Memo | Flora võttis võidupunktid jõuga endale, aga Kalev näitas taas, et neile ei ole lihtne väravat lüüa (galerii!) (0)

Kalevi mängijad Rauno Allikut takistamas. Foto: Brit Maria Tael

Valitsev Eesti meister FC Flora alistas Premium liiga neljandas voorus Tallinna Kalevi 2:0 ja läheb märtsikuisele koondisepausile vastu täisedu ja väravate vahega 11:0. Kalev sai ühe võidu ja ühe viigi kõrvale esimese kaotuse.

Flora võinuks juba teisel minutil ennast kaotusseisust leida, kui Ramol Sillamaa pääses Ats Purje söödust Evert Grünvaldiga silmitsi, aga Flora väravavaht säras jalatõrjega. Flora parim võimalus esimesel poolajal oli 15. minutil, kui Sten Reinkort sai Konstantin Vassiljevi tsenderdusest mõnelt meetrilt löögile, aga Kalevi puurilukk Oskari Forsman tegi reaktsioonitõrje. Mõlemal meeskonnal olid avapoolajal mõned poolvõimalused veel, aga väravavahid otsustavalt sekkuma ei pidanud.

Teisel poolajal sai Flora palli kiiremini liikuma ja mida aeg edasi, seda rohkem vajus Kalev allapoole väravat kaitsma. Flora sai korduvalt karistusalast löögile, aga Kalevi mängijad blokeerisid need üritused või lendasid pallid raamidest mööda.

Kalevi väravalukk muugiti lahti 72. minutil, kui Vassiljev tsenderdas küljesisseviske järel palli värava ette, kus Rauno Alliku selle Tristan Toomas Teevälja ja Hugo Palutaja vahelt võrku koksas - 1:0 Florale! Alliku teenis kümme minutit hiljem Florale magusast kohast karistuslöögi. Vassiljev lõi palli otse karistuslöögist posti, kust see põrkas värava ette, kus esimesena oli jaol Martin Miller, kes lõi nahkkera väravasse - 2:0 Florale!

Kalevil ei avanenudki teisel poolajal väga häid võimalusi ja tiitlikaitsja võttis lõpuks võidupunktid jõuga endale. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Flora juhtvärav. Mida kauem püsib viigiseis, seda suurem on tõenäosus, et mäng lõppeb viigiga. Kalev ei olnud kaugel, et Floralt punkte röövida. Kalev võitles südikalt ja pidas 70 minutit vastu, aga kuna kaitsetööd oli meeletult palju tehtud, siis kas väsimuse või millegi muu tõttu magati korraks Rauno Alliku karistusalas maha ja jäädi kaotusseisu. Kui seda poleks juhtunud, siis teab vaid jalgpallijumal, kas Kalev oleks viigi kätte saanud või mitte.

Üllatus | Kalev suudab kõigi vastu mängida. See ei ole juhus, et Floral läks Kalevi väravaluku muukimiseks aega rohkem kui 70 minutit. Hooaega 0:0 viigiga Nõmme Kalju vastu alustanud ja seejärel 2:0 Harju Laagrit võitnud Kalev näitas taas, et neile ei ole lihtne väravat lüüa. Aga veelgi rohkem avaldab muljet see, et kõva kaitsetöö kõrval suudetakse ka rünnakul häid ja loogilisi lahendusi leida. Tõsi, teisel poolajal jäädi sellega Flora vastu hätta. Samas tundub, et eelmise hooaja lõpus saavutatud stabiilsus on endiselt olemas.

Staar | Konstantin Vassiljev. Kalevi praegune spordidirektor Joel Lindpere on öelnud, et tema otsustab mänge. Kui Lindpere veel mängis, siis sageli otsustaski. Aga seekord otsustas mängu Flora maestro. Flora vajas väravat, aga Kalev ei andnud midagi kergelt. Vassiljev andis ühe väravasöödu geniaalsest tsenderdusest ja teise õnnelikust karistuslöögist.

Ilus hetk | Kuuse kauglöök. Flora keskkaitsja sai 34. minutil keskringis palli ja kuna ükski Kalevi mängija talle kohe vastu ei läinud, siis Kuusk kasutas vaba ruumi ära ja lõi umbes 30 meetrilt peale - pall lendas napilt üle Kalevi värava, mida Oskari Forsman just kõige kindlamalt ei kontrollinud.

Tsitaat | Paberi peal on Flora kindlasti tugevam, aga meie poisid tahavad ka tõestada, et nad on samaväärsed mängijad või tahavad isegi paremad olla. Mingit aukartust ei olnud, aga hetkel on Flora klass ikkagi kõrgem." Kalevi ründaja Ats Purje jagas kiidusõnu nii Flora kui ka Kalevi mängijate suunas.