Luup peale | Maardu sai kolm minutit seitsmendat tabelikohta nautida, aga Tulevik pääses viigiga (0)

Maardu Linnameeskond ja Viljandi Tulevik pidasid maha igati haarava lahingu, kus nähti arvukalt väravavõimalusi ja nelja väravat, neist kaks penaltipunktilt.

Täiesti võrdne ja erakordselt võimalusterohke avapoolaeg nägi kahte kiiret väravat, kui Kristjan Kask viis 10. minutil hea löögiga Tuleviku juhtima ning Vladislav Ogorodnik viigistas kaheksa minutit hiljem veelgi võimsama kauglöögiga.

Tuleviku poolkaitsja vahetas söödu Illimar Loigoga, murdis paremalt trahvikasti ning saatis võrdlemisi terava nurga alt võimsa löögi tagumisse ristnurka. Maardu äärekaitsja trumpas selle esituse aga üle, kui pall põrkas talle kaitsja puutest 20 meetri kaugusel väravast ette ning Ogorodnik virutas selle viivitamatult posti põrkest väravasse.

Teisel poolajal kaldusid pallivaldaminne, pealelöögid ja ohtlikud olukorrad pigem Maardu kasuks, kuid võitu see neile ei toonud. 49. minutil realiseeris küll Ilja Zelentsov Vitali Gussevi poolt teenitud penalti, kuid juba paar minutit hiljem skooris omakorda teises väljakuotsas Vladislav Zanfirovi teenitud penaltist Kaimar Saag.

Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Ootamatu jookse-ja-löö jalgpall

Vastu kõiki ootusi kujunes avapoolaeg erakordselt lahtiseks heitluseks, kus mõlemal poolel oli palju võimalusi ja teisel päeval võiduks vaheajale siirduda ka näiteks 4:4 viigiseisul. Mängu alguses ei ennustanud sellist möllu miski, kuid Kristjan Kase täpne löök täpselt kümne minuti täitudes tõmbas tuurid üles. Maardul hakkas otsekohe kiire ning Ogorodniku täpne kauglöök sisendas neisse ka eneseusku.

Järgnes hoogne lahing, mis liikus ühe värava alt teise alla. Tuleviku poolelt jõudsid lähedale David Onyeanula, Saag ja Tanel Lang, kuid Ilja Kassjantšuk tegi head tõrjetööd. Maardu poolelt omakorda said Sho Hayasaka ja Domantas Antanavicuse löögid tõrjutud Ingmar Krister Paplavskise poolt ning korra oli Saag lähedal ka omaväravale, kui Loigo palli joonelt päästis.

2. Maardu julgus muutis mängu nauditavaks

Jalgpalliväljakul ei ole julge hundi rind pahatihti rasvane, aga igal juhul muudab see mängu pealtvaatajate jaoks oluliselt põnevamaks. Maardu läks ka teisele poolajale isukalt peale, saavutas territoriaalse ülekaalu ja näis esimese hooga ka selle eest tasutud saavat, kui Gussev Kase poolt karistuslöögiolukorras pikalt tõmmati ja Zelentsov järgnenud penalti realiseeris. Maardu sai virtuaalses liigatabelis aga vaid mõned minutid seitsmendat kohta nautida, sest kohe tegi Erik Grigorjev oma kastis kiirrünnakut takistades vea Zanfirovile ning Saagi realiseeritud penalti lükkas Maardu uuesti viimaseks.

Kodumeeskond jätkas aktiivsema poolena, samal ajal kui Tulevik keskendus pigem seljataguse kindlustamisele ja mängutempo allalöömisele, lootes ise kontrarünnakute ja standardolukordade peale. Kotaro Amemiya, Grigorjev ja Antanavicius olid kõik lähedal, et Maardu uuesti ette viia, kuid keegi neist ei jõudnud nii lähedale kui Onyeanula teises väljakuotsas - noore Nigeeria ründaja kauglöök 72. minutil põrkas rikošeti kaudu posti! Vahetult enne mänguaja täitumist sai Maardu samuti kuldse võimaluse, aga Gussev ei suutnud tühja värava ees Zelentsovi tsenderdust tabada.

3. "Uforingid" toovad Maardule õnne

Maardu linnastaadioni muru katavad jätkuvalt kummalised ringikesed, mis meenutavad ufode maandumispaika. Väljak teenis kibedat kriitikat juba üle-eelmises voorus, kui FC Kuressaare toonane peatreener Jan Važinski ütles: "Sellisel väljakul mängiti viimati Vene ajal ja Premium liigas ei tohiks sellistes oludes üldse mängida." Sellest hoolimata hindas jalgpalliliit Maardu linnastaadioni ka täna rahuldavaks.

Maardu näib end sellistes oludes igati mugavalt tundvat, olles teeninud koduplatsil oma 16 punktist koguni 12 ehk 75%. "Uforingide" peal mängides on saldoks kahest mängust neli punkti.

4. Mängu parim - Ilja Zelentsov

Maardu keskväljahing oli alati sündmuste keskmes ja aitas Maardul pallivaldamise enda kontrolli alla saada. Tema standardolukorrad ja muud tsenderdused külvasid pidevalt Tuleviku värava ees ohtu.

28. augustil kell 18.30 Maardu linnastaadionil

Maardu Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik  2:2 (1:1)
18. Vladislav Ogorodnik, 49. pen. Ilja Zelentsov - 10. Kristjan Kask, 52. pen. Kaimar Saag

Väravasöödud: 18. x, 49. Vitali Gussev - 10. Illimar Loigo, 52. Vladislav Zanfirov
Hoiatused: 40. Ilja Zelentsov, 51. Erik Grigorjev, 57. Domantas Antanavicius, 87. Vladislav Ogorodnik, 90+1. Vadim Aksjonov - 83. David Onyeanula
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras