Luup peale | Transi meestest läks kolm korda pall võrku, aga tabelinaabrite duelli võitis Kuressaare (galerii!) (0)

FC Kuressaare alistas Premium liiga tabelinaabrite heitluses koduväljakul Narva Transi 3:1. Narvalased valdasid palli ja ründasid rohkem, kuid saarlased tegutsesid efektiivsemalt.

Skoor avati 15. minutil. Deniss Dedetško eksis oma karistusala piirimail palli vastuvõtmisel ning mänguvahendi sai enda valdusesse Mattias Männilaan, kes tegi hea eeötöö Sander Lahele, kes skooris ühe puutega. Enne võrgusahinat võttis pall veel viimase puute Aleksandr Kulinitšist, kes proovis libistades olukorda väravajoonelt päästa.

27. minutil Trans viigistas. Kevin Aloe andis tsenderduse ja Volodõmõr Prõjomov saatis meisterliku pealöögi postipõrkega tagumisse äärde.

32. minutil läks Kuressaare pärast lühikese aja jooksul teenitud kolme standardolukorda uuesti juhtima. Trans ei suutnud nurgalööki korralikult klaarida, Sander Laht tsenderdas karistusalasse, Aleksei Matrossovi rusikatega puhastamine jäi nõrgaks, Silver Alex Kelder võitis järgmise õhuvõitluse. Oma värava ette surutud Transi meestest andis seejärel Bi Sehi Elysee Irie kogemata peaga "resultatiivse söödu" ja Dedetško virutas väravajoone kohalt palli võrku - omavärav!

Avapoolajal sündis seega kolm tabamust, mille kõigi puhul tegi viimase puute (ja kahe puhul ka eelviimase puute) Narva mängija, aga Kuressaare juhtis 2:1.

59. minutil andis Männilaan kvaliteetse tsenderduse ja Sten Reinkort suunas ühe jalapuutega palli alla nurka - 3:1! Tähelepanekuid mängust:

1. Trans tabas veel kaks korda posti

Lisaks postipõrkega löödud väravale tabas Trans veel kaks korda posti, aga nendes olukordades õnnelikku põrget ei järgnenud. 45+1. minutil tulistas Arseni Kovaltšuk 20 meetrilt väravaraami pihta. Sealt põrkas pall tegelikult üsna hästi karistusalas viibinud Gleb Pevtsovile ette, kuid Pevtsovi löök ebaõnnestus. 88. minutil tabas korneri olukorras pealöögiga posti uuesti Prõjomov.

Oivalistest realiseerimata jäänud võimalustest rääkides tuleb aga kindlasti mainida ka Kuressaare 65. minuti momenti. Männilaan lükkas jõuliselt Aloe pikali ning sai seejärel karistusalas täiesti segamatult palli sättida ja lüüa, kuid tulistas selle täpselt Matrossovi pihta. Tagasipõrganud palli saatis Männilaan väravast mööda.

2. Dedetško kohutav päev

Kogenud Ukraina keskkaitsja Deniss Dedetško on olnud tänavu Narva Transis särav mängija. Ta on kaheksa liigatabamusega meeskonna parim väravakütt ning sahistas alles eelmisel nädalal Tallinna Legioni võrku ilusast kauglöögist.

Täna lõi ta aga omavärava, lisaks oli ta põhisüüdlane Kuressaare esimese tabamuse olukorras ning tema selja tagant saatis Reinkort kolmanda palli narvalaste puuri. Lõpus saadeti Dedetško keskkaitsest ette ründajaks, aga et päev oleks eriti must, sai ta ründajana enda nimele vaid kaardi, mis jätab ta järgmisest mängust (Pärnu Vapruse vastu) eemale.

Liigse kollase kaardi korjas täna ka Laht, kes peab vahele jätma Kuressaare kohtumise Tartu Tammekaga.

3. Kuressaare tabeliseis aina ilusam

Kuressaare senise ajaloo parim Premium liiga lõppkoht on olnud seitsmes. Praegu on saarlased viiendad ning kasvatasid täna vahe kuuendal kohal paikneva Transiga juba kümnepunktiliseks!

Juhul kui Trans korjab tänavu punkte lõpuni samas tempos nagu seni (täpselt üks punkt mängu kohta), piisaks Kurele järelejäänud 11 kohtumisega vaid ühest võidust, et narvalastest ettepoole jääda.

Eriti muljetavaldav on Kuressaare praegune kodumängude hoog - viimasest kümnest koduväljakul peetud liigakohtumisest on võidetud kuus, viigistatud kaks (mõlemad esikolmikuklubidega) ning kaotatud kaks (mõlemad minimaalselt 2:3 tabeli kahele esimesele tiimile).

4. Mängu parim - Mattias Männilaan

Männilaan andis kaks suurepärast väravasöötu, millest Laht ja Reinkort ühe puutega skoorisid. Ohtu tekitasid ka Männilaane pikad audivisked.