Memo | Trans oli jälle penaltites kindlam ja Paidet lahutab üleminekumängudest kaks punkti (galerii!) (1)

Daniil Tarassenkov skooris nii lahtisest mängust kui ka penaltist. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eelnevalt Premium liigas neli mängu järjest kaotanud Narva Trans alistas 15. voorus võõrsil Paide Linnameeskonna 2:1. Üsna võrdse kohtumise avapoolajal lõid mõlemad satsid ühe värava. Teisel poolajal suutis Trans penalti realiseerida, Paide mitte.

Paide, kes lõpetas pärast eelmist kohtumist peatreener Karel Voolaiuga koostöö ning keda juhendab praegu ajutiselt Ats Sillaste, alustas mängu hästi. Paremalt äärelt toimetati lühikese aja jooksul mitmeid palle värava ette, mis päädis sellega, et kaheksandal minutil skooris peaga Mechini Gomis, kes hüppas Robi Saarma tsenderduse järel Aleksandr Kulinitši üle.

Üheksa minutit hiljem Trans viigistas. Aleksandr Nikolajev võitis vasakul äärel duelli ning söötis Igor Karpenkole, kes omakorda söötis karistusalasse Daniil Tarassenkovile. Viimane tegi Gerdo Juhkami vastu konksu ja keerutas palli meisterlikult tagumisse ülanurka.

Teise kolmveerandtunni teises pooles teenisid mõlemad meeskonnad VAR-i abil käega mängu tõttu penalti. Esmalt tabas Deniss Poljakovi tsenderdus Juhkami kätt, mis takistas palli jõudmist Kauanile. Juhkam sai kollase kaardi, mis jätab ta järgmisest kohtumisest Tallinna Floraga eemale. Hiljem tõstis Herol palli teises trahvikastis vastu kätt Kauanile.

Trans oli aprillis lülitanud Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis Paide välja just penaltiseeriaga. Ka täna olid narvalased penaltipunktil edukamad. Tarassenkovi löök lõpetas Ebrima Jarju käe ja posti kaudu võrgus, Robi Saarma nõrga löögi suutis aga Aleksandr Kraizmer altnurgast tõrjuda.

85. minutil penalti realiseerimata jätnud Paidel olid teisel poolajal veel mõned supervõimalused, aga Saarma tabas lahtisest mängust posti ning Herol Riiberg ei saanud 90+2. minutil täiesti vabana karistusala keskel pallile pihta. Transi meestest ei tabanud Kauan teise poolaja alguses korneri järel raskest asendist kolme meetri pealt väravat.

Trans sai vajaliku võidukogemuse ja -emotsiooni enne klubi hooaja tähtsaimat mängu ehk järgmisel laupäeval toimuvat karikafinaali (Flora vastu), kus on kaalul narvalaste eurosarjapääse. Tähelepanekuid mängust:

Pöördehetk | Kraizmeri penaltitõrje. Transi põhiväravavaht on sel hooajal olnud selgelt Aleksei Matrossov. Täna kaitses aga puuri Aleksandr Kraizmer. See oli tema teine Premium liiga mäng, esimeses (märtsikuine 0:2 kaotus Tallinna Levadiale) oli ta saanud kirja omavärava. Tänane õhtu kujunes tema jaoks palju rõõmsamaks. Ta tõrjus 85. minutil Saarma penalti - see oli Transi võidupunktide säilimise osas määrava tähtsusega episood.

Oma teise Premium liiga mängu teinud Aleksandr Kraizmer tõrjus penalti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Üllatus | Paidet lahutab hetkel üleminekumängudest kaks punkti. Kes oleks osanud hooaja eel oodata 15. vooru lõppu sellist tabeliseisu? Eelmisel aastal Premium liiga medali, karikavõidu ja euroedu saavutanud Paide jääb nüüd liidrist juba 23 punkti kaugusele, üleminekumängudele langevast üheksandast kohast aga teistpidi ainult kahe punkti kaugusele. Linnameeskond jätkab seitsmedal positsioonil, kuid löögiulatuses on nii kaheksandaks tõusnud Narva Trans kui ka ühte mängu varuks omav Tartu Tammeka. Kõige viimane sats Harju Laagri oli täna võidukas ja vähendas vahe Paidega kuuepunktiliseks.

Staar | Daniil Tarassenkov. Tarassenkov lõi Transi mõlemad väravad, neist esimene oli meisterlik sooritus. Arvestades et 8. aprillist saadik polnud Narva klubist mitte keegi peale Tristan Koskori Premium liigas skoorinud, võib Tarassenkov seekordse saagi üle uhkust tunda.

Ilus hetk | Kohtunik ei lasknud tujul langeda. Peakohtunik Kristjan-Eric Läänel oli ees väga rõõmus nägu, kui ta 83. minutil ekraani poole jooksis, hoolimata sellest, et ta pidi mängu jooksul juba teist korda minema oma olulist otsust ümber hindama. Vilemehe tuju ei rikkunud ei väsimus ega ka fakt, et tal võis olla reaalajas penaltivääriline käsi kahe silma vahele jäänud.

Tsitaat | "Ükski mängija ei saa jääda lootma, et äkki [Mechini] Gomis lööb täna värava või äkki Robi [Saarma] lööb täna värava. Igaüks peab minema väljaku peale niimoodi - nagu Joel Lindpere ütles -, et tema on täna see, kes mänge otsustab." Nii ütles Paide peatreeneri kohusetäitja Ats Sillaste, kelle hinnangul jääb meestel puudu just otsustavusest.