Luup peale | Saatuslikud kuus minutit ja kaabutrikk avasid Kuressaare punktiarve (lisatud pildigalerii!) (0)

Kalevi ja Kuressaare vaheline mäng kuulus Mattias Männilaanele. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Koduse tšempionaadi kolmanda vooru avasid Tallinna Kalev ja Kuressaare, kui saarlaste ründaja Mattias Männilaan otsustas kuue minutiga kohtumise saatuse ning sai kirja karjääri esimese kõrgliiga kaabutriki.

Kohtumise esimene poolaeg möödus suuresti Kuressaare taktikepi all, külalised tegid pidevalt kõrget pressingut, millega suruti Kalev tihti oma poolele, kus nad tiheda kaitseplokina saarlastel ees seisid ning tegid nende elu raskeks. Kuressaarel oli kasutada hulganisti standardolukordi, kuid neid toimetanud Sander Laht omasid ei leidnud.

Teisel poolajal saarlaste pressing jätkus ning kalevlastel oli raskusi, et pall enda käest hoida. Kohtumise 56. minutil sahises ka esmakordselt väravavõrk, Kalevi võrk, mida oli sahistanud Mattias Männilaan, kes alustas hooaja ettevalmistust FC Floraga, kuid naasis tagasi Kuressaarde. Saarlaste avavärav sündis Mairo Miili pikast audist, mis lendas Kalevi kasti, Ralf-Sander Suvinõmm ja Sten Reinkort pikendasid Männilaanele, kes esimese puutega peale virutas - 1:0.

Ainult ühe väravaga Kuressaare leppida ei soovinud. Kolm minutit pärast avavärava löömist said viikingid karistuslöögi, mille Laht, kes terve kohtumise vältel pigem kehvasid palle oli andnud, toimetas Kalevi kasti, kus oli Männilaan ootamas ning noore ründaja puutest leidis pall oma tee taas Kalevi väravasse - 2:0.

Kaks ei jäänud kolmandata ning saarlaste teise värava järel pääses kaks minutit hiljem paremal äärel jooksu Mairo Miil, kes andis madala söödu penaltipunktile, kus ootas taaskord Männilaan, kes virutas täiest südamest palli Stiven Raideri seljataha ja sellega oli kaabutrikk vormistatud - 3:0!

Saarlased väravat tähistamas. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Pärast Kuressaare kolmandat väravat mäng mõnevõrra rahunes, kuid saarlastel tekkis paar head võimalust, et ka neljas lüüa, kui 76. minutil sai Rauno Tutk Kalevi viiekasti lähistel löögile, kuid suutis palli väravast mööda lüüa.

Peakohtuniku lõpuvile järel ilutses tablool skooriks 3:0 Kuressaare kasuks, mis tähendab, et saarlased avasid nii punkti- kui ka võiduarve. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalevilt kaks täiesti erinevat poolaega

Esimene poolaeg tegutses Kalev oma võimete piires ning organiseeritult - liikumine kaitsefaasist rünnakule oli koordineeritud ning kui kaitsesse tagasi jõuti, siis jäeti saarlastele võimalikult vähe ruumi, millega Kuressaare selgelt toime ei tulnud.

Teisel poolajal tekkis selge lagunemine - liinid polnud ühtlased, kaitsjad olid positsioonidelt väljas ning vastastele jäeti liiga palju ruumi, mille tulemusel sai Kuressaare nautida kuut saatuslikku minutit.

2. Saatuslikud kuus minutit

Esimesel poolajal oli Kuressaare ründemäng võrdlemisi kahvatu - paaril korral saadi löögile, mis olid selgelt ebatäpsed või jäid nõrgaks ehk Kalevi väravavahile otsest ohtu ei tekitatud.

Teisel poolajal saabusid aga kurikuulsad mänguminutid (56., 59., 61. - H. H.), mil Mattias Männilaan lõi oma Premium liiga karjääri esimese kaabutriki. Nii Männilaan kui ka Kalevi kapten Marek Kaljumäe tõdesid mängujärgses intervjuus, et Kuressaare standardolukorrad on alati olnud ohtlikud. Vahet pole, kas selleks on nurgalöök, karistuslöök või pikk audisissevise.

3. Mängu parim - Mattias Männilaan

Kohtumise parim oli kahtlemata Männilaan. Kaabutrikk on iga mängija jaoks, olenemata tasemest, ülimalt tähtis. See annab mõista, et mängija oli tõeline päevakangelane, kellele meeskond sai toetuda ning ründajale annab see järgmisteks mängudeks lisamotivatsiooni ja enesekindlust juurde.