Luup peale | Ojamaa tribling ja Lepiku imeline sekkumine põhjustasid Transile suurima kodukaotuse (galerii!) (0)

Premium liiga liider Tallinna Flora alistas 29. voorus võõrsil Narva Transi 4:0. Kaks väravat lõi Mark Anders Lepik, ühe tabamuse said kirja Konstantin Vassiljev ja Henrik Pürg.

Esimesel poolajal domineeris ja omas paremaid võimalusi Flora. Kuuendal minutil tegi Sergei Zenjov paremal äärel hea läbimurde ja andis terava palli värava ette, kus Rauno Alliku jalg selleni väga napilt ei ulatanud.

Skoor avati 21. minutil. Henrik Ojamaa purjetas karistusalasse ning söötis kõrvale Vassiljevile, kes sahistas ühe puutega võrku - 0:1!

Avapoolaja lõpus puges Alliku vasakust äärest osavalt Aleksandr Kulinitši ja Deniss Taraduda vahelt läbi ning söötis karistusala keskele, kus Mihkel Järviste löök ebaõnnestus. Mõned minutid hiljem pääses Henrik Pürg Vassiljevi kornerit kenasti ründama, kuid suunas palli väravast mööda.

Teisel poolajal haaras initsiatiivi Trans, kes oli 50. minutil viigiväravale ülilähedal. Kulinitš andis hea tsenderduse ning Prõjomov lõi Pürgi tagant peaga kuuelt meetrilt latti.

Flora mängis kannatlikult ning saavutas kontrarünnakust 74. minutil teise värava. Marko Lipp andis pika palli ette, Lepik jooksis korraga kaks Transi keskkaitsjat - Taraduda ja vahetusest sekkunud Artjom Škinjovi - üle, mängis karistusalast välja tormanud Aleksei Matrossovist mööda (kuigi viimane sai korraks põlve vahele) ning lükkas palli alla nurka. 0:2!

Juba ülejärgmisel minutil leidis Vassiljevilt söödu saanud ja kasti sisenenud Lepik üles sama väravanurga - 0:3!

Sellega oli mäng sisuliselt tehtud. Lõppskoor vormistati 82. minutil nurgalöögist. Vassiljev tsenderdas, Pürg jooksis end Aleksandr Zakarljukast vabaks ja lõi peaga alla nurka - 0:4! Vassiljev sai seega täna kirja lisaks väravale kaks resultatiivset söötu.

Flora on nüüd Premium liigas kaotuseta 44 kohtumist järjest ning omavahelistes liigamängudes Transiga 28 matši järjest. Tallinna rohevalged vajavad veel enne Premium liiga hooaja lõppu seitsmest mängust nelja võitu, et olla meistritiitlis sada protsenti kindlad. Trans jätkab kuuendal tabelireal.

1. Ojamaa triblamiskunst

Ojamaa ei saanud kirja lihtsalt tavalist väravasöötu, vaid tema eeltöö avapoolaja ainsale tabamusele oli võimas. Keskjoone lähistelt karistusalasse purjetades konksutas Flora vasakäär end mööda nii Kulinitšist, Bi Sehi Elysee Iriest kui ka Taradudast, enne kui andis täpse söödu Vassiljevile. Väravalööja andis oma žestidega mõista, et selle tabamuse peakangelane ei ole mitte tema, vaid Ojamaa.

Seda, kui suur peavalu Ojamaa Transi jaoks oli, näitab fakt, et kohtumise mõlemad kollased kaardid läksid avapoolajal narvalastele just Flora vasakääre vastu tehtud vigade eest. Kaardi võtsid keskväljamehed Bi Sehi Elysee Irie ja Deniss Poljakov.

2. Vahetuse ülikiire mõju

Trans tegi juba vaheajal ära kaks vahetust, mis aitasid narvalaste mängupilti aktiviseerida. 66. minutil tegi kodumeeskond kolmanda vahetuse ning liigutas selle käigus oma hooaja parima väravaküti Deniss Dedetško keskkaitsest rünnakule.

Flora tegi oma esimese vahetuse alles 73. minutil, aga erinevalt piirilinlaste käikudest kandis see lüke kiiresti ka reaalset vilja. Lepik mängis kohe oma esimeste puudetega Matrossovist mööda ja saatis palli väravanurka. Lepiku väljakule astumisest oli kulunud kõigest 47 sekundit, kui pall oli tema jalast Transi võrgus.

See polnud aga veel kõik. Lepiku platsile sisenemisest oli möödas vähem kui kaks ja pool minutit, kui tal oli kirjas juba kaks tabamust. Et anda sellele saavutusele konteksti: eelmisest kaheksast Premium liiga kodumängust mitte üheski polnud Trans lasknud endale lüüa tervel vastasmeeskonnal rohkem kui ühe värava, nüüd aga lõi üks konkreetne vastasmängija 147 sekundit väljakul olnuna kaks!

3. Suurima kodupubliku ees suurim kodukaotus

Tänast kohtumist jälgis Narva Kalev-Fama staadionil vihmasajust hoolimata 328 pealtvaatajat, mis tähistab Transi käimasoleva hooaja kodumängude publikurekordit. Keskmine publikunumber on Narvas 180.

Pealtvaatajad (kui välja arvata Flora fännid) valisid aga vale mängu, mida nii paljukesi jälgida, kuna tänane 0:4 kaotus tähistab ühtlasi Transi hooaja suurimat kodukaotust. Seni oli Trans esinenud kodus võrdlemisi edukalt: võite on teenitud Narvas poole rohkem kui võõrsil ning väravate vahe on kodus positiivne, võõrsil seevastu -14.

4. Mängu parim - Mark Anders Lepik

Enne Lepiku sekkumist oli kohtumise saatus lahtine, mängupildi järgi polnud Flora eduseisu neljakordistumist küll paista. Aga kaks ja pool minutit hiljem oli ründajal kaks väravat kirjas ja mäng tehtud.