Luup peale | Mis masendav Juventus ja imeline Chelsea? Jalgpall on õnneks endiselt ümmargune ja Federicod selles väga head (0)

Federicod omavahel. Foto: Scanpix / Massimo Pinca / REUTERS

Räägitakse, et pole mitte midagi ümaramat kui jalgpall. Tundub tõesti, sest Thomas Tucheli imeline Chelsea käis külas kohutavas vormis Juventusel ning naaseb Londonisse kaotusega.

Jalgpalli ei mängita õnneks paberil ja platsile astusid ühed üksteist meest teise üheteistkümne mehe vastu. Chelsea valdas küll kaks kolmandikku mänguajast palli ja tegi kaks korda rohkem pealelööke, ent ei saa kusagilt otsast väita, et Juventuse võit olnuks teenimatu. Massimiliano Allegri mänguplaan töötas valatult ning ta pani Meistrite liiga valitseva tšempioni stiilipuhtalt kummuli.

Esimesel poolajal Allianzi staadionil liialt ohtlikke võimalusi ei nähtudki, aga kohtuniku stopper oli jõudnud teise poolaja avavilest tiksuda vaevalt kümme sekundit, kui võrk juba sahises. Söötjaks Federico Bernardeschi ning lahendajaks Federico Chiesa. Valitsevad Euroopa meistrid ehk itaallased näitasid lõpuni kõrget klassi ning suutsid toonase finaali kaotajad ehk inglased taas nukrana koju saata.

Chelsea ei ole oma kurbuses üksinda, sest nädal on õnnetu olnud mõlemale mullusele Meistrite liiga finalistile. Eile sai PSG-lt 0:2 lüüa Manchester City. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud

1. Imelised Federicod

Fiorentina on jalgpallile kasvatanud kaks väga talendikat ründajat, kelle pealt Itaalia koondis ja Juventus nüüd vilju nopivad. Nendeks meesteks on Federico Chiesa ja Federico Bernardeschi - seejuures on neist esimene veel endiselt Fiorentina mängija ja Juventuses vaid kahe-aastasel laenul, ent ilmselt on ülemineku püsivaks vormistamine formaalsus, sest vastav punkt on ta laenulelepingus sees.

Chiesa tegi endale EM-il nii kõvasti nime, et valiti turniiri sümboolsesse koosseisu. Bernardeschi sekkus aga finaalis vahetusest just vigastada saanud Chiesa asemel ja oli üheks meheks, kes penaltiseerias palli võrku saatis.

Cristiano Ronaldot enam Juventuses ei ole ning täna ei saanud kaasa lüüa ka Alvaro Morata ja Paulo Dybala. Ründeraskus langes peaasjalikult just kahe Federico õlgadele ning nad tegid oma töö ideaalselt ära. Nende koos sepistatud värav oli ideaalne viis, kuidas mõlema mehe parimad omadused esile tulid. Bernardeschi mängis endale omaselt ehk loovalt ja suutis anda kavala läbisöödu Chelsea kaitseliini taha. Chiesa saabus sinna aga marulise läbijooksuga ning rammis kaitsjat trotsides palli täie jõuga lati alla.

Chelsea peab lihtsalt lootma, et nende fännid olid veel endale puhvetist märjukest tarnimas, sest värav võttis teise poolaja alguses aega kõigest kümme sekundit.

2. Jalgpall on väga tore

Eelmisele nädalavahetusele läks Chelsea vastu sisuliselt Euroopa kõige kuumema meeskonnana. Inglismaa liigas oldi kaotuseta ja kõigest ühe viigi peal, Meistrite liigas täiseduga ja mis kõige olulisem - mängupilt oli suurepärane. Thomas Tucheli ideed toimisid, Lukaku lõi väravaid ja tank mürises aina edasi

Juventus mänis täpselt nädala eest maha võidu AC Milani vastu ning nii olid nad esimese nelja vooru järel liigas kõigest kahe punkti peal ja väljalangemistsoonis. Nädalavahetusel alistati küll 1:2 kaotusseisust Spezia, aga samuti sai rääkida viimase 65 aasta kehvimast seeriast.

Siin saabub mängu aga kognitiivne dissonants. Hooaega ajalooliselt halvasti alustanud Juventus sai kodus probleemideta jagu valitsevast Euroopa meistrist Chelseast. Nüüd saavad jalgpallisõbrad morsiklaasi taga arutada hoopis seda, kuidas Chelsea on järjest kaks kaotust saanud ning Juventusel on Meistrite liigas kaks võitu väravate vahega 4:0.

3. Chiellini ja Bonucci on vinged vanamehed

Eks see ole rohkem fakti konstateerimine. Aga isegi mängus, kus Giorgio Chiellini esimesel 82 minutil platsil ei olnud ning toodi sisse viimaseks kümneks minutiks, et taga kindlust betoneerida, suudab ta oma ära teha. Mängu otsustavatel hetkedel libistas ta pallile ette, noh nagu Chiellini ikka, ning järjekordne Chelsea ohtlik võimalus sai sellega nullitud. Ja sellele ei järgnenud samuti mitte midagi ootamatut ehk Chiellini lasi looma välja nagu oleks ta taas Euroopa meistriks tulnud või Kristjan Remmelkoor tähistaks jalgpalli mälumängu Eesti meistritiitlit.

Mees, kes tunneb Chiellinit paremini kui oma abikaasat ehk Leonardo Bonucci on samuti vinge. Kuigi Romelu Lukaku pääses ikka paaril korral löögile, siis on meemimeistrid juba tööle astunud. Bonucci taskud on asju täis.

Torino Juventus - Londoni Chelsea 1:0 (0:0)