Luup peale | Transi viieaastane ootus lõppes Nesterovski suurel juubelil (0)

Narva Trans võttis Nõmme Kalju üle magusa võidu. Foto: Katariina Peetson

Premium liiga 13. vooru järelepeetud matšis alistas Narva Trans üle viie aasta enda koduväljakul Nõmme Kalju 2:1.

Kodumeeskond Trans ei teinud võrreldes nädalataguse mänguga algkoosseisus ühtegi muudatust. Tallinnast külla sõitnud Kalju pidi German Šleini mängukeelu ning Yohan Mannone  tõttu algüheteistkümnega pisut vangerdama: Artur Šarnin asendas Henri Järvelaidu, Igor Subbotin lappis Šleini positsiooni ning Nikita Komissarov Subbotini kohta. Šarnini jaoks oli tegu Premium liiga algkoosseisudebüüdiga Kalju särgis. Nõmmekate eest on ta tänavu mänge alustanud vaid karikavõistlustel JK Tabasalu ning JK Jalgpallihaigla vastu.

Avapoolaeg kulges väga võitluslikult ning võrdselt. Esimesed 20 minutit oli palliga aktiivsem meeskond Trans ning paistis, et Kalju on veel pikast bussisõidust toibumas, kuid minut minuti järel olid ka kaljukad üha enam mängu sisse elamas ning poolaja lõpus tekkisid ka neil omad võimalused.

24. minutil sai Arseni Kovaltšuk liigse suupruukimise eest kollase kaardi. Transi ääremängija polnud rahul, et peakohtunik Grigori Ošomkov tema kasuks viga ei vilistanud. Teenitud hoiatuskaart tähendab seda, et Kovaltšuk peab kohtumise Kalevi vastu vahele jätma.

Teise kolmveerandtunni viiendal minutil läks Narva Trans juhtima. Kapten Irie tõstis palli Kalju karistusalasse, kuhu oli liikunud Kovaltšuk, kes lasi värava ette madala tsenderduse ning Demidov koksas selle võrku - 1:0.

Ligikaudu seitse minutit hiljem oli lähedal Transi teine tabamus, kui Irie jäi Kalju karistusalas vabaks ja läks Meeritsaga silmitsi, ent piirilinlaste liider ei suutnud palli puuriluku selja taha saata.

Pärast Irie olukorda haaras Kalju initsiatiivi. 58. minutil toodi Artur Šarnini asemele Aleksandr Volkov ning nõmmekate mäng läks ründavamaks - Tamm nihutati vasakule äärele, Kaspar Paurist sai ründav poolkaitsja ja Volkovist tipuründaja.

66. minutil oli Trans taaskord teisele väravale lähedal, kuid Volodõmõr Prõjomov käkkis talle antud tsenderduse täielikult.

Kuus minutit hiljem sündis Kalju viigivärav, kui Meerits andis pika söödu Tamme suunas, Tamm jätkas peaga Volkovile ning too omakorda andis vasakult äärelt tsenderduse kasti, kuhu sööstis Gussev ja virutas palli esimese puutega võrku - 1:1.

74. minutil tõi Transi peatreener Aleksei Eremenko mängu Roman Nesterovski, kes asendas Volodõmõr Prõjomovit, mis tähendas, et tipuründajaks kerkis Deniss Dedetško. Nesterovski jaoks oli tegu 400. Premium liiga kohtumisega.

81. minutil sai Pavel Marin kollase kaardi, mistõttu jääb tal kohtumine Pärnu Vapruse vastu vahele.

Kohtumise lõpuminutitel otsisid mõlemad meeskonnad juhtväravat, ent õnn naeratas kodumeeskonnale, kui teisel üleminutil pani Kevin Aloe tsenderduse Kalju karistusala suunas, Dedetško pallini ei ulatanud, kuid nahkkera jõudis Nikita Mihhailovile, kes jooksis sellega Meeritsa värava ette ja lükkas selle raamide vahele võrku - 2:1!

Kaljul enam püssirohtu ei jagunud ning Trans võttis väga magusad kolm punkti. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Narva Trans on topeltlahingu võitja

Nädala jooksul kaks korda omavahel mänginud Trans ja Kalju pakkusid ka täna üsna sarnase iseloomuga mängu, mis oli möödunud laupäeval. Väike vahe oli ainult selles, et kui nädala eest mängiti 1:1 viiki, siis täna väljus 2:1 võitjana Trans.

Viimased aastad on Trans ja Kalju pakkunud vägevaid vastasseise - 2019. aasta karikafinaal, 2020. aasta karika veerandfinaal, mullu unustas Trans Kadriorgu sõites särgid koju ning ka sel hooajal on mõlemad meeskonnad andnud lahinguid, mis jäävad kauaks meelde.

Viimati alistas Trans enda koduväljakul kaljukad 2017. aasta 15. aprillil. Kohtumise ainsa värava lõi toona Ioan Jakovlev.

Fakt on see, et topeltlahingu võitja on Narva Trans, kes tuli välja raskest mõõnaperioodist ning äärekaitsja Kevin Aloe sõnul sihitakse nüüd Kuressaare viiendat kohta.

2. Pavel Marin äärekaitses

58. minutil vahetati Artur Šarnin välja ning tema asemele toodi Aleksandr Volkov. Selge see, et Kalju pidi ründemängu ja 0:1 kaotusseisu osas midagi tegema. Volkovi sekkumise järel muutusid ka positsioonid väljakul - Tammest sai vasak äär, Paurist ründav poolkaitsja ning Volkovist tipuründaja, Gussev jätkas paremas ääres.

Kalju alustas mängu 5-3-2 või 3-5-2 asetusega, kus Marin ning Elhi olid wingback'i rollides. Täna oli Marin pidevalt mängust väljas ning kui Volkov sekkus, siis muutus Kalju kaitseliin neljameheliseks, mistõttu sai Marinist sulaselge äärekaitsja.

Trans tajus, et Marin pole loomult äärekaitsja ning üritas teise poolaja lõpus mööda vasakut äärt oma rünnakuid ehitada. Oli märgata ka frustratsiooni Marinis endas, sest 81. minutil võttis ta rumala kollase kaardi, mis jätab ta järgmises mängus kõrvalvaatajaks.

3. Roman Nesterovski 400

74. minutil sekkus Roman Nesterovski vahetusest ning sai kirja oma 400. mängu Premium liigas, mis on igati vägev saavutus. Tegevmängijatest on selle verstapostini jõudnud vaid Andre Frolov (444) ja Markus Jürgenson (465). Enim kohtumisi koduses kõrgliigas on mänginud hetkel FC Tallinna hingekirja kuuluv Andrei Kalimullin, kel õnnestus profikarjääri jooksul 517 korda Premium liigas väljakul käia.

33-aastane Nesterovski on Transis alates 2018. aastast, kui ta Levadiast otsustas naasta piirilinna, kus ta mängis ka aastavahemikus 2013-2017. Lisaks on keskkaitsja esindanud ka Sillamäe Kalevit, FC Infonetti, FC Lootust ning JK Orbiiti.

4. Mängu parim - Arseni Kovaltšuk

Vaatamata rumalale kollasele kaardile, mis ta järgmisest mängust eemale jätab, oli 21-aastane Kovaltšuk kogu kohtumise vältel kõige teravam. Just tema söödust sündis Transi avavärav ja mine tea ... äkki andis järgmisest kohtumisest puudumine talle just lisamotivatsiooni.

Tunnustust väärib ka Marko Meerits, kes päästis mitu korda Kalju halvimast ning pidevalt juhendas meeskonda, et kaitsefaasis tähelepanelikumalt tegutsetaks.