Memo | Pärnu rekordpublik ja Paide penaltiviga aitasid Vaprusel kolmandaks tõusta (galerii!) (0)

Kevin Kauberi penalti andis Vaprusele viigipunkti. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Pärnu Vaprus püstitas Premium liigas oma kodumängude publikurekordi ning päästis Paide Linnameeskonna vastu kaotusseisust 1:1 viigi. Ajutiselt kerkis Vaprus kolmandale tabelireale.

Premium liiga hooaja teise poole esimeses mängus avas 24. minutil skoori Andre Frolov. Paide mängis nurgalöögi lühidalt lahti ning Sergei Mošnikov söötis Linnameeskonna kaptenile, kes saatis kauglöögi alla nurka - 0:1!

Paide oli palliga kindlam meeskond, aga võttis pärast avaväravat tempo maha. Kui Vaprus kõrgelt ei pressinud, siis võisid külaliste kaitsjad pikalt palli hoida ega hakanud seda ettepoole suruma. Kokkuvõttes polnud avapoolajal - kui väravaolukord välja arvata - ühtegi väga head momenti.

Teisel poolajal tegi Paide keskkaitsja Silver Alex Kelder kolmeminutilise vahega kaks ohtlikku pallikaotust, vaheltlõiked tegi Kevin Kauber. Esimeses momendis mängis Kauber Kelderist mööda ja sisenes vasakult äärelt trahvikasti, puurivaht Ebrima Jarju tuli talle väravast hästi vastu. Vapruse ründaja, kelle jaoks oli soodne lööginurk kinni, söötis kõrvale liikumise peale Sander Kapperile, kes ei saanud aga sammu klappima ja ei tabanud palli.

Teises olukorras röövis Kauber libastunud Kelderilt palli ja oli sellega keskelt läbi pääsemas, kuid viimasel hetkel jõudsid mõlemad Paide keskkaitsjad talle järele. Suurim oht näis juba olevat möödas ning Kauber oli karistusalas seljaga keskkaitsjate ja värava poole, aga Kelder sikutas ta pikali. Kohtunik Grigori Ošomkov andis patustajale kollase kaardi ja määras Vapruse kasuks penalti. Selle realiseeris Kauber ise, kes lõi keskele, Jarju hüppas aimamise peale ära.

63. minutil eduseisu maha mänginud Paide muutus seejärel aktiivseks ja ohtlikuks. Vahetusründaja Mechini Gomis pääses oma esimese puutega kastist vabalt löögile, aga ei suutnud palli raamide vahele virutada. Paar minutit hiljem oli Gomis veelkord tabamusele lähedal (vt altpoolt "Ilus hetk").

Robi Saarma karistuslöögist saatis Kelderi asemele sisse vahetatud keskkaitsja Gerdo Juhkam peaga palli mööda. 83. minutil tegi Ott Nõmm hea topelttõrje, tuues välja nii posti äärde suunatud Frolovi pealöögi kui ka Robi Saarma tugeva jätkupalli.

Vaprus pidas lõpuvileni vastu ning tõusis tänu viigipunktile hetkel kolmandale tabelireale. Ülehomme võtab aga kolmanda koha endale kas Nõmme Kalju või Tallinna Kalev, sõltuvalt Kalju ja Kalevi kohtumise tulemusest.

Viigimeister Paide tegi oma Premium liiga hooaja üheksanda viigi! Võite on Linnameeskonnal vaid neli. Uue peatreeneri Ivan Stojkovici käe all lasi aga Paide sisse alles oma esimese värava (Stojkovici neljandas mängus).

Vaprus skooris Paide vastu 11. omavahelist liigamatši järjest, kuid on nüüd Premium liigas võiduta seitse kodumängu järjest. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Kelderi eksimus. Silver Alex Kelderi penaltiviga pärast oma kahte pallikaotust oli see, mis lubas Vapruse mängu tagasi ja ei lasknud Paidel võita. Ilmselt karistuseks vahetati Kelder neli minutit pärast penaltit välja.

Üllatus | 2495 pealtvaatajat! Suvepealinnas peetava rahvusvahelise noorteturniiri Pärnu Summer Cup ajal on Vapruse kodumängu traditsiooniliselt palju rahvast külastanud ja palju publikut oli oodata ka nüüd. Aga seekordne publikunumber oli lausa eriti võimas ning püstitas Vapruse kodumängude rekordi - 2495 pealtvaatajat! 1501 istekohaga Pärnu Rannastaadionil. Enamikel aastatel oleks see Premium liiga hooaja tippmark, kuid tänavu jälgis hiljutist Tallinna derbit veel rohkem inimesi (3510), nii et liigahooaja üldedetabelis läheb see tulemus teisele kohale.

Vapruse kodumängude rekordpublik. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Staar | Kevin Kauber. Esimesel poolajal paremal äärel ja teisel poolajal tipuründes aktiivselt mänginud Kauber tekitas oma vaheltlõigetega Vapruse kaks kõige ohtlikumat olukorda. Neist teise ta ka ise realiseeris ning sai kangelasena nautida Pärnu rekordpubliku ette tähistama minekut.

Ilus hetk | Gomise soolorünnak. 70 mänguminuti täitumisel ehk umbes kolm minutit pärast vahetusest sekkumist sooritas Paide ründaja Mechini Gomis meisterliku läbimineku. Ta võttis endale pika söödu osavalt jooksu peale ette, pöörates samal ajal end Uku Kõrrest lahti, ning triblas seejärel karistusalas kolme pärnaka vahelt läbi. Gomis lõpetas soolorünnaku löögiga viiekasti joonelt, millele Ott Nõmm suutis viimasel hetkel koos Reimo Madissooga ette viskuda, tõrjudes palli üle otsajoone.

Tsitaat | "See võiks olla iganädalane! See annab väga palju juurde. Pärnu publik on niigi hea, me oleme neile väga tänulikud, et nad käivad mängudel ja toetavad meid, aga tänane emotsioon oli midagi teistsugust." Nii kommenteeris Kauber rohkearvulist publikut.