A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Hõbedaheitlust pidava Nõmme Kalju FC hoog rauges pisut, kui JK Narva Trans nõudis teist omavahelist mängu järjest välja viigipunkti. Tulemusega 2:2 lõppenud madin nägi nii ülipikka VAR-pausi, penaltit kui punast kaarti.
Meeskonnad alustasid usinalt koheselt ning oli tunda, et mõlemal on plaan võtta kolm punkti. Kui Kalju näis olevat oma tegevustes kvaliteetsem ja konkreetsem, oli hoopis Trans see, kes skooriavamisega algust tegi. 11. minutil löödud värava eest kandis hoolt Pierre Kabore, kelle kaarlöök üle Maksim Pavlovi sai sündida tänu Zakaria Beglarišvili pikale pallile, mis põrkas hästi ette Danõl Maštšenko puutest.
Kalju kohkus vaid hetkeks ning hakkas üles võtma rünnakut rünnaku järel. Edukaks osutus 17. minuti tulek, kus pall mängiti pika pallivaldamise järel Daniil Tarassenkovile, kelle pehme tsenderduse järel koksas peaga ära Rommi Siht.
Kui mängukellal oli 50:43, kostus Kalju karistusalast konkreetset kisa - kodumeeskond on rikkunud määruseid! Vähemalt seda üritas Trans väita, kui Kabore sööt oli tabanud Maksim Podholjuzini kätt. Pall püsis sekundeid mängus, kuniks peakohtunik Juri Frischer kohtumise väikse viletörtsuga kinni peatas, et vaadata üle, kas hoopis gramm varasemas episoodis osalenud Aleksandr Nikolajev jäi tervise juurde.
Taustal hakkas aga tihe lindikerimine, et selgitada välja, kas Transile tuleks määrata penalti. Mehed ootasid ja ootasid, samal ajal kui televaatajatele pakuti olnust mitut kordust. Lõpuks, kui mängukellal oli 52:51 joonistas Frischer õhku kasti, mis tähendas, et läheb ise ekraani juurde. Ja siis, lõpuks, kui temagi oli momenti vaadanud mitu korda üle ja mängukellal oli 55:35, viipas ta penaltipunkti poole. Kõva praadimise järel lõi Beglarišvili enam kui poolteist minutit hiljem (kellal 57:11) palli võrku. Kuus ja pool minutit hiljem.
Kalju läks kergelt marru ning üheks hetkeks näis, et iga otsus on nende vastu. Vast oli seal taga ikkagi kuhjunud pingetest tekkinud frustratsioon, mis paistis välja igasse duelli minekul. Ehk Kalju mehed tormasid vastasele peale liiga jõuliselt, samal ajal kui Transi omad võib-olla lasidki end törts kergemalt ära lükata.
Kõigele vaatamata suutis Kalju siiski kainet mõistust hoida ning 71. minutil viigivärava lüüa. Selle palli saatis võrku Guilherme Carvalho, kes sai söödu oivalise ülejooksu ja avanemise teinud Mihhail Orlovilt.
Mängu lõpusirgel, mis sai lausa 12 ja poole minutilise pikenduse, jäi Kalju veel ka vähemusse. Momendi algatas ei keegi muu kui Beglarišvili, kelle pikk pall põrkas kodumeeskonna kaitsjate ette niimoodi maha, et Taaniel Usta sai indu jooksmiseks, samal aga kui tukkuma jäänud Maštšenko ainsaks õlekõrreks oli viga. Ilmselge patustamine tõi punase kaardi ning Transile karistuslöögi, mis vihises vastu müüri. Skoor jäi 2:2 peale. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Kalju ja Trans jäid hooaja lõikes täpselt viiki
Kui vaadata tabelisse, siis ei arvaks, et Kaljul ja Transil jäigi nelja mängu kokkuvõttes parem välja selgitamata (omavahelised mängud 3:0, 1:4, 2:2 ja 2:2). Eeldaks, et enamasti tegid pealinlased puhta töö ja viigimängud olid pigem juhuslikult. Trans tõestas ka seekordse mänguga, et on olnud väärt iga punkti ja võib-olla isegi rohkematki veel.
Nad on suutnud igas mängus lõigata liiga iga kaitsja hirmu Alex Matthias Tamme üsna veenvalt mängust välja ning realiseerida oma variante tugeva õnnestumisprotsendiga. Nagu ka Zakaria Beglarišvili mängujärgses intervjuus ütles, siis loodetavasti tuleb järgmisel hooajal arvestada Transiga kui esikolmiku meeskonnaga. Arvestades, et Kalju täita on praegu hõbedakoht, sobiks tänavune statistika seda lootust toetama.
2. Kohtuniku tööd küll ei kadesta
Mängu jääb Kalju jaoks kindlasti saatma penaltidraama ning seda mõlemalt poolelt. Nende enda jaoks oli võimalus 11 meetri punktile minna 24. minuti kandis, kui Daniil Tarassenkov leidis sööduga üles Artjom Škinjovi käe. Vile vaikis ning videoruumistki nähti, et narvaka käsi oli loomulikus asendis keha ligidal, mis enamasti toetab otsust mänguga jätkata. Kui aga Maksim Podholjuzini käsi teisel poolajal üles leiti, läks Kalju leer marru, et miks see kord loeb?!
Kahe olukorra erinevus tulebki välja mängija ja käe asendeid võrreldes. Škinjovi käsi on suunatud kõrvale, samal ajal kui ta keerab puusi pisut, et end suuremaks teha. Selle pöörde peale liigub käsi kaasa ning jääb siluetist õige pisut välja, olles ikkagi loomulikus asendis keha kõrval suunatult alla. Podholjuzin võttis oma momendis sisse madala asendi, samamoodi väljakeeratud puusaga, patune käsi suunatud mitte alla, aga diagonaalis kõrvale. Nii tegi ta end suuremaks ja sai kokkuvõttes kasu.
Miski tekitas Juri Frischeris aga piisavalt segadust, et kordusi vaadata ligi 2,5 minutit. Läbi käis ka variant, et Pierre Kabore oli enne penalti teenimist teinud Aleksandr Nikolajevi vastu vea, aga see vajus pigem ruttu ära. Pikk kerimine tähendas aga seda, et lõpuks jäi mulje, nagu penaltiviga oli meelega välja otsitud - sest kui eksimus oleks selge, siis saanuks õhtale pigem sekundite, mitte minutitega. Ja seda on ju korduvalt toonitatud, et VAR sekkub vaid selgete eksimuste korral. Loodetavasti toob selgust järgmine "Videokohtunik" - kas otsus sai ikka õige?
3. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili
34-aastane mängumeister rääkis positiivselt kaasa igas otsustavas olukorras ning realiseeris ka penalti. Suurepärane sooritus!
Protokoll:
20. oktoobril kell 12.30 Hiiu kunstmurustaadionil
Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans 2:2 (1:1)
17. Rommi Siht, 71. Guilherme Carvalho - 11. Pierre Kabore, 58. pen. Zakaria Beglarišvili
Väravasöödud: 17. Daniil Tarassenkov, 71. Mihhail Orlov - 11. x, 58. Pierre Kabore
Hoiatused: 38. Danõl Maštšenko, 57. Artjom Artjunin (treener), 61. Nikita Andrejev (peatreener) - 7. Pierre Kabore, 44. Deniss Poljakov, 88. Zakaria Beglarišvili
Eemaldamine: 90+4. Danõl Maštšenko
Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus, kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 209
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Sander Saga
Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen
VAR: Joonas Jaanovits
AVAR: Jürgen Lorenz
Kalju: Maksim Pavlov, Danõl Maštšenko, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Pavel Marin (78. Nikita Ivanov), Rommi Siht, Reginald, Ivans Patrikejevs (69. Lucas Serravalle), Daniil Tarassenkov (69. Mihhail Orlov, 90+8. Marlone Foubert), Guilherme Carvalho, Alex Matthias Tamm.
Varus: Henri Perk, Artur Šarnin, Alex Boronilštšikov, Koki Hayashi, Lucas Serravalle, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Kaspar Paur, Marlone Foubert.
Trans: Aleksei Matrossov, Artjom Škinjov (46. Jegor Žuravljov), Kelsey Egwu, Eriks Santos, Aleksandr Ivanjušin, German Šlein, Leonardo Rolon, Deniss Poljakov (74. Irie), Zakaria Beglarišvili, Pierre Kabore, Sergo Kuhhianidze (89. Taaniel Usta).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Taaniel Usta, Irie, Mark Maksimkin, Jegor Žuravljov, Nikita Muravljov, Kacper Kopczak.
Tabeliseis:
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Laura Jaansen | Pinnapealne positiivne statistika pakub rõõmu, ent ei vii ihaldatud B-tasandile
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?