Luup peale | Trans pani finišijoonel külje maha, kuid pääses kriimuga (1)

Vihma, lund ja päikest näinud kohtumises nähti ka väravaid ja latti. Koogelmoogellikus duellis pani oma paremuse maksma Narva Trans, kuigi lõpetuseks sai ka Pärnu Vaprus suu magusaks.

Seal hooajal esimest korda Kalev-Fama staadionile saanud Trans võttis Vapruse vastu pigem ettevaalikumal moel. Palli liigutati küll agaralt, kuid suurt tormamist polnud näha kummaltki poolelt.

Esimene hea šanss tuli kodumeeskonnale 14. mänguminutil, kui mööda paremat äärt rünnakule saadi tulla. Karistusalasse söödu saanud Nikita Mihhailov lükkas mänguvahendi värava alla, kust Gleb Pevtsov selle moodsalt järgmisele jättis, kuid parema jalaga keerutama pääsenud Kevin Aloe löök vihises kõrge kaarega üle värava.

Kuigi esimesed nurga- ja karistuslöögid läksid samuti suuresti luhta, siis purakas ikkagi tulemata ei jäänud. 18. mänguminutil pandi pea et karistusala joonel kummuli Deniss Poljakov ning Transile langes karistuslöögi näol sülle imeline võimalus kohtumist juhtima minna. Palli taha asunud Deniss Dedetško jalg oli täpne ning ristnurka pandud pall tähendas vaid üht - 1:0!

Paraku sellega avapoolaja ärevaimad hetked suuresti piirdusidki. Vaprusele pudises parim hetk 40. mänguminuti alguses, kui Ronaldo Tiismaa pikk sööt jõudis Taaniel Ustani, pärnakas võttis kiirete jalgadega ise ette, kuid tasuks vaid nurgalöök. "Vaid" - sest Martin Käos klaaris palli murevabalt minema ning peagi oli pall piirilinlaste valduses tagasi.

Teisel poolajal said pallurid kõvasti lund, mis pani niigi vaevaliselt kulgenud kohtumisele pidurdava põntsu. Transi mitmed katsetused lõppesid ebakvaliteetse puute või lihtsalt pika sööduga, Vaprus ootas oma šansse pisut tagasihoidlikumalt.

58. minutil oli jällegi õhus, sest Transi lühidalt lahti mängitud nurgalöögi järel pääses Käos tsenderdama. Mänguvahend jõudis kasti, tekitas korralikult segadust ning Poljakovi peast puudutas latigi ära.

Minutike hiljem olid ka pärnakad vastuaktsioonis. Paremalt äärelt üles võetud rünnaku teravaim osaline oli Virgo Vallik, kes võttis mitu meest hoolega ette ja murdis end kasti. Sealt edasi lükatud ebaõnnestunud sööt jõudis mehe jalale tagasi, kuid järgnenud löök Aleksei Matrossovile muresid ei tekitanud. Natuke hiljem oli puurilukk taaskord aktsioonis ning pani palliga tormama pääsenud Usta tee kinni.

Aleksei Matrossov. Foto: Brit Maria Tael

73. mänguminutil küpsetas Vaprus endale ise lohaka tagasisöödu näol, Pevtsov näppas palli ning praktiliselt jalutas sellega väravasse - 2:0! Minutid hiljem proovis peaga kõmmutada vahetusest sekkunud Sergei Kondrattsev, kuid Hendrik Vainu näitas ka oma vägitegusid.

Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu askeldas aina julgemalt Transi keskkaitses rassinud Ryan Lindsay, kes vedas omad ise rünnakule. Kanada pallur leidis sööduga debütant Volodõmõr Prõjomovi ning ukrainlase jalg oli kindel - 3:0!

Nõnda puhtalt kodumeeskond aga ei pääsenud. 90 minuti täitumise järel sai pahandusega hakkama Kevin Kauberi teed takistanud Aloe ning Vapruse kasuks määrati penalti. Teenija asus ise lööma ning pall jõudis edukalt Matrossovi selja taha - 3:1! Ja täpselt sellega pikalt hoogu võtnud madin lõppeski. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Trans ja Vaprus mängisid kaliibriklappivusele vaatamata ettevaatlikult

Kohtumise reipam pool oli kahtlemata Narva Trans, kes oma paremuse lõpuks ka maksma pani. Sealjuures mängiti ettevaatlikult, oma šansse pigem oodati, kui nõuti. See oli osalt vastupidine, osalt sarnane tolle Transiga, kes eelmises mänguvoorus Tallinna FC Floral minimaalse kaotuse sai. See Trans samuti ei kiirustanud, kuid särts rünnakutele minnes oli vingem.

Selle pealt oleks oodanud, et Vapruse vastu tullakse veel suurema isuga. Ja kuna pärnakad käisid nädala eest Kuressaarele hambaid näitamas, siis tahtnuks ka neilt suuremat tuhinat. Aga see jäeti vist saare peale. Võib-olla pani põntsu nigel ilm, võib-olla taktikalised nüansid. Paraku täielikult paeluvat madinat pakkuda ei suudetud.

2. Pärnu Vaprus alustas ühteviisi, teisel poolajal nägime teist viisi

Paberil mängis Vaprus kolme keskkaitsjaga ning vajadusel langesid neile seltsi Reno Mark ja Virgo Vallik. Kuigi kapten Magnus Villota sõnul toimis säärane süsteem vaatamata ühele sisselastud väravale hästi, siis teisel poolajal oli klassikaline neljast mängijast koosnev kaitseliin tagasi.

See tähendas seda, et Mark vajus allapoole ja Vallik sai selle arvelt rohkem ründamisele keskenduda. See lüke kandis ka vilja, sest Valliku tehnilised jalad jagasid Transi meestele mitmeosalisi koolitusi. 86. minutil tema asemele toodud Igor Ustritski hea tegutsemise järel jõudis Vaprus ka oma auväravani.

3. Ukrainlased toovad Premium liigasse kvaliteeti juurde

Trans tõi hiljuti enda ridadesse kaks uut Ukraina pallurit, kes täna ka väljakule lasti. Mõlemad mehed alustasid isukalt. Kui 68. minutil madistama lastud Aleksandr Koževnikovi esimeseks märkimisväärsemaks teoks oli käärlöögikatse, siis Volodõmõr Prõjomov alustas tabamusega.

Mehi oli klubis ees ootamas Deniss Dedetško, kellest oleme rääkinud küll ja veel, aga tõenäoliselt sellele niipea lõppu ei tule. Lihtsalt tegemist on Transi ühe kindlama lüliga. Eks näis, millise rolli uued mehed sisse võtavad.

4. Mängu parim - Ryan Lindsay

Vaatamata sellele, et noor keskkaitsja pole viimastel aastatel kogu aeg palli taga ajada saanud, siis Transis on mehe jalg seni kindel olnud. Ka täna näitas Lindsay enesekindlust, tegi mitmeid häid tõuse, samal ajal olid asjad taga suuresti korras, ning andis ka ühe väravasöödu.