Maardu Linnameeskond taandub tippjalgpallist, Premium liigasse tõuseb Tallinna Kalev (Kalju duubel tagasi ELB-sse) (24)

Maardu Linnameeskonda uuel hooajal Premium liigas ei näe, Tallinna Kalevit aga küll. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Esiliiga võitnud Maardu Linnameeskond andis teada, et loobub uueks hooajaks välja teenitud kõrgliigakohast. Enamgi veel - klubi taandub üleüldse tippjalgpallist ja jätkab vaid noortetööga.

"Anname klubi kogukonnale ja klubi personalile teada, et Maardu Linnameeskonna põhimeeskond uuel hooajal Premium liigas ei mängi. Kahjuks ei saa meeskond mängida ka Esiliigas. Peamine ja tähtsaim põhjus on sponsorrahastuse puudumine," teatas Maardu.

"Juba mitu kuud on klubi juhid olnud aktiivsetes otsingutes ja pidanud palju läbirääkimisi, et tagada klubile piisav rahastus ja adekvaatne esindatus Eesti kõrgliigas. Tehtud suurt tööd edu ei krooninud," lisati.

"Hoolimata jalgpalliliidu paljudest järeleandmistest litsentsimise osas ja võimalikust distsiplinaarkaristuse ohust osutus klubi juhtkonna jaoks põhimeeskonna iseseisev ülalpidamine kõrgliigade tasemel võimatuks. Ühtlasi anname teada, et jalgpallikool Maardu LM JK jätkab tööd ning keskendub hoogsalt Maardu parimate jalgpallurite kasvatamisele!" seisab teates veel.

REKLAAM

"Kui raske see uudis ka poleks, tahaksime märkida, et 11-aastase tööga klubi täiskasvanute osa arendamise kallal on esimene meeskond saavutanud palju eesmärke. Oleme läbinud pika tee ja teeninud meistritiitleid, alustades III liigast ja lõpetades kolmekordse esiliiga võiduga. Ning peale 2019. aasta kõrgliiga hooaega sai klubi lisakogemusi ja ressursse meie linna noorte ja jalgpalli arendamiseks, mille au nimel MLM-i mängijad iga kohtumise eest võitlesid. Elasime seda lugu koos läbi ...

Ja loomulikult ei saa mainimata jätta Maardu linnavõimude tohutut toetust, elavat huvi klubi ja täiskasvanute jalgpalli elu ja arengu vastu. Samuti oleme tohutult tänulikud kõigile oma sponsoritele ja koostööpartneritele, kes on nende aastate jooksul aidanud mitte sõnade, vaid tegudega. Aga kõige tähtsamad sõnad on tänusõnad meie fännidele! Meie 12. mängijale, kelle pühendumiseta poleks toimunud ühtegi kohtumist väljakul!

Piirangute ajal olite meiega aia taga ja teisel pool ekraani, jälgisite ülekandeid ja toetasite meid aktiivselt sotsiaalvõrgustikes! Kogesite kaotusi ja rõõmustasite võitude üle elavalt! Täitsite tribüüne, lõite trumme ja tõstsite karika pea kohale! Aitäh, aitäh, meie fännid! Saime koos hakkama! Usume ja teame, et Maardu täiskasvanute jalgpalli ajalugu sellega sugugi ei lõpe, kuid kindlasti ootavad ees suured muutused," lubas Maardu pressiteates. "Jalgpall on mäng, kui oled sellesse armunud, ei jää sa selle suhtes kunagi ükskõikseks."

Kõrgliigasse Kalev, Esiliigass PJK, Esiliiga B-sse Nõmme Kalju duubel

"Meil on väga kahju, et Maardu Linnameeskond loobus tippjalgpallist. Täname klubi eestvedajaid seni tehtud töö eest ja mõistame, et tegu ei olnud kerge otsusega. Maardu on pikkade traditsioonidega jalgpallilinn ja ootame neid tagasi tippjalgpalli," märkis Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Jalgpalliliit lisas pressiteate vahendusel, et alustas eelmisel sügisel litsentsiprotsessis olulise valdkonnana klubide majandusliku jätkusuutlikkuse projekti, mis vältab vähemalt järgmised kolm aastat. Projekti eesmärk on klubide finants- ja sportliku juhtimise kvaliteedi tõstmine, majanduslik stabiilsus ja järjepidevuse kindlustamine. Eelmised suured valdkonnad litsentsiprotsessis olid kogukond ja sportlik areng, mis päädisid vastavalt kogukonnajuhtide ja noortetööjuhtide projektiga, lisaks toetatakse klubisid solidaarsusfondist.

Maardu Linnameeskonna loobumine tähendab, et Premium liigasse tõusis sportliku paremusjärjestuse põhjal JK Tallinna Kalev, Esiliigasse Pärnu JK ja Esiliiga B tasemele Nõmme Kalju FC U21.

Meeste tippliigade koosseisud 2022. aastal:

Premium liiga 2022: Tallinna FCI Levadia, Tallinna FC Flora, Paide Linnameeskond, Nõmme Kalju FC, Tallinna JK Legion, JK Narva Trans, FC Kuressaare, Tartu JK Tammeka, Pärnu JK Vaprus, JK Tallinna Kalev.

Esiliiga 2022: Viljandi JK Tulevik, Paide Linnameeskond U21, FC Nõmme United, Tallinna FC Flora U21, FC Elva, Tallinna FCI Levadia U21, Viimsi JK, Harju JK Laagri, Ida-Virumaa FC Alliance, Pärnu Jalgpalliklubi.

Esiliiga B 2022: Tartu JK Tammeka U21, Tartu JK Welco, FC Tallinn, JK Tallinna Kalev U21, JK Tabasalu, Tallinna JK Legion U21, Läänemaa JK, FA Tartu Kalev, Raplamaa JK, Nõmme Kalju FC U21.

Kommentaarid

Aimar Veri   •  
(87.119.182.***)
Korralik huumor see eesti jalgpall.
vigastus   •  
(146.255.180.***)
nagu on kirjutatud siis jalgpalliliit uurib ja jälgib tõsisemalt klubide majandusliku jätkusuutlikust, mis võimaldab tulevikus selliseid probleeme vältida jah see aasta tundub see ehk huumorina aga pikas perspektiivis ehk teeb asja paremaks. loodame :)
lorenzo   •  
(193.203.196.***)
Klavan teeb nüüd mida? taandab end Kalevi presidendi kohast või lahkub Paidest?
Jaak   •  
(62.65.211.***)
Ei pea kumbagi tegema,viisakas oleks lihtsalt Kalevi vastu mitte mängida ehk
Marko Meripuu   •  
(91.129.97.***)
Eks seda oli oodata
thesiimpukk   •  
(145.14.47.***)
Ei tea kas seadusandlus seda dikteerib aga subjektiivne arvamus, et need kaks rolli ei ole vastuolulised. Treeneri rollis oleks teine lugu.

might be wrong tho
Juan Pablo Ramirez   •  
(90.191.43.***)
Asi läheb juba veits koomiliseks.Et nagu kossus juba.Kellel raha on see mängib meistrikat
Madis35   •  
(176.46.115.***)
Mõne aasta pärast on meistrikatel stabiilselt Flora, Levadia, Flora mitteametlik duubel Kuressaare, vbl ka Paide ja Kalju. Ülejäänud pendeldavad üles-alla või "jätkavad vaid noortetööga", sest pole ka nõutud naiskondi välja käia.
Denis Krestinin   •  
(85.253.149.***)
madis35 meeldis sinu mõte

mõned noored liituvad infonetiga ja kruglovi rühma juurde ja kogenenud lähevad fc tallinasse
Kebab   •  
(91.129.106.***)
10st 7 klubi on Tallinnast. Kurb.
Denis Krestinin   •  
(85.253.149.***)
+ legionile hea võimalust oma varu täiendada

2020 aastal leedu kõrgliigas oli 6 teami ja paistab Eestile tuleb ka läbi selle kogemuse
Reina   •  
(91.129.106.***)
Komöödia. Maardu peaks profikeelu saama sellise nalja kordamise eest.
Rester   •  
(91.129.108.***)
Tõsi, mingi suurem sanktsioon peaks järgnema Maardule ja et ka edaspidi ei saaks sellist kukkumist olla.
vaikiv mees   •  
(195.80.121.***)
Ega keelamine kukkumist ei takista. Pealegi nad ise taanduvadki profijalgpallist
Suvaline Jope   •  
(81.90.125.***)
Viimastele - mida see karistamine täpsemalt andma peaks? Kas karistamine toob rohkem raha klubisse?
Kui klubi ei saa tegutsemiseks vajalikku raha kokku siis ei ole midagi teha - projekt jääb katki. Sama nagu Tulevikuga.

Talvised sündmused (Tulevik, Maardu, naiste jalgpall) annavad tegelikult adekvaatse info sellest kui savijalgadel on tegelikult Eesti jalgpall ja milline on eestlaste soov ja võimekus nii kallile spordialale kui jalgpall raha alla panna.
Jaan Jalgratas   •  
(195.50.217.***)
EJL-i tellitud uuringu põhjal tasub jalgpalli investeerida küll. Iga panustatud
euro peaks tagasi tooma 26, kordse kasumi. Sellise numbri hõikasid jalgpalliliidu
tegelased välja Jõgeval toimunud ümarlaual.
tpx   •  
(90.190.***)
26kordselt! Apiii, ma ei saa naeru pidama. See on tänase päeva parim naili, kuigi mul on tunne, et seda öeldes oli enne tehtud paar ringi üpris tugevat vere-dopingut või kasutatud suures koguses uimastavaid suitsutooteid.
knifeman747   •  
(84.50.138.***)
Ainult Tartu, Pärnu ja Narva on veel kõrgliigast välja söömata
-soccerfann-   •  
(83.191.202.***)
Narvat on liit omal ajal ikka väga kõvasti tassinud. Kas mitte ka Tammekat pärast seda, kui sealt välismaalased lahkusid?
JuriM   •  
(62.65.56.***)
Jama muidugi, aga nende osas sai üli skeptiline oldud juba siis kui see kihlveo jama esile kerkis - see, et neil lasti pmst viimase minutini valetada liidule, et näe me tegelikult saame hakkama, see on hetkel liidu viga, oldi liiga vastutulelikud.
sanderk   •  
(46.131.29.***)
Ma ei saa aru, miks osad tahavad siin Maardut karistada. Üle oma võimete elades panustasid nad Eesti jalgpalli, rohkem kui oleks isegi pidanud. Neile peaks "aitäh" ütlema. Ja selles, et klubid võtavad vahest ette rohkem kui närida jaksavad pole midagi häbenemisväärset. Sillamäe ja Infonet olid kõrge lennuga aga ei jäänud pidama, Kalju ja Paide tunduvad olevat kuhugi maale jõudnud. Minul on hea meel, et Voljandi
sanderk   •  
(46.131.29.***)
... Viljandi ja Maardu üritasid.

See, et nad ebaõnnestusid pole nii oluline.
tallinncf   •  
(182.1.67.***)
Aitäh legendid. Olite imelised
Vastas   •  
(90.191.98.***)
Minu poolt ka respect Maardule. Üritamise eest ja aususe eest ENNE hooaega lavalt maha astuda, kui on näha, et välja ei tule... Vähemalt ei jää kellelegi palgad maksmata jne ..

Küll aga õppetund teistele, et kõrgemal mängimiseks peab olema laiem ühiskondlik toetus, mitte ainult püramiidi tipp. Siis ei tohiks ka 1-2 sponsori kaotus jalgu alt tõmmata.

Sisene
Norbert Hurt Ironmanist: triatlonirajal saan maitsta iseenda ürgset tugevust
PAIDE LANGES BELGIAS
LÄHEB MÄNGUKS!
Real Madrid pakatab kvaliteedist ja enesekindlusest, Barcelona tulistab jätkuvalt endale jalga
LEVADIA LEEGIONÄRIDEST
KOKKUPUUTED VÄLISMAAGA
SUUR MÄNG HELSINGIS
Luup peale | Euroopa ohtlikem ründaja tappis Eintrachti lootused. Real Madrid ei korranud Tallinna viga
PODCAST
Udune Albion | Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud?  (külas Leitmaa!)
TIPPLIIGAD KOGUVAD HOOGU
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
2
0
62:11
62
2.
Tallinna FCI Levadia
22
18
3
1
52:9
57
3.
Nõmme Kalju FC
22
14
4
4
45:18
46
4.
Paide Linnameeskond
20
11
3
6
47:20
36
5.
FC Kuressaare
22
9
4
9
26:30
31
6.
JK Narva Trans
22
6
3
13
27:40
21
7.
Tartu JK Tammeka
22
5
3
14
18:44
18
8.
JK Tallinna Kalev
22
4
3
15
21:62
15
9.
Tallinna JK Legion
21
3
5
13
19:44
10
10.
Pärnu JK Vaprus
21
2
2
17
21:60
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
62
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
46
Paide Linnameeskond
36
FC Kuressaare
31
JK Narva Trans
21
Tartu JK Tammeka
18
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!