Luup peale | Vaprus võitles südilt, aga langes siiski lõpuminutitel (galerii!) (0)

Premium liiga 20. vooru edasilükatud kohtumises mängisid omavahel Paide Linnameeskond ja Pärnu Vaprus. Viimase kümmekonna minutiga löödud tabamuste abil sai koduvõistkond Paide kätte raske 4:2 võidu.

Mäng algas mõlemapoolsete võimaluste ning mitmete heade šanssidega, kus kumbki võistkond ei suutnud siiski lõplikult kirssi tordile asetada. 15. minutil kukutas Reno Mark aga Ebrima Singhatehi ning gambialane realiseeris teenitud penalti kindlalt - 1:0.

20. minutil andis pärnakate poolt Paide kasti suurepärase tsenderduse Taaniel Usta. Penaltipunkti lähistele lennanud palli ründas Kristjan Kask, kes oma õhulennuga edestas ka vastutulnud Mihkel Aksalut ning rammis mänguvahendi peaga kindlalt lati alla - 1:1.

Ei möödunud kaua, kui Paide taas juhtima asus. Bubacarr Tambedoul oli keskväljal väga palju ruumi ning seega söötis mees segamatult palli Singhatehile. Paide avavärava autor tegi paar puudet ning lõi seejärel nahkkera suurepäraselt vasakusse allanurka - 2:1.

Edasine mäng kulges rahulikumalt, hõlmates endas siiski mitmeid (pool)võimalusi. 74. minutil sai Virgo Vallik oma karistusala lähistel palli ning lidus sellega mitukümmend meetrit. Paide kasti juurde jõudes pettis ta ära Andre Frolovi ja paigutas nänguvahendi kindlalt ristnurka, ajades matši lõpu taas põnevaks - 2:2.

Kümmekond minutit hiljem oli Paidel kasutada karistuslöök, mida läks toimetama eelmainitud Frolov. Kogenud poolkaitsja andis suurepärase palli karistusalasse, kus oli Abdul Razak Yusif. Keskkaitsja naelutas selle kindlalt posti kõrvale ning viis paidekad juhtima, võttes sellega nii mõnegi murekoorma koduvõistkonna õlgadelt vähemaks- 3:2.

90. minutil otsustas mängu saatuse lõplikult ära Robi Saarma, kes karistusalas söödu saanuna nahkkera ühe puutega Ott Nõmme jalgevahelt võrku lõi - 4:2.

Järelejäänud ajaga ei suutnud kumbki meeskond enam midagi ohtlikku korda saata ning tähtsad võidupunktid korjas seega kodumeeskond Paide. Soccernet.ee tähelepanekud matšist:

1. Paide europohmell

Paide Linnameeskond on klubi, kes on 2022. aasta suvel Eesti meeskondadest Euroopas kõige edukam olnud, jõudes lõpuks välja Euroopa Konverentsiliiga kolmandasse eelringi. See on märkimisväärne ja igatpidi tubli tulemus. Samas ei ole klubide jaoks ebatavaline, et rahvusvaheliste kohtumiste vahepeal mängitavates kodustes kõrgliigamängudes ei lähe asjad loodetud moel. Nii on ka Kesk-Eesti tiimiga. Kuigi Vapruse vastu suudeti erinevalt eelmise vooru kohtumisest Kuressaarega võita, ei tulnud ka täna midagi kergelt ning nii mõnigi küsimärk jäi õhku. Kolme päeva pärast kohtutakse Premium liiga raames Tallinna Kaleviga ning saab näha, kas europohmell on siiski lõplikult möödanik või on murekohad suuremad.

2. Joseph Salisteta Paide

Tänasest kohtumisest kaartide tõttu kõrvalejäämine oli sellel hooajal Paide vasakpoolsele äärekaitsjale Joseph Salistele esimene selline. Tegu on enda meeskonna raudkindla põhimehega, kes näitas korralikke esitusi ka Euroopas. Tänase mängu järel saab öelda, et Paide meeskond sai temata siiski kenasti hakkama. Muidu poolkaitsjana mängiv, kuid tänaste olude sunnil selle koha hõivanud Andre Frolov rassis mehiselt ning hoidis asjad üldiselt kontrolli all, tasuks kaks väravasöötu.

3. Mängu parim - Ebrima Singhateh

Gambia ründaja lõi täna oma seitsmenda ja kaheksanda tabamuse sellel aastal Premium liigas. Mängus Pärnu vastu näitas ta taas, mis on tema tugevused ning millega peavad kõik kaitsjad arvestama. Enda poolt teenitud ja seejärel realiseeritud penalti. Suurepärane värav 21. minutil. Täismäng ja kolm punkti tabelisse. Need on põhjused, miks noormees peaks oma tänaõhtuse esitusega rahule jääma.

17. augustil kell 18.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Pärnu JK Vaprus 4:2 (2:1)
15. pen., 21. Ebrima Singhateh, 84. Abdul Razak Yusif, 90. Robi Saarma - 20. Kristjan Kask, 74. Virgo Vallik

Väravasöödud: 15. x, 21. Bubacarr Tambedou, 84., 90. Andre Frolov - 20. Taaniel Usta, 74. x
Hoiatused: 14. Reno Mark, 43. Uku Kõrre, 59. Sander Sinilaid, 63. Magnus Villota
Mänguolud: +26, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras