Luup peale | Trans pidas kunstmurule naasmise puhul tõelist väravapidu, kuid peavalu jääb Legioni kannatada (0)

Aleksandr Zakarljuka naasis vigastuspausilt eriti edukalt. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

JK Narva Trans ja Tallinna JK Legion näitasid Premium liiga 28. mänguvoorus kahte eriilmelist poolaega. Kui esimene kolmveerandtund palliti tasavägiselt, siis teine tõi kaasa väravaralli. Kraavis lõpetasid kuus noppinud pealinlased.

Trans sai oma esimese värava kätte avapoolaja keskel, kui Legioni klaarimise järel kõksas Roman Nesterovski mänguvahendi tagasi kaitsjatele. Deniss Dedetško võttis palli enda valdusesse tõstis pea ja mine sa tea, kas proovis 40 meetri pealt õnne või eputas oma rebasekavalusega, kuid Ivans Baturins polnud posti kõrvale läinud löögiks valmis - 1:0.

Mõned minutid hiljem oli Legion ise lohakas: Erko Jonne Tõugjas tahtis väravavahiga läbi mängida, kuid jäi pallile piisava hoo andmisega selgelt hätta. Olukorda oli eriti lähedalt jälgimas väledate jalgadega Oleksandr Koževnikov, kes näppas mänguvahendi napilt enne Baturinsit ja võrk sahises taas - 2:0.

Transi mehed arvasid ehk, et teise tabamuse järel võib korra hinge tõmmata. Legion arvas, et nüüd on nende kord. 28. minutil leidis teravalt alustanud Daniil Tarassenkov end paremast nurgast päris üksinda, mõõtis Transi karistusalasse terava söödu ja Nikita Grankin kõmmutas ühega - 2:1.

Teisel poolajal tõid mõlemad meeskonnad värsket verd juurde, hiilgavamad oli Transi peatreeneri Aleksei Eremenko lükked, sest Martin Käos ja Aleksandr Zakarljuka hakkasid kohtumise lõpuniite tõmbama. Käose esimene puude? Pall omaks. Teine puude? Väravasööt tagumises postis valvel olnud Arseni Kovaltšukile - 3:1.

85. minutil oli Legion taas sunnitud kaitsesse tormama, sest Gleb Pevtsov näppas Mathias Paltsi poolt hooletult söödetud palli ja lidus Baturinsi poole teele. Napilt enne karistusala joont leidis ta kõrvalt Zakarljuka, kes lükkas edasi Eduard Golovljovile ja vahetusest tulnud mehe vasaku jala sisekülg oli täpne - 4:1.

Kaks minutit hiljem oli Käos jälle pilguga mõõtmas ning sel korral läks pall Zakarljuka poole teele - 5:1. Matši lõppskoor sai kindlaks 89. minutil, kui Raivo Saar leidis värava alt taaskord just Zakarljuka - 6:1. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Pikalt piinelnud Transil sujuvad asjad taas hästi

Vahepeal täielikku auku vajunud Trans on saanud päris hea hoo sisse. Suuremalt jaolt tuleneb see ka sellest, et põhitegijad on püsinud mõnda aega terved ning ka mängukeelde võetakse nüüd pigem ühekaupa. Täna puudus küll Irie, kuid tema puutsad ja paela täitis ülimalt eeskujulikult ära Premium liigas 407 kohtumist pidanud Roman Nesterovski.

Ka naasis väljakule kaks kuud eemal olnud Aleksandr Zakarljuka ning seda eriti magusalt: keskväljamaestro sai kirja kaks väravat ja resultatiivse söödu. Postide vahel oli tagasi Aleksei Matrossov, kellel läks oma rütmi leidmisega muidugi törts aega. Näitaja on ka see, et tihe konkurents on jätnud pingipoisiks Martin Käose, eelmises kohtumises alustanud Cem Felek ei saanud sel korral šanssigi.

2. Legion puutus ära uue põhja

Eelmises mänguvoorus värskendava sõõmuna mõjunud 1:0 võit Pärnu JK Vapruse üle andis ehk lootust, et Legion tuleb tormiliselt ka Narva. Tegelikkuses ka nii oli, sest kuigi kohati anti tahtlikult initsiatiiv käest, siis iga natukese aja tagant üles võetud kiirrünnakud tekitasid Transi meestele täitsa korralikku peavalu.

Legionil oli võimalus ka kohtumise avavärav ära lüüa, sest Aleksei Matrossov söötis kogemata Markus Vaherna jalale, kuid Legioni noored mehed ei suutnud ootamatult sülle kukkunud võimalust kamba peale ära kasutada. Mängus püsiti enam kui tund aega, lõpp oli seevastu täielik lahtiste uste päev. Legioni peatreener Deniss Belov sõnas kohtumise järel, et uusi mänge arvesse võttes tuleb võtta vastu igasuguseid otsuseid. Näis, kuhu need viivad.

Oma tähelepanu vajab ka juba tehtud otsus, et üle pika aja teenis Premium liigas mänguminuteid Deniss Drabinko. Mäletatavasti kuulusid kaksikvennad Drabinkod Legioni plaani hooaja alguses, kuid noored mehed kupatati kiirelt duubelrivistusse. Täna sai Deniss kirja oma neljanda Premium liiga kohtumise.

Võidukas Legion eelmise vooru kohtumises. Foto: Svetlana Tšižova

3. Narva murumängud on selleks hooajaks lõppenud

Suvisel ajal on Trans pidanud kodused mängud Kreenholmi staadionil, mis pole Premium liiga pallurite meelispaik justnimelt murukatte kvaliteedi tõttu. Lemmikute sekka ei kuulu ka väsinud Kalev-Fama staadion, kuhu koliti viimaseks ringiks tagasi. See tähendab seda, et piirilinlaste jaoks on suvi läbi ning hooaja lõpp tuleb vastu pidada tuttaval kunstmurul.

Transi peatreener Aleksei Eremenko sõnul tahaks meeskond küll Kreenholmis mängida, kuid otsustajaks pole klubi, vaid alaliit. Igasugu nõuetest rääkides vastab Kalev-Fama neile tüki paremini. Näiteks olgu öeldud, et Kreenholmis puudub igasugune valgustus. Kuna tänase kohtumise viimaste minutitega vajus ära ka päike, siis võinuks lõpus minna hämaras sibimiseks.

4. Kohtumise parim - Aleksandr Zakarljuka

Transi mäng sai uue elu sisse teise poolaja keskpaiga kandis, kui mängu toodi kaks uut meest. Eriti lustlikult toimetas Aleksandr Zakarljuka, kes poleks justkui kaks kuud ära olnudki. Zakarljuka on aastate jooksul püsinud Transi jaoks olulise lülina just loovuse ja olukordade tekitamise poolest ning seda tõestas ka tänane mäng. Tasuks kaks väravat ja resultatiivne sööt.

11. septembril kell 17.15 Narva Kalev-Fama staadionil

JK Narva Trans - Tallinna JK Legion 6:1 (2:1)
21. Deniss Dedetško, 24. Oleksandr Koževnikov, 68. Arseni Kovaltšuk, 85. Eduard Golovljov, 87., 89. Aleksandr Zakarljuka - 28. Nikita Grankin

Väravasöödud: 21. Roman Nesterovski, 24. x, 68., 87. Martin Käos, 85. Aleksandr Zakarljuka, 89. Raivo Saar - 28. Daniil Tarassenkov
Hoiatused: 7. Nikita Ivanov, 43. Ivan Timofejev, 65. Stefan Tšendei
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras