Luup peale | Paide patuoinas pani enda meeskonna kannatama, ent Saagi duublist piisas võiduks (galerii) (0)

Bubacarr Tambedou (nr. 23) kujunes Paide patuoinaks. Foto: Svetlana Tšižova

Paide Linnameeskond sai Pärnu Vapruse vastu kirja hooaja 15. võidu, kui suvepealinlased alistati võõrsil 2:1.

Paide oli juba kohtumise algusminutitest aktiivsem ja palliga domineerivam osapool. Esimene ohtlik moment sündis 13. minutil, kui vasakult äärelt palliga Vapruse karistusala suunas jooksnud Bubacarr Tambedou konksutas Siim Aerust mööda ja läks löögile, Ott Nõmm pidi palli tõrjumiseks tegema pantrihüppe.

Minut hiljem sündis aga kohtumise esimene värav, kui Sergei Mošnikov andis paremalt äärelt mõõdetud palli Kaimar Saagile, kes lükkas selle peaga Vapruse võrku – 0:1.

Pärnakate esimese poolaja parim šanss oli 21. minutil, kui Uku Kõrre andis pika palli keskväljale, Reno Mark pikendas selle Ronaldo Tiismaale jooksu peale ja too lõi palli Ebrima Jarju väravast napilt mööda.

Paide mängijad jätkasid aktiivselt teise värava otsimist ja see kandis vilja, kui 35. minutil sai Saag kirja enda teise tabamuse. Kristofer Piht andis läbisöödu Martin Kase jalgevahelt Saagile, kogenud ründaja jooksis palliga Vapruse värava suunas, Kõrre üritas Saagi enne löögi sooritamist takistada, ent Paide mängija virutus lõpetas Nõmme selja taga – 0:2.

Avapoolaja lõpus tekkisid Paidel veel erinevad võimalused, millest võinuks skoori suurendada. Suurim patuoinas oli Bubacarr Tambedou, kes suutis mitu head olukorda ära käkkida.

Esimese poolaja patuoinas Tambedou otsustas teisel poolajal enda mängu saatuse, kui 52. minutil võttis ta vasturünnakusse läinud Virgo Valliku maha ja viis minutit hiljem sõitis ta lõppenud olukorras Nõmmele jalgadesse. Kaks kollast kaarti võrdusid punasega ja Gambia ründaja saadeti duši alla.

65. minutil lõi Vaprus esimese ja ainsa värava, kui Kristjan Kask andis läbisöödu Tiismaale, kes vajutas karistusala joonelt peale ja pall maandus Jarju väravavõrgus - 1:2.

Vaprus oli kohtumise lõpus domineerivam võistkond ning viigiväravat otsiti väga aktiivselt, kohati prooviti õnne ka kaugelt, kuid tulutult.

Ärevamad hetked juhtusid viimase kümne minuti jooksul, kui pärnakad said Paide värava lähistel mitu korda ohtlikult löögile, kuid paidelaste õnneks ei sündinud kodumeeskonna viigiväravat. Paide sai rasked, kuid vajalikud kolm punkti endale. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Vapruse sünged seeriad jätkuvad

Pärnu Vapruse viimane võit pärineb maikuust, kui Rehepapi kunstmuruväljakul alistati Kuressaare 3:1. Pärast seda on allamäge läinud kõik: karikavõistlustelt kukuti dramaatilisel moel välja, Premium liigas on järjestikuste kaotuste seeria kärisenud kümnele mängule ja võiduta seeria suisa kuueteistkümnele.

Suvepealinn vajab kõrgliigatasemele vastavat jalgpalliklubi, ent selliste tulemuste ja seeriatega on väga raske tippseltskonnas püsida ja seda peegeldab ka tabeliseis – Vaprus on põhjamudas, vahe Legioniga on hetkel viis punkti, kuid pealinlastel on kaks kohtumist vähem peetud.

Vaprus on kogunud kaheksa punkti, millest kõik on koduseinte toel tati ja tahtejõuga saavutatud. Nagu Enrico Veensalu mängujärgses intervjuus rääkis, siis mängitakse kenasti, aga punktid jäävad tulemata.

2. Kalju eksimused sobivad Paidele

Päeva esimeses kohtumises viigistas Nõmme Kalju Kuressaarega võõrsil, mistõttu sai Kalju vaid ühe punkti võrra rikkamaks. Paide ei lubanud endale Vapruse vastu eksimust ning võeti kolm punkti jõuga endale.

Tabelis on Paidel nüüd kogunenud 50 punkti, Kaljul 52, kuid jälitajal on üks kohtumine vähem peetud, kui tuleval nädalal kohtutakse Legioniga. Võit Legioni üle tähendaks Paidele kolmandat kohta ja kui paar mänguvooru tagasi sai neile häirekellasid löödud, siis hetkel võib öelda, et pole see Paide seis midagi nii kehv. Paide õnneks on kõik kaardid neile kätte mänginud just Kalju ise.

3. Mängu parim – Kaimar Saag

Vanameister tegi oma - kaks väravat, kolm punkti. Mõlemad tabamused vajasid kesktormajale omast mängulugemist. Esimesel poolajal dikteeris ta Paide ründemängu, kuid pärast Tambedou punast kaarti pidi ta vahetusse minema, mistõttu polnud Paide enam eespool nii terav.