Memo | Hooaega uimaselt alustanud Levadia on Agyiri ja Ainsalu toel sattumas pidurdamatusse hoogu (galerii!) (1)

Dirigent Mihkel Ainsalu jagas Kuressaare vastu kolm resultatiivset söötu. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Hooaja eel erinevad muudatused üle elanud Tallinna FCI Levadia muutub iga mänguga üha paremaks. Kuressaare, kes eelmisel aastal näitas Levadia vastu mitu korda hambaid ja ka hammustas, tantsis sel korral võõrustajate taktikepi järgi.

Avapoolaeg algas ja lõppes väga tempokalt, kui juba 3. minutil asus Levadia Felipe Felicio debüütväravast juhtima, kui Mihkel Ainsalu andis keskringist hea läbisöödu, mille järel brasiillane läks Magnus Karofeldiga üks-ühele ja tõstis palli üle Kuressaare väravavahi. Küljekohtunik fikseeris suluseisu, mille VAR ümber lükkas. Selgus, et saarlaste kapten Märten Pajunurm kattis suluseisu ära.

Pärast avaväravat jahtis Levadia aktiivselt teist ning Kuressaarel läks natukene aega, et mängu sisse saada. 34. minutil sündis võõrustajate teine tabamus, kui Karl Andre Vallner andis pika palli ette, Pavel Dõmov lükkas peaga selle otse Ainsalule, kes söötis omakorda Agyirile, mille järel algas vägev soolojooks - ghanalane triblas mööda Artjom Jermatšenkost ja Dõmovist, siis Pajunurmest ja Moorits Veeringust ning veeretas palli Karofeldi võrku.

Levadia kaheväravaline edu suurenes kaheksa minutit hiljem, kui Agyiri mängis nurgalöögi lühikeselt lahti Aleksandr Zakarljukale, kes söötis karistusalas olnud Edgar Turile ning too jätkas Bourama Fombale, kes virutas palli täiest südamest Karofeldi selja taha.

Paistis, et Kuressaare oli täiesti lagunenud ning Levadia tegi nendega sotid selgeks juba enne poolajavilet, ent Mattias Männilaan arvas teisiti. Dõmov röövis palli Agyiri jalalt Kuressaarele tagasi ja söötis Männilaanele, kes jätkas kannaga läbi Ainsalu jalgevahe Andrei Smirnovile ning too andis läbisöödu karistusalasse jooksnud Männilaanele ning saarlaste ründaja koksas palli võrku. Saarlased võtsid garderoobi ühe tabamuse kaasa.

Vaheajalt saabusid väljakule värskemalt Levadia mehed, kes panid enda paremuse 51. minutil neljandat korda maksvusele, kui täpne oli Mollo Bessala, kes vahetati avatabamuse virutanud Felicio asemele esimese poolaja lõpus. Jermatšenko ja Smirnov ei suutnud ära otsustada, kumb võtab palli endale. Võttis aga Ainsalu, kes leidis sööduga üles Bessala ning Kameruni mees veeretas palli vaikselt vasakusse alla nurka. Ainsalu jaoks oli tegu kohtumise kolmanda väravasööduga.

Mõlemal meeskonnal avanes teise poolaja jooksul mitu head võimalust, millest olnuks võimalik seisu muuta, ent kohtuniku lõpuvile järel oli tablool Levadial 4 ja Kuressaarel 1. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Felipe Felicio väravFelicio kolmanda minuti värav oli oluline Levadia jaoks, sest pärast seda muutus Kuressaare mäng ründavamaks, mistõttu jäid saarlaste kaitseliini, mis tavaliselt on võrdlemisi madal, taha palju ruumi, kuhu said võõrustajate ründajad söösta.

Brasiilia ründaja Felicio tuli Eestisse pauguga, kui väravavõrgud sahisesid pea igas hooaja-eelses kontrollkohtumises. Premium liigasse see edu edasi ei kandunud, ent nüüd sai kesktormaja enda punni pealt, mistap võib eeldada, et see annab talle enesekindlust juurde.

Levadia kahjuks lõppes Felicio mäng ootamatult vara, kui esimese poolaja esimesel üleminutil soovis ta vahetust, sest ründaja tõmbas ära reielihase. Ka tema asemele saabunud Mollo Bessala pidi trauma tõttu kohtumise pooleli jätma. Levadiat ootab järgmisena ees Kalev ja peatreener Curro Torres peab hakkama juba nüüd mõtlema, kuidas tipuründaja kohta nädala pärast täita.

Üllatus | Kuressaare lagunemine. Kuressaare oli mullu Levadia vastu väärt vastane. Jah, saarlaste ja ka Levadia võistkond olid praegusest erinevad, ent tänaste võõrustajate suur üleolek tuli arvatavasti ka Kuressaarele üllatusena.

Saarlased on tänavust hooaega alustanud väga ebastabiilselt - esimeses kohtumises tehti Harjuga 1:1 viik, mille järel alistati Paide 1:0, ent koondisepausi eel kaotati kodus Vaprusele 1:2.

Kuressaare jaoks on oluline, et Levadia-mängust tehakse vigade parandus, sest ees on ootamas kaks kohtumist Floraga - Premium liigas ja karikavõistluste veerandfinaalis.

Staar | Mihkel Ainsalu. Ei näe küll igas mängus, et üks mees teeb kübaratriki ja seda väravasöötudega, mitte väravatega. Ainsalu on uue Levadia keskväljamootor, kes dikteerib mängutempot, loob kaaslastele häid võimalusi ning vahepeal leiab end ka löögikohast, kust ei jäta virutamata.

Sel hooajal neli resultatiivset söötu andnud Ainsalu jagab edetabelis Konstantin Vassiljeviga esikohta.

Ilus hetk | Mollo Bessalale näidati, kuidas valust vabaneda. 72. minutil proovis Bessala enda teist väravat lüüa, kui virutas karistusala joonelt peale, ent Karofeld tõrjus. Pärast pealelööki hoidis Kameruni mees enda munandi piirkonnast kinni ning langes kunstmurule. Levadia füsioterapeut Georgi Juhnev näitas ründajale, kuidas valust vabaneda - kandade peal hüpates!

Paraku hüppamine ei peletanud valu eemale ja Bessala vahetati mõni mõni minut hiljem välja.

Tsitaat | "Arvan, et kõik Premium liiga mängijad teavad, et Agyiril on väga hea löök. Ta harjutab neid trennis. Kui talle suluseisu reegel selgeks õpetada, siis tuleb neid väravaid ka rohkem." Nõnda viskas meeskonnakaaslase üle nalja Karl Andre Vallner, kelle jaoks lõppes kaunis nullimängude seeria.