Luup peale | Mitrovici eemaldamine tegi lõpu põnevaks, kuid Levadia hoidis napist varajasest edust kinni (galerii!) (1)

Tallinna Levadia ja Tartu Tammeka vaheline Premium liiga 32. vooru kohtumine kulges suures osas rahulikult, aga sai põneva alguse ja lõpu. Levadia läks juba neljandal minutil penaltist 1:0 juhtima ning selle seisuga mäng lõppeski, kuigi Milan Mitrovici eemaldamise tõttu mängisid rohesärgid viimased 17 minutit (koos üleajaga) vähemuses.

Kohe matši esimesest lubavamast momendist teenis Levadia penalti. Mark Oliver Roosnupp andis läbisöödu karistusalasse ning puurivaht Richard Aland jäi kasti nurgas Liliu vastu pisut hiljaks, niites brasiillase murule. Kohtunik Karl Koppel osutas penaltipunktile, kust Zakaria Beglarišvili saatis palli kindlalt alla nurka ja Alandi valesse suunda. Beglarišvili sai tänavu Premium liigas kirja oma 20. tabamuse, taastades väravaküttide edetabeli liidrina viieväravalise edumaa Robi Saarma ees.

Edasi kulges mäng selles mõttes sidusalt, et pall püsis pidevalt mängus (aute ega vigu polnud palju) ning meeskonnad (rohkem Levadia) said teha järjest pikki pallivaldamisi, ilma et oleksid mänguvahendit vastasele kaotanud. Tempo oli aga madal ja ohtlikke olukordi vähe.

Üks parimaid momente tekkis 14. minutil, kui Tammeka keskkaitsja David Addy kaotas palli Beglarišvilile. Appi ruttas kõrvalt Reio Laabus, kellest Eesti passiga grusiin triblas mööda, kuid Beglarišvili sattus liiga kehva nurga alla ning ei tabanud väravat.

Tammeka jõudis karistusalast löögile 33. ja 36. minutil, ent vaid üheks puuteks aega omanud Taijo Teniste ega ka Henri Välja ei tabanud samuti väravat.

78. minutil sai Mitrovicist esimene mängija, kes jõudnud tänavu Premium liigas kolme punase kaardini. Arvuline ülekaal lubas Tammekal lõpus suruma hakata ja 90+1. minutil kohtumise parima viigivärava-võimaluse tekitada - Sander Puri pääses 15 meetrilt kaitsjate vahelt löögile, aga Karl Andre Vallner tõi palli hea tõrjega altnurgast välja.

Levadia värav jäigi sel Premium liiga hooajal Tammeka jaoks kõigis neljas omavahelises mängus lukku. Tähelepanekuid mängust:

1. Mitrovic ja Artjunin hoiavad vastasseisu punasena

78. minutil tegi Mitrovic keskjoone juures vea Dominic Laaneotsale. Ta libistas küll palli, aga niitis ühtlasi ka vastase jalust maha. Siis lükkas Mitrovic pärast vilet palli eemale ja tõukas Laaneotsa kahe käega rindu, nii et viimane kukkus. Koppel näitas Mitrovicile nende tempude järel kahte kollast kaarti järjest ning seetõttu ka punast. Pingil avaldas seepeale ebaviisakalt arvamust abitreener Artjom Artjunin, kes samuti eemaldati.

Viimased kümme Levadia ja Tammeka vastasseisu Premium liigas on nüüd andnud kokku kümme punast kaarti! Neist kaheksa mängijatele, kaks treeneritele. Kuus Tammekale, neli Levadiale.

Täna neljases kaitseliinis paremkaitsjat mänginud Rasmus Peetsonil pisut vedas, et tema ei saanud punast kaarti juba 59. minutil, kui tal oli üks kollane kaart avapoolajast all ja kui ta äärel selge veaga Henri Käbliku maha sikutas.

2. Verinoore Kristali põhikoosseisudebüüt

Alles 14-aastasel Patrik Kristalil oli varasemast kiras üheksa Premium liiga mänguminutit, mis olid tulnud kolm kuud tagasi samuti Tammeka vastu. Nüüd pääses ta kõrgliigas esmakordselt põhikoosseisu ja mängis 63 minutit. Ta sai kirja kollase kaardi (53. minutil Aleksandr Kuhharevile sisselibistamise eest).

Kristal avanes Tammeka väljakupoolel vabadesse tsoonidesse hästi. Olukordade viimaseid sööte ei suutnud ta siiski omadeni toimetada, palle läks tema jalalt kaotsi (näiteks 11. minutil sai ta Artur Pikalt läbisöödu karistusalasse ning Kristali poolt värava ette suunatud pall jäi pehmeks ja takerdus lähima vastase David Addy jalgadesse), aga 14-aastase nooruki kohta on ta loomulikult suurepärases seisus, kust veel edasi areneda.

3. Liliu tore žest

Ivan Stojkovici ajal suvel koosseisust külmutatud, kuid Nikita Andrejevi käe all taas mänguminuteid teenima hakanud Liliu pääses täna esmakordselt pärast juulikuud põhikoosseisu.

Avapoolajal peegeldus just Liliust kõige rohkem mängunälga, ta oli aktiivne ja liikuv ning teenis kiirelt penalti. Kohtumise jooksul tekkis tal mitu võitluslikku olukorda Addyga, ühes olukorras jäi haiget saanud Brasiilia ründaja natukeseks murule lebama. Kui aga Liliu 63. minutil välja vahetati, sammus ta enne platsilt lahkumist Addy juurde, et viimasele hea lahingu eest käppa visata. Nähtavasti oskab edurivimees pärast mängupausi tänulik olla, et saab taas matšides osaleda ja Addy-suguste kaitsjatega madistada.

4. Mängu parim - Bourama Fomba

Esimese 77 minuti põhjal võiks parimaks valida Milan Mitrovici, aga kuna ta korjas seejärel ebavajaliku punase kaardi ja jättis meeskonna vähemusse, siis tasub mängu parima nimetusega tunnustada Mitrovici keskkaitsepartnerit Bourama Fombat, kes samuti palju olukordi klaaris ja õigetel hetkedel kehaga vastaste ründajad palli pealt ära lükkas.