peale | Maardu lõi Kaljule värava, kuid rõõm jäi üürikeseks (0)

Nõmme Kalju noppis Premium liigas viienda järjestikuse võidu, alistades Maardu Linnameeskonna võõrsil 4:1.

Ivan Lobai viis Kalju juba 11. minutil juhtima, kuid puudutas ise natuke hiljem tsenderdust käega, kinkides kodumeeskonnale penalti, mille Ilja Zelentsov ka realiseeris.

Igor Subbotin taastas poolaja lõpus Kalju eduseisu ning teisel poolajal suurendasid vahet Vladimir Avilov ja Kaspar Paur.

Avilov korjas aga lõpu eel ka kaks kollast kaarti, mis jätab ta eemale medaliheitluse seisukohalt väga tähtsast mängust Paide Linnameeskonnaga.

Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Mäekõrgune tasemevahe

Maardul oli ka lubavaid perioode, kuid neist on vähe põhjust rääkida, kui tänavuste omavaheliste mängude tulemused on Kalju kasuks 5:0, 6:0, 4:0 ja nüüd 4:1. Täna tegi Kalju ideaalsest kaugele jääva esituse, kinkis penalti ja võttis rumala punane kaart, aga edunumbrid olid ikkagi kindlad mis kindlad. Vladislav Ogorodnik ütles mängu järel, et püsimajäämiseks tuleb neil nüüd ka suurklubidelt punkte võtta, kuid see näib seninäidatu põhjal ebarealistlikuna. Terve senise hooaja jooksul on nad ainult ühe korra esineliku klubide üllatamisele lähedal olnud, kui kaks nädala tagasi Paide vastu edu teisel poolajal maha mängiti.

2. 20 minutiks näis kõik lahtine

Ometi on jalgpall nii ettearvamatu mäng, et väikeste detailide kokkulangemisel võinuks tänagi kõik hoopis teisiti minna. Kalju valitses mängu algust totaalselt, kuid realiseeris oma võimalustest ainult ühe, samal ajal kui Maardu ainus šanss sündis tänu Kalju kaitsja õnnetule puutele, aga tablool seisis 1:1. Ja äkitselt hakkas Kalju lihtsates olukordades eksima, samal ajal kui Maardu ammutas iga minutiga enesekindlust juurde ja vahepeal sunniti Pavel Londak lühikese aja jooksul lausa kolmele tõrjele. Poolaja lõpu eel taastas Kalju siiski oma eduseisu ja mäng vajus tagasi ootuspärastesse rööbastesse, kuid kahtlemata said maardukad siit värske meeldetuletuse, et jalgpall on tõepoolest ümmargune.

3. Medalid on laual

Kalju on viimasel ajal hoolsalt kohustuslikke punkte noppinud ja nii näeme tabelisse vaadates, et teist ja neljandat kohta lahutab tabelis vaid kolm punkti, kusjuures Levadia, Paide ja Kalju kolmiku sees on kõigis paarides üks omavaheline mäng veel ees ootamas. Kui hõbeda ja pronksi vahe on sisuliselt üsna vähetähtis, siis kolmest klubist üks peab leppima neljanda kohaga, millega kaasneb risk jääda uuel aastal euromängudeta.

4. Mängu parim - Igor Subbotin

Maximilliano Ugge lahkumise järel Kalju kaptenipaela enda käe ümber saanud Subbotin on tasapisi tõusnud meeskonna üheks liidriks ka mänguliselt. Tänagi oli just tema tabamus see, mis lõpetas Kalju jaoks mängu raskeima perioodi ja juhatas nad uuesti sõiduvette. Viimasest üheksast mängust, kus ta osalenud on, on Subbotin jala valgeks saanud koguni kuues.

1. oktoobril kell 19 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 1:4 (1:2)
18. pen. Ilja Zelentsov - 11. Ivan Lobai, 41. Igor Subbotin, 53. Vladimir Avilov, 58. Kaspar Paur

Väravasöödud: 18. Klimentii Boldõrev - 11., 41. Max Mata, 53. Reginald, 58. Igor Subbotin
Hoiatused: 77. Aleksandr Volkov, 79., 84. Vladimir Avilov
Eemaldamine: 84. Vladimir Avilov
Mänguolud: +9, vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras