Luup peale | Päästerõngast kinni haaranud Legion jättis Vapruse uppuma (galerii!) (0)

Magnus Villota ja Erko Jonne Tõugjas võitluses palli pärast. Foto: Svetlana Tšižova

Pärnu Vapruse ja Tallinna Legioni vahelises Premium liiga 27. vooru kohtumises lahkus platsilt võitjana külalismeeskond, kes jättis tabeli punase laterna ehk pärnakad üksinda uppuvale laevale.

Matši algusest oli kulunud mõni minut, kui Sander Sinilaid pani kena karistuslöögi Legioni värava suunas teele. Siiski jäid mõned sentimeetrid iluväravast puudu ning poolkaitsja üritus maandus väravalatis.

Avapoolaeg kuigi palju soodsaid väravavõimalusi rohkem ei pakkunud. Nii Vaprus kui Legion võitlesid ja üritasid, kuid tihti olid sooritused kas ebatäpsed või väravavahtidele kerge saak. Palju teeniti nurgalööke ning märkimisväärse seigana teenis Legion poolaja viimase viie minutiga järjest neli karistuslööki Vapruse poole peal. Kuid mida kumbki tiim ei saanud, olid väravad.

Teist poolaega oli mängitud paar minutit, kui taas näitas oma löögijalga Sinilaid. Sarnaselt avapoolaja sooritusele maandus ka see löök latis ning Vaprus ei saanud endiselt ihaldatud juhtväravat kätte. Paar minutit hiljem paistis, et soovitud tabamus on käes läbi Ronaldo Tiismaa pea, kuid rõõm oli siiski üürike, sest enne seda oli Kevin Kauber vea teinud.

Vastu teise poolaja käiku asus aga hoopis Legion juhtima, kui 57. minutil ei suutnud Reno Mark Aleksandr Nikolajevi pikka palli korralikult puhastada, lastes mänguvahendil nii jõuda Markus Vahernani. Viimane realiseeris tekkinud võimaluse kindlalt, lüües palli vasturutanud Ott Nõmmest mööda Vapruse värava allanurka - 0:1.

Edasi hakkasid Vapruse mehed hoolega viigiväravat jahtima ning ilmselt parim võimalus selleks avanes kümmekond minutit peale Legioni juhtväravat, kui eelamainitud Sinilaid andis värava suunas korralikult tuld. Mänguvahend oligi juba võrku lendamas, kuid viimasel hetkel tõrjus selle kena hüppega joonelt Legioni kaitsja Aleksandr Nikolajev ning pärnakate viigivärav jäi sündimata.

Vapruse seis läks hoobilt palju raskemaks 78. minutil, kui Magnus Villota rammis vahetusest sekkunud Nikita Grankini maha, korjates sellega endale teise kollase, mis tähendas kokku punast kaarti ning varajast duši alla minekut.

Järelejäänud aja jooksul avanes Vaprusel nii mõnigi võimalus viigistamiseks, kuid Legion püsis südilt ja võttis olulised kolm punkti siiski ära. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vapruse ebaõnn

Pärnu Vaprus on sellel hooajal mitmed kohtumised kaotanud, pidades tunnistama vastase nappi paremust. Mitmel puhul on neid saatnud ka omajagu ebaõnne kas kaartide, äravõetud väravate või napika löögitäpsuse osas. Mäng Legioni vastu polnud selles küsimuses erand, sest kaks pärnakate üritust maandusid väravalatis, korra tõrjuti pall joonelt ja ühel puhul tühistati tabamus suluseisu tõttu. Järelejäänud hooaja jooksul saab näha, kas väravale tehtavad löögid on veel täpsemad, kas kaardisadu väheneb ja kas äärekohtuniku lipp jääb värava järel alla. Punktilisa vajab Vaprus igatahes hädasti.

Pettunud Vapruse mehed. Foto: Svetlana Tšižova

2. Legioni standardolukorrad

Vapruse vastu teenis Legion nii karistus- kui nurgalööke suurel hulgal. Märkimisväärne on aga, et nendest olukordadest ei suudetud ühtegi ära realiseerida, isegi mitte ohtlikuks saada.  Väga mitmed standardolukorrad olid Pärnu meeste jaoks kerge saak, mis võimaldas neil omakorda midagi ohtlikku tekitama hakata. Enne järgmist kohtumist Transi vastu on Legioni treeneritetiimil antud vallas kindlasti omajagu mõtteainet, sest kui ise ei löö...

Vapruse ja Legioni mehed õhuvõitluses. Foto: Svetlana Tšižova

3. Sander Sinilaiu võimalusterohke mäng

Sander Sinilaid on mees, kes Premium liiga jälgijtele tutvustmist ei vaja. 31-aastasel poolkaitsjal on aastatega hinge alla kogunenud 398 kohtumist ja 35 väravat. Selle hooaja vastavad näitajad on 26 ja 2. Parema päeva korral olnuks tal võimalus enda senise hooaja väravaarvet poolteist korda kasvatada ning meeskondlikult Vaprus otsese rivaali vastu mängu tagasi tuua. Siiski jäi kasvõi üks tabamus Legioni vastu püüdmatuks ning uusi väravaid ja punkte tuleb esmalt jahtida 10. septembril, kui kodus võetakse vastu Paide Linnameeskond.

4. Mängu parim - Aleksandr Nikolajev

Andis pika palli Markus Vahernale, mis tõi mängu ainsa värava ja olulised kolm punkti. Samuti hoidis ära Vapruse kõige potentsiaalsema viigivärava, kui ennastsalgava hüppega palli joonelt ära päästis. Samuti oli muudes olukordades kindel ja mängis oma koha välja. Noormees tegi tubli esituse, millega näitas, et väärib endiselt algkoosseisukohta.