Luup peale | Tartu ootamatu kangelane murdis Kuressaare kaitsemüüri (galerii!) (0)

Eelmises voorus kodustaadionil FC Floralt 1:6 keretäie saanud Tartu Tammeka rehabiliteeris end kodupubliku silmis, lüües FC Kuressaarele neli vastuseta väravat.

Tammeka valitses avapoolaega pea täielikult, kuid oli hädas ründeteravusega. Ootamatu kangelasena kerkis esile Nigeeria keskkaitsja Frankline Okoye, kes lõi kaks väravat.

Teise poolaja esimeses pooles näitas Kuressaare hambaid, kuid Mihkel Järviste värav 68. minutil võttis mängust pinged maha ning lõppskoori otsustas Sten Reinkort 88. minutil.

Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Kui kuidagi ei saa, siis jõuga ikka saab

Tammeka ülekaal pallivaldamisel oli esimesel poolajal mäekõrgune, kuid Kuressaare oli sihilikult valinud väga konservatiivse lähenemise ning seisis enda värava ees müürina, millest Tartu ründajad kuidagi läbi ei pääsenud. Kus aga osavusest polnud tolku, seal leiti abi toorest jõust, mida pakkus jõuline keskkaitsja Frankline Okoye.

Varasema hooaja jooksul Premium liigas ühe värava löönud Okoye lisas Kuressaare vastu kaks kolli ja võinuks juba avapoolajal lüüa kolmgi, kuid Magnus Karofeld suutis ta esimese lähilöögi tõrjuda. Teisel korral oli Kure väravavaht võimetu, kui Nigeeria kaitsja kerkis õhuvõitluses kõige kõrgemale ja suunas kuuelt meetrilt palli puuri. Ning kolmandas olukorras ei olnud tal enam lootustki, sest 30 meetri pealt teele saadetud pommlöök võttis Rauno Tutki pea pealt lutsu ja pani võrgu sahisema.

2. Kuressaare krooniliselt aeglane algus

Poolajale suundudes oli pallivaldamisprotsent kodumeeskonna kasuks koguni 80-20, nurgalöögid 6:0 ja pealelöögid kokku 8:2. Kuressaare kinnitas enda staatust Premium liiga kõige vaevalisema ärkajana, sest kui kõik mängud lõppeks poolajavilega, oleks Kure tabelis konkurentsitult viimane meeskond. Terve hooaja jooksul on Kuressaare teisele poolajale vaid ühe korra eduseisus vastu läinud, lisaks on 31 vooru jooksul 11 korda ka viigiseisul puhkepausile mindud.

3. Korraks näis, et läheb veel mänguks

Kuressaare tõstis teise poolaja esimeses pooles pead, hakates kõrgemalt peale käima ja sundides Tammeka jala mõneks ajaks isegi värisema. Saarlased tõestasid, et suudavad ka ise palliga mängida, kuid löögitäpsus jättis soovida ning paratamatult jätsid riskid ka Tammekale rohkem ruumi, mis peagi karistatud sai.

Ka Tammeka teine leegionär Mihhail Slaštšjov sai kirja duubli - ta jagas väravaga lõppenud tsenderdused esimesel poolajal Okoyele ja teise poolaja keskel Järvistele, kelle tabamus otsustas võitja saatuse lõplikult. Lõppskoori vormistas Reinkort poolkiirrünnakul Sander Kapperi heast söödust.

4. Mängu parim - Frankline Okoye

Nigeerlane murdis saarlaste kaitsemüüri maha ning jätkas suure innuga ka kübaratriki jahtimist, kuid ei jätnud unarusse ka oma kaitsekohustusi. Läbi hooaja on tema esitused olnud kõikuvad, aga kui Okoye suudaks sellistel õhtutel näidatud potentsiaali stabiilselt realiseerida, siis oleks tegemist Premium liiga tippkaitsjaga.