Luup peale | Narva taasleitud väravamasin ei lubanud Viljandil püsimajäämist kindlustada (galerii!) (0)

Narva Trans võttis Viljandi Tulevikult võõrsil veenva 2:0 võidu ja jätkab võitlust viienda tabelikoha nimel.

Alles sügisel väravamootori tööle saanud Eduard Golovljov lisas oma kontole mõlemal poolajal ühe värava, kuid pinge püsis mängus peaaegu lõpuni välja.

Võit kindlustanuks Viljandi Tuleviku püsimajäämise, aga nüüd jätkub pinget veel ka sellesse tabeliosasse. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tormituule toel ja vastu

Mäng algas tormilähedases ilmas Tuleviku taganttuulega ja kergel initsiatiivil. Kristjan Kasel ja Mark Eduril olid ka võimalused kodumeeskond juhtima viia, kuid poolaja teine pool kuulus selgelt Transile. 34. minutil saatis Eduard Golovljov Aleksandr Zakarljuka söödust palli tagumise posti kõrvale, seisuks 0:1, ning enne vaheajale suundumist tabas Zakarljuka löök karistusalakaarelt veel ka latti.

Viljandi meeskond saabus ka teisele poolajal innukalt, kuid nüüd oli tuul nende vastu ning initsiatiiv kandus aja kuludes jällegi üha selgemalt Transile. Pinge püsis siiski kaua, sest narvalased ei proovinudki tempot maha lüüa, vaid janunes uute väravate järele ja see jättis Tulevikule võimalusi kontrarünnakuteks. 81. minutil sai kõik siiski selgeks, kui Markas Beneta sööt leidis kastijoonelt jällegi Golovljovi, kes jõudis palli omaks võtta ja mõõdetud löögi lähema posti kõrvale läkitada. Transi ülekaal oli lõpuks päris selge ning parema realiseerimise korral võinuks nad veel mitmeid väravaid lüüa.

2. Golovljov muudkui lööb ja lööb

Enne eelmise vooru mängu Maardu Linnameeskonnaga oli Eduard Golovljovil sel hooajal kirjas vaid üks Premium liiga värav. Kaks mängu hiljem on koos juba viis. Samal ajal on mees väravasoonest viimast võtnud ka karikavõistlustel ja teises liigas duubli eest, kogudes ühtekokku viimase kahe nädala jooksul nelja mänguga 15 väravat! Täna võinuks sündida ka kübar, aga mitu väga head šanssi jäid veel kasutamata.

3. Pinge püsib

Neutraalne jalgpallisõber võis sellise tulemuse üle rõõmustada, sest Trans jätkab nüüd pingelist heitlust viienda koha pärast ja Tulevik peab veel muretsema püsimajäämise kindlustamise nimel. Viljandlaste seis näib küll üsna kindel, aga ees ootavad kaks mängu lähikonkurentidega, mille kaotamine võiks nad veel tõsiselt higistama ajada. Trans püsib aga Tammekast vaid ühe punkti kaugusel.

4. Mängu parim - Aleksandr Zakarljuka

Trans võimutses keskväljal ning eriti silmapaistvalt tegutses seal just Zakarljuka, kelle head söödud avasid rünnakuid. Samuti tõusis ta ise edukalt üles, jagas otsajoonelt väravasöödu ja tabas kauglöögist latti.