Memo | Vaprus võitles südilt, aga lõpuks tuli taas tõdeda, et just Flora vastu paistab püssirohtu nappivat (galerii!) (0)

Vapruse mehed võitlseid korralikult, aga pidid lõpuks siiski Flora selget paremust tunnistama. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Premium liiga 17. vooru avaohtumises näitas Vaprus Flora vastu hambaid ning pidas kaua aega vastu, aga lõpuks tuli tunnistada siiski külaliste suurt 1:5 üleolekut.

Flora alustas kohtumist domineerivalt, aga võimaluste loomisega jäädi hätta. Vaprus sai mõne üksiku šansi kuni 28. minutini, mille järel kärgatas pikne ootamatult. Nimelt võeti Kevin Kauber Markkus Seppiku poolt karistusalas vea hinnaga maha ning seega teenis kodumeeskond penalti. Palli taha asunud Ronaldo Tiismaa oli kindel ja viis omad juhtima - 1:0.

Pärnakad püsisid südilt ning tulid Flora üha kasvanud survega toime vahest olulisima hetke ehk lisaminuti(te)ni. Esimesel üleminutil tegid külalismeeskonna mängijad paremal äärel Vapruse omadele ära ning karistusalast pääses seejärel löögile Martin Miller, kes mänguvahendi paremasse allanurka naelutas ning viigi majja tõi - 1:1.

Teise poolaja alguses teenis valitsev Eesti meister aga juba ise penalti, kui Joonas Sild jäi Aleksandr Šapovalovi takistamisega hiljaks, võttes 20-aastase ründaja maha vea hinnaga. Palli taha asunud Henrik Ojamaa lõi nahkkera värava keskele, kust oli Ott Nõmm juba ära jõudnud hüpata - 1:2.

Ott Nõmm (seljaga) võitluses Mihkel Järvistega. Eemalt jälgib mängu Martin Käos. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Selline seis püsis tablool pikalt, kuid 88. minutil otsustas asjad lõplikult ära kümmekond minutit varem vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev. Pall jäi keskringi lähistel lahtiseks ning mees tegi üht asja, mida ta väga hästi oskab, ka antud olukorras. Ühe puutega teele pandud löök Vapruse värava suunas ei jätnud Nõmmele mingit võimalust ning kodumeeskond oli murtud - 1:3.

See seis Flora kasuks polnud lõplik, sest 90+2. minutil oli täpne ka teine vahetusmees. Neljapäeval Flora U21 võistkonna eest lisaminutitel skoori teinud Sten Reinkort oli resultatiivne peaaegu samal hetkel ka kaks päeva hiljem, lüües Vassiljevi läbisöödu järel palli madalalt võrku, saades Premium liigas jala valgeks peaaegu kahe kuu pikkuse pausi järel - 1:4.

Ning klassikaline müügilause "Ja see pole veel kõik" kehtis ka kõnealuse kohtumise teise kolmveerandtunni lisaminutite lõpus. Vahetusest sekkunud Bruno Vain sai vasakult äärelt kenasti palli 90+5. minutil karistusalasse tsenderdada, kus oli Daniil Kuraksin. 20-aastane ääremängija sooritas hüppelt täpse pealöögi ning pani sellega Vapruse lõplikult riiulisse - 1:5.

Pikka aega mängus sees olnud, kenasti võidelnud ja kohtumist ka juhtinud Vaprus lammutati seega lõpu- ja lisaminutitega täiesti tükkideks. Hetkel püsivad pärnakad neljandal kohal, tänane vastane Flora on kindlalt tabeli esimene võistkond. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Flora viigivärav. Juhtima asumisega ladus Vaprus endale päris soodsa võimaluse midagi ilusat luua arvestades eelkõige asjaolu, et esimese poolaja võit tundus juba täiesti nende kätes olevat.

Ühe lisatud minuti viimastel sekunditel aga murduti ning seega tuli riietusruumi minna viigiseisul, mis ka meeskonna ääremängija Kevin Kauberi sõnul mõjutas tiimi. Teisele poolajale tulnud Flora oli selgelt näljasem ning kasutas tekkinud võimalused ka edukamalt ära.

Flora mehed viigiväravat tähistamas. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Üllatus | Vapruse suur lagunemine88. minutiks oli Vaprus olnud pikka aega tagaajaja rollis aga seda seisul 1:2. Järelejäänud seitsme minutiga lasti aga koguni kolm väravat endale veel lüüa ning seega tuli märgatavalt suurem kaotus siiski vastu võtta. Kellegi teisega mängides pole pärnakad 2023. aastal üle kahe värava endale lüüa lasknud, ainult Floraga (aprillikuus kaotati 0:4 ja nüüd 1:5) on skoorid suurevõitu olnud.

Staar | Henrik Ojamaa. Flora ründav poolkaitsja võitles väsimatult pea terve kohtumise vältel ning demonstreeris seega taas, miks ta on tiimis niivõrd oluline lüli. Sai penaltist löödud värava abil ka jala valgeks ning pääses teenitud puhkusele 90. minutil.

Ilus hetk | Vassiljevi kauglöögist sündinud värav. Konstantin Vassiljev on aastate jooksul väga mitmeid ilusaid tabamusi suurtelt distantsidelt ajatanud. Täna näitas 38-aastane mees taas, et kahur pole ta jalast kuskile kadunud, kõmmutades peaaegu keskringi juurest Nõmme selja taha oivalise kauglöögi.

Tsitaat "Alati mõjutab see, kui täpselt poolaja lõpus ära lüüakse. Aga arvan, et olime sellest üle. Saime aru, et 1:1 seisul pole midagi hullu. Samas tuli ka teine poolaeg juba väsimus sisse ja see jättis oma jälje." Nii rääkis peale kohtumist Vapruse ääremängija Kevin Kauber.

10. juunil kell 17.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora 1:5 (1:1)
29. pen. Ronaldo Tiismaa - 45+1. Martin Miller, 54. pen. Henrik Ojamaa, 88. Konstantin Vassiljev, 90+2. Sten Reinkort, 90+5. Danil Kuraksin

Väravasöödud: 29. Kevin Kauber - 45+1. Kristo Hussar, 54. Aleksandr Šapovalov, 88. Martin Miller, 90+2. Konstantin Vassiljev, 90+5. Bruno Vain
Hoiatused: 53. Joonas Sild, 59. Magnus Villota - 28. Markkus Seppik, 62. Henrik Ojamaa, 74. Mihkel Järviste, 87. Märten Kuusk
Mänguolud:+20, vahelduv pilvisus, tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras