Luup peale | Välk teist korda järjest samasse kohta ei löönud. Flora sai Kurega arved klaaritud (0)

Tallinna Flora naasis kaheksakuulise pausi järel Saaremaale, kus viimati Kuressaarele kaotati, kuid seekord minnakse koju kolme värava ja kolme punktiga. Flora alistas vigastustest räsitud Kuressaare 3:0 ja jätkab Premium liigas täiseduga.

Flora esimene poolvõimalus avanes 14. minutil, kui Michael Lilander läks umbes 20 meetrilt löögile, aga löök ei õnnestunud ja pall lendas väravast mööda. Järgmisel minutil oli Floral juba sajaprotsendiline võimalus, kuid Kristen Lapa tõrjus Konstantin Vassiljevi lähilöögi.

Kuressare ei maganud, vaid nõelas 17. minutil vastu, kui Sander Laht sai karistusala juurest löögile, aga Karl-Romet Nõmm püüdis palli. Kaks minutit hiljem säras taas Lapa, kes suunas Lilanderi kauglöögi üle värava. Sellele järgnenud nurgalöögi olukorras sai Joonas Tamm peaga löögile, aga lõi napilt üle värava. Lapal olid käed ja jalad tööd täis, sest 29. minutil tõrjus Kure esikinnas Sergei Zenjovi löögi.

31. minutil Lapa päästa ei suutnud, sest Rauno Tutk mängis karistusalas palli käega ja Kristo Külljastinen määras Flora kasuks penalti, mille Zenjov realiseeris - 0:1. Zenjovil oli avapoolaja lõpus veel paar võimalust, aga eduseisu suurendada ei õnnestunud.

Kuressaare oli teise poolaja alguses viigiväravale lähedal, aga Nõmm tõrjus Otto-Robert Lipu lähilöögi. See oli Kuressaare parim võimalus ja rohkem nad teise poolaja jooksul nii palju segadust Flora karistusalas tekitada ei suutnud.

Flora suurendas eduseisu 58. minutil, kui Martin Miller mängis nurgalöögi Lilanderile lühidalt lahti, Lilander söötis edasi Konstantin Vassiljevile, kes omakorda riputas palli esimese puutega karistusalasse, kus kõige kõrgemale kerkis Joonas Tamm. Lapa sai Tamme pealöögile käe vahele, aga pall veeres siiski väravasse - 0:2.

Kohtumine kulges Flora kontrolli all ja lõppseis vormistati 80. minutil, kui Henrik Ojamaa purjetas keskväljale ja keerutas kauglöögi ristnurka - 0:3. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Mille eest Florale penalti määrati?

Floral oli 30. minutil nurgalöök, mida andis Konstantin Vassiljev. Ta tsenderdas palli Kuressaare värava ette, kus võitlesid Henrik Pürg ja Rauno Tutk. Pall põrkas Tutki käeliigutusest veelgi rohkem värava poole, kus Henrik Ojamaa käärlööki proovis, aga ebaõnnestunult. Kõlas peakohtuniku Kristo Külljastineni vile - penalti Florale.

Kuna kaameranurk ei olnud kõige parem, siis esimese hooga oli keeruline aru saada, mille eest penalti määrati, aga kui olukorda põhjalikult vaadata, siis Tutki käeliigutus on ilmselge ja kohtunikult igati õige otsus Flora kasuks.

Kummaline on see, et ükski Flora mängija penaltit ei nõudnud. Rauno Allikul ja Sergei Zenjovil oli küsi püsti, aga tundus, et nad küsisid nurgalööki, mitte penaltit. Kui Pürg ja Joonas Tamm nägid, et olukord on lõppenud, siis nad hakkasid oma värava poole jooksma. Tundus, et käega mängu nägi ainult peakohtunik, aga samas Kuressaare mängijad ei protesteerinud.

2. Kuressaare tegi korraliku partii

Vaatamata sellele, et Kuressaare laatsaretis on sisuliselt poole meeskonna jagu mängijaid, siis anti Florale lahing, eriti esimesel poolajal. Teisel poolajal hakkas jõud raugema.

Enne mängu oli selge, et traumade tõttu jäävad eemale Mairo Miil, Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen ja Aleksander Iljin, lisaks ei saanud mängukeelu tõttu osaleda Silver Alex Kelder. Koosseisust puudus ka Moorits Veering, kes olla eelmises mängus Tartu Tammekaga saanud peapõrutuse.

Mattias Männilaan mngis juba mitmendat mängu järjest äärel, mitte ründaja kohal. Teisel äärel tegutses naturaalne keskpoolkaitsja Oliver Rass. Seekord sai algkoosseisus võimaluse Tristan Toomas Teeväli, kes taastus hooaja alguses sportlase songast ja oli tänavu II liigas mänginud duubli eest 90 minutit ja Premium liigas Tammeka vastu kümmekond minutit.

Vahetusest sekkusid noormängijad Sten-Egert Paap, Andero Kivi ja Marcus Puust. Paap käis Premium liigas väljakul kolmandat ja Kivi teist korda, Puust tegi debüüdi.

"Selge on see, et mehi on koosseisus vähem, aga tegelikult ei tohi lasta sellel ennast mõjutada, kuna võistkonnas peab olema sügavust ja seda meil on. Vahet pole, kuhu kellegi mängima paneme, igaüks saab seal tegelikult väga hästi hakkama," lausus keskkaitsja Sander Alex Liit.

3. Mängu parim - Henrik Ojamaa

Ojamaa on juba hooaja algusest olnud suurepärases vormis ja täna oli ta üks aktiivsemaid, kui tekitas Flora vasakul äärel teravust, otsis sööte karistusalasse ja läks ka ise löögile. Üks löök õnnestus ideaalselt - 80. minutil ristnurka.

"Mul oli paar minutit varem sarnane olukord, kui otsustasin, et lähen pealsega lööma, kuna distants oli suhteliselt suur, aga seal jäi keegi ette. Sel hetkel mõtlesin, et üritan ümber kaitsja sinna taha üles keerutada ja tuli hästi välja õnneks," kommenteeris Ojamaa.