Meistriliiga käesoleva hooaja parimate väravavahtide valikusse on mahtunud kaheksa klubi esivahid ning kaks FC Flora puurilukku.
Ainsana jäi tabelis esindamata Lasnamäe Ajax, kelle väravavahte hindasime me nõrgemaks kui neist tabelis tagapool asuvate meeskondade omi.
Mängijate valimisel kasutasime me "Amadeusi" koefitsenti, mis näitab seda, kui palju on väravavaht lasknud endale keskmiselt mängu kohta väravaid lüüa, kuid arvestab ka tema klubi üldist taset - mida kehvem meeskond, seda rohkem on sama koefitsendi saamiseks lubatud väravavahil sisse lasta. Mida väiksem koefitsent, seda parem!
Lähemalt saab selle arvutamise kohta lugeda artikli lõpust.
Artur Kotenko
Klubi: FC Levadia
Vanus: 25
Pikkus: 184 cm
Senine hooaeg: 23 mängu (23 algkoosseisus), 19 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 1,99
Võiks öelda, et kuna suur enamik Meistriliiga tippväravavahte on Eesti kodakondsusega, siis Jelle Goes on oma valiku teinud. Mart Poomi järel koondise teine väravavaht Artur Kotenko on Meistriliigas endale kõige vähem väravaid lüüa lasknud puurilukk.
Kotenko tugevad/nõrgad küljed on igale jalgpallisõbrale tuttavad: ta on hea vastujooksudel ja reaktsioonitõrjetel, kuid ebastabiilne kõrgete pallide võtmisel. Tippväravavahi kohta on ta ka veidi lühike, kuid hea reaktsiooni ja kiirusega teeb ta selle tasa.
Üheks Kotenko trumpidest on veel jalamäng. Tema söödud ja väljalöögid on ühed parimad liigas.
Kotenko statistilised näitajad kannatavad veidi selle all, et treener Tarmo Rüütli paneb tihtipeale nõrgemate meeskondade vastu väravasse leeduka Modestas Stonyse ning Kotenkole jäävad ainult raskemad mängud.
Talvel Kotenko võimaliku välismaale siirdumise katteks klubisse toodud Stonys on Kotenko poolt kindlalt teiseks väravavahiks jäetud.
Martin Kaalma
Klubi: Narva Trans
Vanus: 29
Pikkus: 184 cm
Senine hooaeg: 33 mängu (33 algkoosseisus), 31 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,09
Martin Kaalma on oma esimesel hooajal Narvas väga hästi meeskonda sulandunud ja ainsa mängijana Meistriliigas kõik kohtumised algusest lõpuni kaasa teinud.
Viis hooaega FC Flora esiväravavaht olnud ning 33 korda koondist esindanud Kaalma on liiga kõige kogenum puurilukk.
Kui Flora lõpuperioodil lasi ta oma füüsilisel vormil käest minna, siis juba enne Transi siirdumist töötas ta end üles ning on suutnud ka seal mängi
des vormi säilitada.
Tehniliselt tal väga tugevaid ega nõrku külgi ei ole, ta on ühtlaselt tugev nii joonel kui väljajooksudel. Sarnaselt Kotenkoga ei ole Kaalma väravavahtide seas just hiiglane, aga erinevalt kolleegist on ta kõrgete pallide võtmisel kindel, jäädes pigem joonele, kui pole veendunud, et palli kätte saab.
Pavel Londak
Klubi: FC Flora
Vanus: 26
Pikkus: 191 cm
Senine hooaeg: 20 mängu (20 algkoosseisus), 18 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 1,93
1999. aastast alates erinevate Flora-süsteemi klubide põhiväravavaht olnud Pavel Londak on end selleks hooajaks lõpuks esiklubisse murdnud ning võitleb edukalt põhikoosseisukoha pärast.
Londak kuulus hooaja avamängus FC Levadia vastu Flora algkoosseisu, kuid 1:4 kaotuse järel langes ta hoobilt teiseks väravavahiks. Mihkel Aksalu maikuu alguses saadud vigastus avas talle aga taas ukse põhikoosseisu ning pärast Aksalu naasmist on nad võrdselt mänguaega saanud.
Kolm korda Eesti koondist esindanud Londak on väravavahiomaduste poolest ühtlaselt heal tasemel. Klubikaaslase Aksaluga võrreldes on ta ehk väljajooksudel veidi kindlam.
Mihkel Aksalu
Klubi: FC Flora
Vanus: 21
Pikkus: 191 cm
Senine hooaeg: 14 mängu (13 algkoosseisus) ja 12 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 1,86
Mitu kuud kestnud vigastuspausist hoolimata on Mihkel Aksalu tegemas oma parimat liigahooaega, jagades esimest korda Flora põhiväravavahi kohta.
Noor ja ilmselt helge tulevikuga Aksalu oli pikka aega U-21 koondise esiväravavaht ja on korduvalt ka A-koondisse kutsutud, ent mängu pole veel kirja saanud.
Sarnaselt Londakuga on ka temal pikkus ja kiirus heas vahekorras ning mängijaomadused ühtlaselt tugevad. Vaid mängu juhendamine on tal veidi nõrgem kui paljudel kogenud puurivahtidel.
Vitali Teleš
Klubi: FC TVMK
Vanus: 23
Pikkus: 186 cm
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus) ja 25 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 1,86
Vitali Teleš on ilmselt Meistriliiga kõige vähem tunnustust leidnud väravavaht, kuigi ta on tegelikult vägagi kindel ja "Amadeusi" koefitsendi kohaselt ka selle hooaja parim koos Aksaluga.
Alles teist täispikka Meistriliiga hooaega kaasa tegeval Telešil ei ole erinevalt Kotenkost küllaltki lühikesest kasvust hoolimata kõrgete pallide püüdmisega raskuseid.
Tema suurimateks probleemideks on hoopis rahvusvahelise kogemuse vähesus ning korraliku väravavahtide treeneri puudumine. Seetõttu teeb ta teinekord lausa kummalisi vigu näiteks müüri paika panemisel.
Teleš on liiga üks jõulisemaid väravavahte ja ründajad mõtlevad ilmselt enne järele, kui temaga füüsilist kontakti otsivad.
Aleksandr Djatšenko
Klubi: Tartu Maag
Vanus: 25
Pikkus: 185 cm
Senine hooaeg: 31 mängu (31 algkoosseisus), 53 sisselastud väravat ja 1 punane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,75
Hooaja eel FC Levadiast Tartusse siirdunud Aleksandr Djatšenko on üle mitme aasta taas esiväravavahi rolli nautimas.
Vaatamata oma kroonilisele teise numbri staatusele on ta tegelikult väga kogenud tegija. Oma debüüdi tegi ta TVMK koosseisus juba 1997. aastal, olles 16-aastane.
Liibüas sündinud Djatšenko parimateks külgedeks on hea mängulugemine, kohavalik ja reaktsioon. Pikkusest on veidi vajaka, kuid ometi on ta kindel nii väljajooksudel kui ka joonel.
Tema probleemiks on aga alati olnud närvikava. Kui mängu algus läheb hästi, siis võib ta teha superesitusi, kuid pärast prohmakaid muutub tema tegutsemine tihtipeale ebakindlaks.
Kert Kütt
Klubi: Tartu Tammeka
Vanus: 26
Pikkus: 199 cm
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 49 sisselastud väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,52
Meistriliiga pikim puurivaht Kert Kütt on teinud Tartu Tammekas stabiilselt hea hooaja.
Kõrged pallid ei ole tema jaoks mingi probleem, kuid oma pikkuse kohta tuleb ta harva väravast välja. Ka tema väljalöögid ja -visked on võimsad, kuigi jalaga mängides ei ole need kuigi täpsed.
Tema nõrgimaks küljeks ongi jalamäng, mistõttu tagasisöödud on alati riskantsed. Samas reaktsioonikiirus on tal suure kasvu kohta vägagi korralik.
Kunagine U-21 koondislane on olnud ka põhikoondise vaateväljas, ent Flora-süsteemis kippus ta alati Pavel Londaku varju jääma.
Stanislav Pedõk
Klubi: Pärnu Vaprus
Vanus: 18
Pikkus: 187 cm
Senine hooaeg: 21 mängu (19 algkoosseisus, 1 väljakumängijana) ja 38 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 2,83
Vaid 18-aastane lootustandev noor puurivaht Stanislav Pedõk on väga heade eeldustega, kuid tehniliselt veel krobeline.
Sarnaselt eelmisele hooajale Esiliigas jaguneb ka nüüd tema mänguaeg märksa kogenuma klubikaaslase Veiko Põldemaaga küllaltki võrdselt. Esiväravavahi staatus on Vapruses hooaja kestel korduvalt muutunud ning kuigi hetkel kuulub see Põldemaale, on Pedõki hooaeg kokkuvõttes edukam olnud.
Võrreldes Põldemaaga on ta palju kogenematum ega juhenda nii hästi meeskonda.
Stabiilselt Eesti omavanuste koondistesse kuulunud Pedõk on pikk ja jõuline, kuid väljatulekutel ebakindel ja pudistab vahel ka palli käest. Joonel on tema reaktsioonikiirus hea.
Rene Kaas
Klubi: Viljandi Tulevik
Vanus: 24
Pikkus: 187 cm
Senine hooaeg: 32 mängu (32 algkoosseisus) ja 68 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 2,42
Rene Kaas oli pikka aega FC Flora teine väravavaht, kuid selleks aastaks langetati ta Viljandi Tulevikku, kus ta on klubi pettumustvalmistaval hooajal olnud üks meeskonna stabiilsemaid mängumehi.
Ka Kaas on endine U-21 koondislane, kuid ta jäi seal enamasti Artur Kotenko varju ning A-koondisse ei ole ta end kunagi murda suutnud.
Tehniliselt on ta hea ning väravavahioskused on samuti tasemel, kuid kohati tundub, et tal on keskendumisprobleeme, mistõttu ta jääb kas olukordadesse hiljaks või siis tegutseb ebaõnnestunult. Samas, kui ta suudab olukorda jälgida, siis on üldjuhul ka mees omal kohal.
Terve hooaja jooksul on Kaas jätnud vahele vaid ühe mängu, kuid ta koht on sellegipoolest ohus, sest Tuleviku duublist kasvab peale lootustandev noor Taavi Järvesoo.
Sander Reelo
Klubi: Valga Warrior
Vanus: 21
Pikkus: ?
Senine hooaeg: 21 mängu (21 algkoosseisus) ja 64 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 3,37
Sander Reelo on koos kogu Valga Warriori meeskonnaga sel hooajal tublisti edasi arenenud.
Varasematel hooaegadel kõikuvat vormi näidanud Reelo on sel aastal heas konditsioonis püsinud ja kaks aastat vanema Jürgen Veberi kindlalt enda varju jätnud.
Küllaltki pikk ja jõuline Reelo tõusis Mihkel Aksalu vigastuse ajal ka U-21 koondise põhiväravavahiks, kuid EM-valiksarja play off'is Wales'i vastu tuli tal kahe kohtumise jooksul oma selja tagant koguni seitse palli välja korjata.
Meie valikusse mahtunud puurivahtidest on ta selgelt kõige nõrgemate statistiliste näitajatega, kuid see tuleneb paljuski ka sellest, et noor Warrior oli hooaja esimeses pooles liiga tõeline peksupoiss.
Sisselastud väravad 90 mänguminuti kohta:
1. Artur Kotenko 0,83
2. Mihkel Aksalu 0,89
3. Pavel Londak 0,92
4. Vitali Teleš 0,94
5. Martin Kaalma 0,94
6. Kert Kütt 1,65
7. Aleksandr Djatšenko 1,71
8. Stanislav Pedõk 2,04
9. Rene Kaas 2,13
10. Veiko Põldemaa 2,92
11. Konstantin Petrov 3,04
12. Sander Reelo 3,05
13. Jürgen Veber 3,09
14. Ilja Kassjantšuk 3,17
"Amadeusi" koefitsent:
1. Vitali Teleš 1,86
1. Mihkel Aksalu 1,86
3. Pavel Londak 1,93
4. Artur Kotenko 1,99
5. Martin Kaalma 2,09
6. Rene Kaas 2,42
7. Kert Kütt 2,52
8. Aleksandr Djatšenko 2,75
9. Stanislav Pedõk 2,83
10. Sander Reelo 3,37
11. Jürgen Veber 3,42
12. Konstantin Petrov 3,82
13. Ilja Kassjantšuk 3,88
14. Veiko Põldemaa 4,07
NB! Statistika koostamisel on arvestatud ainult väravavahte, kes mänginud rohkem kui 10 kohtumist.
Valemina näeb "Amadeusi" koefitsendi arvutamine välja nii:
A=V/m*exp(MP/(M*3))
Kus V on väravate arv, m on mängude arv, M on meeskonna mängude arv ja MP on meeskonna punktide arv. Exp järgne osa näitab, kui palju MP erineb võimalikust punktide arvust - M*3.
Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõttedMeistriliiga käesoleva hooaja parimate väravavahtide valikusse on mahtunud kaheksa klubi esivahid ning kaks FC Flora puurilukku.
Ainsana jäi tabelis esindamata Lasnamäe Ajax, kelle väravavahte hindasime me nõrgemaks kui neist tabelis tagapool asuvate meeskondade omi.
Mängijate valimisel kasutasime me "Amadeusi" koefitsenti, mis näitab seda, kui palju on väravavaht lasknud endale keskmiselt mängu kohta väravaid lüüa, kuid arvestab ka tema klubi üldist taset - mida kehvem meeskond, seda rohkem on sama koefitsendi saamiseks lubatud väravavahil sisse lasta. Mida väiksem koefitsent, seda parem!
Lähemalt saab selle arvutamise kohta lugeda artikli lõpust.
Artur Kotenko
Klubi: FC Levadia
Vanus: 25
Pikkus: 184 cm
Senine hooaeg: 23 mängu (23 algkoosseisus), 19 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 1,99
Võiks öelda, et kuna suur enamik Meistriliiga tippväravavahte on Eesti kodakondsusega, siis Jelle Goes on oma valiku teinud. Mart Poomi järel koondise teine väravavaht Artur Kotenko on Meistriliigas endale kõige vähem väravaid lüüa lasknud puurilukk.
Kotenko tugevad/nõrgad küljed on igale jalgpallisõbrale tuttavad: ta on hea vastujooksudel ja reaktsioonitõrjetel, kuid ebastabiilne kõrgete pallide võtmisel. Tippväravavahi kohta on ta ka veidi lühike, kuid hea reaktsiooni ja kiirusega teeb ta selle tasa.
Üheks Kotenko trumpidest on veel jalamäng. Tema söödud ja väljalöögid on ühed parimad liigas.
Kotenko statistilised näitajad kannatavad veidi selle all, et treener Tarmo Rüütli paneb tihtipeale nõrgemate meeskondade vastu väravasse leeduka Modestas Stonyse ning Kotenkole jäävad ainult raskemad mängud.
Talvel Kotenko võimaliku välismaale siirdumise katteks klubisse toodud Stonys on Kotenko poolt kindlalt teiseks väravavahiks jäetud.
Martin Kaalma
Klubi: Narva Trans
Vanus: 29
Pikkus: 184 cm
Senine hooaeg: 33 mängu (33 algkoosseisus), 31 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,09
Martin Kaalma on oma esimesel hooajal Narvas väga hästi meeskonda sulandunud ja ainsa mängijana Meistriliigas kõik kohtumised algusest lõpuni kaasa teinud.
Viis hooaega FC Flora esiväravavaht olnud ning 33 korda koondist esindanud Kaalma on liiga kõige kogenum puurilukk.
Kui Flora lõpuperioodil lasi ta oma füüsilisel vormil käest minna, siis juba enne Transi siirdumist töötas ta end üles ning on suutnud ka seal mängi
des vormi säilitada.
Tehniliselt tal väga tugevaid ega nõrku külgi ei ole, ta on ühtlaselt tugev nii joonel kui väljajooksudel. Sarnaselt Kotenkoga ei ole Kaalma väravavahtide seas just hiiglane, aga erinevalt kolleegist on ta kõrgete pallide võtmisel kindel, jäädes pigem joonele, kui pole veendunud, et palli kätte saab.
Pavel Londak
Klubi: FC Flora
Vanus: 26
Pikkus: 191 cm
Senine hooaeg: 20 mängu (20 algkoosseisus), 18 sisselastud väravat ja 1 kollane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 1,93
1999. aastast alates erinevate Flora-süsteemi klubide põhiväravavaht olnud Pavel Londak on end selleks hooajaks lõpuks esiklubisse murdnud ning võitleb edukalt põhikoosseisukoha pärast.
Londak kuulus hooaja avamängus FC Levadia vastu Flora algkoosseisu, kuid 1:4 kaotuse järel langes ta hoobilt teiseks väravavahiks. Mihkel Aksalu maikuu alguses saadud vigastus avas talle aga taas ukse põhikoosseisu ning pärast Aksalu naasmist on nad võrdselt mänguaega saanud.
Kolm korda Eesti koondist esindanud Londak on väravavahiomaduste poolest ühtlaselt heal tasemel. Klubikaaslase Aksaluga võrreldes on ta ehk väljajooksudel veidi kindlam.
Mihkel Aksalu
Klubi: FC Flora
Vanus: 21
Pikkus: 191 cm
Senine hooaeg: 14 mängu (13 algkoosseisus) ja 12 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 1,86
Mitu kuud kestnud vigastuspausist hoolimata on Mihkel Aksalu tegemas oma parimat liigahooaega, jagades esimest korda Flora põhiväravavahi kohta.
Noor ja ilmselt helge tulevikuga Aksalu oli pikka aega U-21 koondise esiväravavaht ja on korduvalt ka A-koondisse kutsutud, ent mängu pole veel kirja saanud.
Sarnaselt Londakuga on ka temal pikkus ja kiirus heas vahekorras ning mängijaomadused ühtlaselt tugevad. Vaid mängu juhendamine on tal veidi nõrgem kui paljudel kogenud puurivahtidel.
Vitali Teleš
Klubi: FC TVMK
Vanus: 23
Pikkus: 186 cm
Senine hooaeg: 28 mängu (28 algkoosseisus) ja 25 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 1,86
Vitali Teleš on ilmselt Meistriliiga kõige vähem tunnustust leidnud väravavaht, kuigi ta on tegelikult vägagi kindel ja "Amadeusi" koefitsendi kohaselt ka selle hooaja parim koos Aksaluga.
Alles teist täispikka Meistriliiga hooaega kaasa tegeval Telešil ei ole erinevalt Kotenkost küllaltki lühikesest kasvust hoolimata kõrgete pallide püüdmisega raskuseid.
Tema suurimateks probleemideks on hoopis rahvusvahelise kogemuse vähesus ning korraliku väravavahtide treeneri puudumine. Seetõttu teeb ta teinekord lausa kummalisi vigu näiteks müüri paika panemisel.
Teleš on liiga üks jõulisemaid väravavahte ja ründajad mõtlevad ilmselt enne järele, kui temaga füüsilist kontakti otsivad.
Aleksandr Djatšenko
Klubi: Tartu Maag
Vanus: 25
Pikkus: 185 cm
Senine hooaeg: 31 mängu (31 algkoosseisus), 53 sisselastud väravat ja 1 punane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,75
Hooaja eel FC Levadiast Tartusse siirdunud Aleksandr Djatšenko on üle mitme aasta taas esiväravavahi rolli nautimas.
Vaatamata oma kroonilisele teise numbri staatusele on ta tegelikult väga kogenud tegija. Oma debüüdi tegi ta TVMK koosseisus juba 1997. aastal, olles 16-aastane.
Liibüas sündinud Djatšenko parimateks külgedeks on hea mängulugemine, kohavalik ja reaktsioon. Pikkusest on veidi vajaka, kuid ometi on ta kindel nii väljajooksudel kui ka joonel.
Tema probleemiks on aga alati olnud närvikava. Kui mängu algus läheb hästi, siis võib ta teha superesitusi, kuid pärast prohmakaid muutub tema tegutsemine tihtipeale ebakindlaks.
Kert Kütt
Klubi: Tartu Tammeka
Vanus: 26
Pikkus: 199 cm
Senine hooaeg: 30 mängu (30 algkoosseisus), 49 sisselastud väravat, 2 kollast ja 1 punane kaart
"Amadeusi" koefitsent: 2,52
Meistriliiga pikim puurivaht Kert Kütt on teinud Tartu Tammekas stabiilselt hea hooaja.
Kõrged pallid ei ole tema jaoks mingi probleem, kuid oma pikkuse kohta tuleb ta harva väravast välja. Ka tema väljalöögid ja -visked on võimsad, kuigi jalaga mängides ei ole need kuigi täpsed.
Tema nõrgimaks küljeks ongi jalamäng, mistõttu tagasisöödud on alati riskantsed. Samas reaktsioonikiirus on tal suure kasvu kohta vägagi korralik.
Kunagine U-21 koondislane on olnud ka põhikoondise vaateväljas, ent Flora-süsteemis kippus ta alati Pavel Londaku varju jääma.
Stanislav Pedõk
Klubi: Pärnu Vaprus
Vanus: 18
Pikkus: 187 cm
Senine hooaeg: 21 mängu (19 algkoosseisus, 1 väljakumängijana) ja 38 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 2,83
Vaid 18-aastane lootustandev noor puurivaht Stanislav Pedõk on väga heade eeldustega, kuid tehniliselt veel krobeline.
Sarnaselt eelmisele hooajale Esiliigas jaguneb ka nüüd tema mänguaeg märksa kogenuma klubikaaslase Veiko Põldemaaga küllaltki võrdselt. Esiväravavahi staatus on Vapruses hooaja kestel korduvalt muutunud ning kuigi hetkel kuulub see Põldemaale, on Pedõki hooaeg kokkuvõttes edukam olnud.
Võrreldes Põldemaaga on ta palju kogenematum ega juhenda nii hästi meeskonda.
Stabiilselt Eesti omavanuste koondistesse kuulunud Pedõk on pikk ja jõuline, kuid väljatulekutel ebakindel ja pudistab vahel ka palli käest. Joonel on tema reaktsioonikiirus hea.
Rene Kaas
Klubi: Viljandi Tulevik
Vanus: 24
Pikkus: 187 cm
Senine hooaeg: 32 mängu (32 algkoosseisus) ja 68 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 2,42
Rene Kaas oli pikka aega FC Flora teine väravavaht, kuid selleks aastaks langetati ta Viljandi Tulevikku, kus ta on klubi pettumustvalmistaval hooajal olnud üks meeskonna stabiilsemaid mängumehi.
Ka Kaas on endine U-21 koondislane, kuid ta jäi seal enamasti Artur Kotenko varju ning A-koondisse ei ole ta end kunagi murda suutnud.
Tehniliselt on ta hea ning väravavahioskused on samuti tasemel, kuid kohati tundub, et tal on keskendumisprobleeme, mistõttu ta jääb kas olukordadesse hiljaks või siis tegutseb ebaõnnestunult. Samas, kui ta suudab olukorda jälgida, siis on üldjuhul ka mees omal kohal.
Terve hooaja jooksul on Kaas jätnud vahele vaid ühe mängu, kuid ta koht on sellegipoolest ohus, sest Tuleviku duublist kasvab peale lootustandev noor Taavi Järvesoo.
Sander Reelo
Klubi: Valga Warrior
Vanus: 21
Pikkus: ?
Senine hooaeg: 21 mängu (21 algkoosseisus) ja 64 sisselastud väravat
"Amadeusi" koefitsent: 3,37
Sander Reelo on koos kogu Valga Warriori meeskonnaga sel hooajal tublisti edasi arenenud.
Varasematel hooaegadel kõikuvat vormi näidanud Reelo on sel aastal heas konditsioonis püsinud ja kaks aastat vanema Jürgen Veberi kindlalt enda varju jätnud.
Küllaltki pikk ja jõuline Reelo tõusis Mihkel Aksalu vigastuse ajal ka U-21 koondise põhiväravavahiks, kuid EM-valiksarja play off'is Wales'i vastu tuli tal kahe kohtumise jooksul oma selja tagant koguni seitse palli välja korjata.
Meie valikusse mahtunud puurivahtidest on ta selgelt kõige nõrgemate statistiliste näitajatega, kuid see tuleneb paljuski ka sellest, et noor Warrior oli hooaja esimeses pooles liiga tõeline peksupoiss.
Sisselastud väravad 90 mänguminuti kohta:
1. Artur Kotenko 0,83
2. Mihkel Aksalu 0,89
3. Pavel Londak 0,92
4. Vitali Teleš 0,94
5. Martin Kaalma 0,94
6. Kert Kütt 1,65
7. Aleksandr Djatšenko 1,71
8. Stanislav Pedõk 2,04
9. Rene Kaas 2,13
10. Veiko Põldemaa 2,92
11. Konstantin Petrov 3,04
12. Sander Reelo 3,05
13. Jürgen Veber 3,09
14. Ilja Kassjantšuk 3,17
"Amadeusi" koefitsent:
1. Vitali Teleš 1,86
1. Mihkel Aksalu 1,86
3. Pavel Londak 1,93
4. Artur Kotenko 1,99
5. Martin Kaalma 2,09
6. Rene Kaas 2,42
7. Kert Kütt 2,52
8. Aleksandr Djatšenko 2,75
9. Stanislav Pedõk 2,83
10. Sander Reelo 3,37
11. Jürgen Veber 3,42
12. Konstantin Petrov 3,82
13. Ilja Kassjantšuk 3,88
14. Veiko Põldemaa 4,07
NB! Statistika koostamisel on arvestatud ainult väravavahte, kes mänginud rohkem kui 10 kohtumist.
Valemina näeb "Amadeusi" koefitsendi arvutamine välja nii:
A=V/m*exp(MP/(M*3))
Kus V on väravate arv, m on mängude arv, M on meeskonna mängude arv ja MP on meeskonna punktide arv. Exp järgne osa näitab, kui palju MP erineb võimalikust punktide arvust - M*3.
Vaata ka:
Meistriliiga kokkuvõtted